Evde Okey Taşı Boyama İşi Yaparak Para Kazanın 2023

Evde Okey Taşı Boyama İşi Yaparak Para Kazanın

Okey, gerek ülkemizde gerekse dünyanın pek çok yerinde popüler olarak bilinen şans, mantık ve hafıza oyunudur. Bu oyunun kökleri dominoya dediğimiz kavrama kadar uzanmaktadır. Okey takımında toplamda 106 adet kırmızı, siyah, sarı mavi renklerde, 1-13 arasında numara verilmiş dikdörtgen taşlar vardır. Ek olarak iki adet sahte okey olarak bilinen taşlar da vardır. Evde Okey Taşı Boyama İşi Yaparak Para Kazanın makalesi ile karşınızdayız!

Okey taşlarının içi oyuk haldedir ve taşların üstündeki rakamlar oyuncular tarafından açık bir şekilde görünsün diye boyalıdır. Kırmızı, Siyah, Sarı ve Mavi renkler en çok kullanılan okey taşı renkleridir. Bu taşlar fabrikada üretilir. Bu işi yapan fabrikalar, iş yükünü azaltmak için boyama işini dışarıda yaptırır. Evlere ek iş veren firmalar aracılığı ile okey taşlarını boyatan fabrikalar, düşük maliyetlerle kısa sürede siparişlerini yetiştirmiş olurlar.

Okey Taşı Boyama İşi Nasıl Yapılır?

Bu iş modeli oldukça basittir. Firmalardan gerekli tüm ekipmanlarla birlikte düzinelerce okey taşı çuvallar içerisinde size teslim edilir. Karışık bir şekilde gelen okey taşlarını, yukarıda da belirttiğimiz üzere 106 adet olacak şekilde her rakamdan ikili olarak ayıracaksınız. Daha sonra ayırmış olduğunuz okey taşlarını Kırmızı, Siyah, Sarı ve Mavi renklerde ki boyalara boyayacaksınız. Bu noktada önemli olan taşırmadan boyama işlemini tamamlayabilmektir. Eğer taşma olursa size verilecek olan gazlı bezle kurumadan silmeniz gerekir. 

Ayırma ve boyama işleminden sonra taşların kuruma işlemini beklemeniz gerekir. Kuruyan taşları sayarak özel plastik kutularına veya okey taşı keselerine koymalısınız. Bu işlemleri tamamlayıp kolileme işlemine geçmelisiniz. Bu süreçte ihtiyacınız olan bütün malzemeler firmalar tarafından ücretsiz bir şekilde size verilecektir. Verilecek olan malzemeler aşağıdaki gibidir;

  1. Renkli boyalar
  2. İnce boya fırçası
  3. Plastik kutu yada kese
  4. Temizleme bezi
  5. Temizleme ilacı
  6. Eldiven
  7. Ağız maskesi
  8. Koli
  9. Koli bandı
  10. Maket bıçağı

Okey Taşı Boyama İşi Ne Kadar Kazandırır?

Bu iş biraz zahmetli ve teferruatlı olduğu için firmalar ödeme konusunda bonkördür. Her şeyi ile doğru bir şekilde tamamlanmış her okey taşı kutusu veya kesesi için firmalar 2 TL ödeme yapar. El beceriniz ve zamanla işe alışmanıza göre bu işten günde 75-100 TL arası ek gelir elde edebilirsiniz. 

Evde takı askısı montaj ve paketleme işi hakkında bilgi almak için: Evde Takı Askısı Montaj ve Paketleme İşi 2023

Başvuru Nasıl Yapılır?

Boş vakti olan öğrenciler ve ev hanımları bu işe fazlasıyla ilgi gösteriyor ve ayda 2500-3000 TL arası ek gelir elde etmek istiyor. Bu tarz bir işte çalışmak için ek iş veren firmalar ile irtibata geçebilirsiniz. Tabii ki bu işi yapan fabrikalar ile doğrudan görüşmeye de gidebilirsiniz. Sosyal medya platformlarından yararlanabilir ve ek iş ilanı veren internet sitelerine göz atabilirsiniz. 

Bu yazımızda evde okey taşı boyama işi yaparak para kazanın içeriği ile karşınızdaydık. Umarız sizler için yararlı ve bilgi verici bir içerik olmuştur. Başka bir içerikte görüşmek üzere, hayatta başarılar diliyoruz!

 

Bir cevap yazın