Evde Ceviz Kırma ve Paketleme İşi

Evde Ceviz Kırma ve Paketleme İşi

Evde ceviz kırma ve paketleme işi hakkında bilgi almak için doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz. Cevizi herkes severek tüketmektedir. Bunun nedeni ise sağlık açısından fazlasıyla yararlı olmasıdır. 100 gram cevizin içerisinde Kalsiyum, Potasyum, Protein, A vitamini, C vitamini bulunmaktadır. Peki bu eşsiz üründen evde para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yazımızda evde ceviz kırma ve paketleme işiyle ilgili bilgi vereceğiz. Hazırsanız hemen başlayalım. 

Ceviz Kırma ve Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Ceviz üreticileri, sert kabuğu olan cevizi temizleyip paketleyip satışa yetiştirmekte zorlandıkları zaman bu işlemleri yapması için evlere  ek iş olarak gönderirler. Siz de ceviz kırıp, temizleyip ek gelir elde edebilirsiniz. 

Cevizi kırıp temizleme işi fazlasıyla kolaydır. Hijyen bakımından işi yapacak kişiler kesinlikle eldiven, ağız maskes,, galoş, önlük ve bone takmalıdır. Firmalardan size gelecek cevizleri, ceviz kıracağı ile cevizin bütünlüğüne zarar vermeden kırmalısınız. Hemen ardından kırdığınız cevizleri ortadan ikiye bölüp iki parça haline getirmelisiniz. Kırmış olduğunuz cevizleri son kez, üzerinde, içinde ceviz kabuğu parçası kalıp kalmadığını kontrol ederek temizlemelisiniz.

Bu işlemleri problemsiz bir şekilde tamamladıktan sonra, her paket içinde 20-30 ceviz parçası olacak şekilde paketleyeceksiniz. Paketlerin ağzını kapatıp kolilere koyacaksınız. Bu süreçte ihtiyacınız olan bütün malzemeler firma tarafından sizlere verilecektir. 

  • Ceviz kıracağı
  • Eldiven
  • Galoş
  • Bone
  • Ağız maskesi
  • Önlük
  • Poşet
  • Koli
  • Koli bandı

Evde gelin çiçeği buketi süsleme  işi hakkında bilgi almak için: Evde Gelin Çiçeği Buketi Süsleme İşi

Ceviz Kırma ve Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

Bu iş getirisi düşünüldüğü zaman en çok tercih edilen evde ek iş modelleri arasındadır. Bu iş modelinde kazançlar gelen siparişin aciliyetine göre değişmektedir. Günübirlik teslim edilecek siparişlerden günlük 50-100 TL arası ek gelir elde edebilirsiniz. Bu da ayda 1500-3000 TL arası kazanç demektir. Bazı firmalar günlük veya haftalık çalışmak ister. Ödemeyi de günlük olarak yaparlar. Bu tür firmaların ödeyeceği tutarlar değişkenlik gösterdiği için net bir rakam belirtemiyoruz.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Bu tarz bir işe başvuru yapmak istiyorsanız internet üzerinden evlere ek iş veren sitelere göz atabilirsiniz. Tabii ki doğrudan ceviz üreticileri ile de görüşmeye gidebilirsiniz. Ek olarak sosyal medya platformları aracılığı ile bu işler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için evde ceviz kırma ve paketleme işi hakkında bilgi verdik. Diliyoruz ki sizler için faydalı bir içerik olmuştur. Başka bir içerikte görüşmek üzere!

 

Bir cevap yazın