Çorum Ek İş Fırsatları

Çorum Ek İş Fırsatları

Çorum ilimiz leblebisi ile meşhur bir olarak karşımıza çıkıyor. Şehrin ekonomisi tarım, hayvancılık ve sanayiye dayanmaktadır. Makine imalat sanayii bakımından ülkemizin önde gelen şehirleri arasındadır. Son senelerde Çorum’da sabit işler dışında evde yapılmakta olan iş fırsatları da ön plana çıkmaya başladı. Biz de bu yazımızda diz kıymetli okuyucularımız için Çorum Ek İş Fırsatları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Hazırsanız hemen başlayalım. 

Çorum Ek İş Fırsatları Nelerdir?

Leblebi paketleme işi: Çorum denince akıllara direkt olarak leblebi gelmektedir. Çorum, leblebisi ile ünlü bir şehirdir. Pek çok farklı leblebi çeşidi vardır. Leblebi üretimi yapan fabrikalar yoğun oldukları zaman paketleme aşamasında dışarıdan destek alırlar. Bu iş ile evinizde leblebi paketleyerek ek gelir elde edebilirsiniz. 

Kilim örme işi: El işi yapmaya yeteneğiniz varsa evde yapacağınız kilimleri satarak kazanç sağlayabilirsiniz. Tarihi ve kültürel açıdan zengin olan şehir, pek çok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. gelen turistlere hazırlamış olduğunuz kilimleri satabilirsiniz. 

Yöresel yemek yaparak kazanç sağlayın: Keşkek, iskilip dolması, topaç, cızlak, hingal ve daha pek çok yöresel lezzeti hazırlamak ve sunmak elinizden geliyordur. Çorum’un yöresel lezzetleri ülkemizin pek çok şehrinde ilgi görüyor diyebiliriz. Evinizde yöresel yemekler yapıp bunları online olarak veya gelen turistlere satarak para kazanabilirsiniz. 

Hediyelik eşya hazırlamak: Pek çok kişi el emeği hazırlanmış hediyelik eşyaları sever. Tesbih, bileklik ve kolye gibi hediyelik eşyaları evinizde birkaç malzeme ile hazırlayabilir ve satışını yaparak kazanabilirsiniz. 

Makine yedek parçaları paketleme: Daha öncede belirttiğimiz gibi Çorum ekonomisi makine imalat sanayii kalkınıyor. Pek çok fabrika makine imalatı yapıyor. İmalatı yapılan makinelerin yedek parçaları da hazırlanır. Bu yedek  parçaları paketleme işlemi yaparak ayda 1-2 bin TL ek kazanç sağlayabilirsiniz. 

Paketleme işi: Çorum’da pek çok fabrika vardır. Tekstil fabrikalarından gıda fabrikalarına makine ve kozmetik fabrikalarına kadar pek çok fabrika üretim ve imalat yapar. Zaman zaman yoğun dönemler geçiren fabrikalar bu dönemlerde ellerindeki paketleme işlerini dışarıda yaptırırlar. Bu işleri yaparak aylık minimum 1.500 TL ek gelir elde edebilirsiniz. 

Süsleme işi: El becerime güveniyorum diyorsanız organizasyon firmalarının size vereceği çeşitli süsleme işlerini evinizden hazırlayabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Çoğunlukla ayna süsleme, gelin tacı süsleme gibi işler tarafınıza verilir. Bu basit işleri hızlı bir şekilde yaparak para kazanabilirsiniz. 

Part time işler: Gün içerisinde birkaç saat dışarıda çalışma imkanınız varsa, Çorum part time işlere göz atabilirsiniz. Haftada birkaç gün birkaç saat çalışarak aylık 750-1000 TL gelir elde edebilirsiniz. 

Elazığ evde ek iş fırsatları hakkında bilgi almak için: Elazığ Ek İş Fırsatları

Çorum Ek İş başvuru Nasıl Yapılır

Yukarıda bahsettiğimiz iş modelleri evde yapılabilecek işler arasındadır. Bu iş modelleri için Çorum ek iş veren firmalar, anlaştıkları fabrika veya firmaların eleman ihtiyaçlarına ilan verir. Siz de bu sitelere göz atarak evde ek iş modellerine başvuru yapabilir evden para kazanmanın tadını çıkarabilirsiniz. 

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için çorum ek iş fırsatları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız sizler için yararlı bir içerik olmuştur. 

 

Bir cevap yazın