Evde Deri Dikim İşi Yaparak Para Kazanın

Evde Deri Dikim Își

Teknoloji birçok alandaki ihtiyaçlarımızı karşılıyor olsa da zaman zaman yeterli olmadığı alanlarda bulunuyor. Bu alanlardan biri de deri ayakkabılardır. Bazı modeller, yapısı gereği teknolojik makinelerde işlenmeye veya dikilmeye uygun değildir. Bu noktada dikim için el işçiliğine ve emeğine ihtiyaç oluyor. Biz de bu yazımızda evde deri dikim işi hakkında size bilgi vermeye çalışacağız. Hazırsanız hemen başlayalım. 

Deri dikim işi ayakkabı, cüzdan, kılıf, kemer ve çanta gibi birçok ürün için gerekebiliyor. Bu ürünlerin imalatını yapan fabrikalar deri dikim işlerinin çoğunu dışarıda yaptırıyor diyebiliriz. Ek iş veren firmalar ile anlaşan fabrikalar, evlere ek iş gönderiyor ve ek gelir kazanmanıza yardımcı oluyor. 

Evde Deri Dikim İşi Nasıl Yapılır?

Deri işi ile ilgilenen fabrikaların çoğu yukarıda bahsettiğimiz deri ürünlerin imalatını yapıyor. Fabrikalar size dikmeniz için cüzdan, kemer, çanta, ayakkabı ve kılıf gibi ürünleri tek para haline kalıplarda kesilmiş deriler ile teslim eder. Aynı şekilde dikim esnasında gerekli olacak iğne, deri iplik, eldiven, dikim sırasında yere sereceğiniz örtü, deriler kokacağı için takacağınız ağız maskesine kadar tüm ekipmanlarda firmalar tarafından size teslim edilecek.

Deri dikim işinde yapılacak işlemler oldukça basittir. Deri dikeceğiniz alanlar belirli olarak gelecektir. İğneye takacağınız deri iplikle, derileri işaretli alanlarından normal dikiş yapar gibi yada ürünün modeline göre zikzak çeker gibi dikerek kolay bir şekilde dikeceksiniz. Size eşyaları getirecek olan görevli işi nasıl yapacağınızı detaylı olarak zaten anlatacaktır. Dikim işleminden sonra kolileme işlemi yaparak işi bitireceksiniz. 

Çanakkale ek iş fırsatları hakkında bilgi almak için: Çanakkale Ek İş Fırsatları

Deri Dikim İşi Ne Kadar Kazandırır? Başvuru Nasıl Yapılır?

Deri dikim işlerinde kazanacağınız miktar firmadan firmaya ve dikeceğiniz iş modelinin zorluğuna göre farklılık gösterir. Dikimi düz olan işlerden ürün başına 40 kuruş, dikimi daha zor olan işlerden ise 60 kuruş ile 1 TL arası gelir elde edebilirsiniz. Kazanacağınız tutarlar, işin zorluğuna göre değişeceği gibi çalışma hızınıza göre de değişecektir. Hızlı bir şekilde dikim yaparak kazancınızı yükseltebilirsiniz. Bu işlerden aylık 1250-1750 TL arası ek gelir elde edebilirsiniz.

Deri dikim işi ile sizde evinizde çalışarak para kazanmak istiyorsanız internet üzerinden ek iş veren sitelere göz atarak iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Tabii ki doğrudan fabrikalar ile iletişime geçerek de başvuru yapabileceğiniz gibi sosyal medya platformlarından da bilgi takibi yapabilirsiniz. 

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için evde deri dikim işi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız sizler için yararlı bir içerik olmuştur.

 

Bir cevap yazın