Evde Kartela Paketleme İşi 

Evde Kartela Paketleme İşi 

Evinize mobilya almak istiyorsunuz ancak istediğiniz rengi bulamıyorsunuz. Bu noktada devreye kartela giriyor. Kartela, farklı renklerdeki kumaşların örneklerinin bulunduğu bir şeydir. Kumaş kartela ile birlikte farklı renkteki örnekleri, o kumaşta nasıl durduğunu görüp karar verebilirsiniz. Ek olarak boya kartelası, halı kartelası gibi bir çok kartela çeşidi daha vardır. Biz de bu yazımızda evde kartela paketleme işi hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Hazırsanız hemen başlayalım. Kartela, matbaalarda üretilip firmalara gönderilir. Siparişlere göre özel olarak kartela üretilir ve mağazalara gönderilir. Zaman zaman yoğunluk olduğu zamanlarda evlere ek iş verilmektedir. Böylelikle düşük maliyetlerle işi yaptırmış olurlar. 

Kartela Nedir?

Farklı renk ve kumaş modelleri bulunan, kısaca olabilecek bütün ihtimalleri tek bir katalog olarak görmenizi sağlayan, özellikle tekstil firmaları, boya firmaları ve halı firmaları tarafından sıklıkla kullanılan numune renk ve kumaş kataloğuna kartela denmektedir. Kumaş kartelası, boya kartelası, halı kartelası da kartela örnekleri arasında yer almaktadır. Mobilya firmaları, tekstil firmaları, matbaa firmaları, nalbur yada boya firmaları, halı firmaları gelen müşterilere ellerinde ki diğer örnekleri göstermek için kartela kullanırlar. Bu işi yaparak aylık 1500-2000 TL ek gelir elde edebilirsiniz. 

Uşak evde iş imkanları hakkında bilgi almak için: Uşak Ek İş Fırsatları 2023

Kartela Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Firmaya göre kartela kataloglarına dizeceğiniz kumaş parçaları, boya renk parçaları yada halı renk parçaları ufak kare biçimde size teslim edilecek. Aynı şekilde bu parçaları dizeceğiniz birbirinden farklı boyutlarda ki kataloglarda size teslim edilecek. Her katalog albüm gibidir. Bu sayfaların içine verilen kumaş parçalarını, model örneklerini veya renk parçalarını her bir sayfadaki kalıplara yerleştirmelisiniz. Parçaların üstünde toz veya ip parçası varsa bunları temizleyip yerleştirmeniz gerekir. Bu noktadan sonra kolilere koyup teslim edebilirsiniz.

Kumaş kartelası işi yapıyorsanız bu kartelanın üst kısmına birde vidalı yerlerinden askılık takıp o şekilde paketlemeniz gerektiğinin altını çizmek istiyoruz. Zaten işi verecek olan firmadan gelecek olan görevli, kartelaları nasıl yerleştirmeniz gerektiğini size gösterecek.

Kartela Paketleme İşi Kaç Para Kazandırır? Nasıl Başvuru Yapılır?

Paketlediğiniz ürün başına ödeme alabileceğiniz gibi toplu olarak verilen işe göre de ödeme alabilirsiniz. Genellikle haftalık veya aylık ödeme yapılır. Aylık 1500-2000 TL gibi ek gelir elde edebilirsiniz. 

Bu tarz bir işe başvurmak için ek iş veren firmaların sitelere verdiği ilanları takip edebilirsiniz. Ayrıca sosyal medya platformlarında bulunan hesapları da takip ederek bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için evde kartela paketleme işi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız sizler için bilgi verici ve yararlı bir içerik ortaya çıkarmayı başarabilmişizdir. 

 

Bir cevap yazın