Evde Kurdele Paketleme İşi

Evde Kurdele Paketleme İşi

Eskiden okuma ve yazma öğrenen öğrencilere başarılarından dolayı kırmızı kurdele takılırdı. Öğrencilerin gözünde başarının sembolü olarak görülen kurdele, günümüz dünyasında giysi, ayakkabı veya hediye paketlerinin bir süs aksesuarı olarak da karşımı çıkıyor. Peki purdele paketleyerek gelir elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yazımızda evde kurdele paketleme işi hakkında siz değerli okuyucularımıza bilgi vermeye çalışacağız. Hazırsanız hemen başlayalım. 

Kurdele Nedir?

İpek ve benzeri kalitede kumaştan üretilen, giysileri süslemek veya bağlamak amacı ile kullanılan birbirinden farklı renk ve kalınlıkta olan eşyaya kurdele denmektedir. Ayrıca kurdele, pek çok el işi ve el örgüsü içinde süs olarak kullanılmaktadır. Tabii ki hediye paketlerinin de olmazsa olmaz ihtiyaçları arasındadır. 

Kurdele Paketleme İşi nasıl Yapılır?

Kurdele paketleme işi yapımı oldukça kolay işler arasındadır. Firmalar tarafından farklı renklerdeki kurdeleler rulolar halinde size verilir. Gelen kurdele rulolarını size verilecek olan 1 metre boyundaki tahta cetvel yardımı ile ölçmeli ve maket bıçağı ile kesmelisiniz. Kesilen her kurdelenin boyu bir metre olmalıdır. 

Hemen ardından kestiğiniz bir metrelik kurdeleyi, 10 cm boyutlarındaki karton kalıbına sarıp poşete yerleştirmelisiniz. 10 farklı renkteki kurdele rulosu için aynı işlemleri yapıp paketleri doldurma işlemini tamamlayacaksınız. Bütün rulolar bittiği zaman paketleri kolilere yerleştirip firma görevlisine bilgi vereceksiniz. Firma görevlisi biten görevleri günlük olarak gelip kontrol edecek ve sizden teslim alacaktır. Sorunsuz tamamlanan işler için ödemenizi de günlük olarak yapacaktır. Tabii ki bu süreçte ihtiyacınız olan tahta metre, maket bıçağı gibi ekipmanları ücretsiz olarak size temin verecektir.

Çorum ek iş fırsatları hakkında bilgi almak için: Çorum Ek İş Fırsatları

Kurdele Paketleme İşi Ne Kadar kazandırır? Nasıl Başvuru Yapılır?

Kurdele paketleme işi ile haftalık 250 TL ek gelir elde edebilirsiniz. Firmadan firmaya ödemeler aylık veya haftalık olabilir. Firmalar, size haftalık bir kota belirleyecektir. Bu kotadaki ürünleri her hafta cuma veya cumartesi günü sizden teslim alacaktır. Tabii ki günlük olarak da gelip teslim alan firmalarda vardır. Ürünler teslim alındığı zaman ödemeniz de peşin olarak yapılır. Sorunsuz bir şekilde işleri tamamladığınız sürece firma size sürekli iş verecektir. Bu iş modeli ile ayda minimum 1000 TL ek kazanç sağlayabilirsiniz. 

Eşinizle, çocuklarınızla, arkadaşlarınızla veya komşularınızla bir ekip oluşturarak paketleme işi yapabilirsiniz. İşleri ne kadar hızlı tamamlarsanız o kadar çok para kazanabilirsiniz. Kurdele paketleme işine başvuru yapmak istiyorsanız internet üzerinden ek iş veren firmalara başvuru da bulunabilirsiniz. Bu iş modelinde herhangi bir deneyim, tahsil veya yaş sınırı yoktur. İsteyen herkes başvurabilir. Başvurunuz değerlendirildikten sonra firmalar size geri dönüş yapacaktır. 

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için evde kurdele paketleme işi hakkında bilgi verdik. Umarız sizler için yararlı bir içerik olmuştur. Başka bir içerikte görüşmek üzere!

 

“Evde Kurdele Paketleme İşi” üzerine 1 yorum.

Bir cevap yazın