Evde Mum Paketleme İşi 2023

Evde Mum Paketleme İşi

Ülkemizde bulunan pek çok şehirde ev kadınları aile ekonomisine destek olabilmek için ek iş yapıyorlar. Evinde çocukları ile veya komşuları ile birlikte ek iş yaparak ayda 1500-2000 TL bandında ek gelir elde edebiliyorlar. Biz de bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için evde mum paketleme işi hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Hazırsanız hemen başlayalım. 

Evde paketleme işlerinde daha yüksek kazançlar olduğu için kadınlar çoğunlukla evde paketleme işlerine başvuru yaparlar. Mum paketleme işinin yoğun olduğu şehirler ise İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Antalya ve Adana’dır. 

Mum Paketleme İşi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Evde mum paketleme işi, söz konusu paketleme işleri olunca en kolay olanlarından biridir. Çeşitli renklerde size verilen mumları firmanın istediği adetlerde özel ambalajlara yerleştirip paketleme işlemini tamamlıyorsunuz. Farklı renk ve boyutlarda olan mumları her pakette 10 adet olacak şekilde paketleyip kapatıyorsunuz. Paketleme bittikten sonra size verilen her bir koliye 50 veya 100 paket girecek şekilde dizip koli bandı ile işleri bitiriyorsunuz.  

Mum paketleme sürecinde aşağıdaki malzemeler firma tarafından size verilecektir. 

  1. Farklı renk ve boyutlarda mumlar
  2. Mumları koyacağınız poşet ambalaj
  3. Poşet ambalajları kapatmak için yapıştırıcı
  4. Mum ambalajlarını dizeceğiniz 10’lu kutular
  5. Kutuları dizeceğiniz koliler
  6. Koli bandı
  7. Maket bıçağı

Bütün malzeme ve teçhizat işi yapacak kişi veya kişilere adetli bir şekilde sayılıp verilir. Teslimat sonrasında paketleme işini nasıl yapacağını, hangi renkleri hangi sıra ile koyacağınızı görevli kişi size gösterecektir. Her bir paket içerisinde 10 adet mum kesinlikle olmalıdır. Çünkü bu tür ek iş veren firmalar, sizden aldıkları işleri çok büyük marketlere yada yurt dışına ihraç ettiği için çok düzenli ve eksiksiz bir iş çıkarmanız bekleniyor. Verilen iş görevli tarafından iki günde bir kontrol edilir. Hazırlanan koliler görevli tarafından teslim alınır. 

Haftasonu ek iş fırsatları hakkında bilgi almak için: Haftasonu Ek İş Fırsatları 2023

Mum Paketleme İşinden Aylık Ne Kadar Kazanılır?

Evde Mum Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır

Düzenli ve eksiksiz tamamladığınız koli veya mum paketi başına ücretlendirme yapılır. Çoğunlukla firmalar koli başına 1-2 TL gibi bir ücret veriyor. Firma yaptığınız işten memnun kalırsa her gün 50 kolilik iş size verilecektir. Günlük 50 koli mum paketleme işi 50-100 TL arasında kazanç anlamına gelir. Her gün bu işi düzenli olarak yaptığınız takdirde 1500-3000 TL bandında gelir elde edebilirsiniz. Firma, kazandığınız parayı isterseniz nakit olarak verecektir isterseniz de bankaya havale olarak gönderecektir. 

Bu tarz işlere başvurmak için sosyal medyadan firmalarla iletişime geçebilir, ilan verilen sitelere göz atabilir veya direkt olarak firmalar ile görüşmeye gidebilirsiniz. Bizim önerimiz firmalar ile iletişime geçmeden önce iş olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olmanız gerektiği yönündedir.

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için evde mum paketleme işi konusuna değindik. Diliyoruz ki sizler için yararlı ve bilgi verici bir içerik olmuştur. Başka bir içerikte görüşmek üzere!

 

Bir cevap yazın