Evde Pantolon Temizleme İşi 2023

Evde Pantolon Temizleme İşi

Tekstil sektörü ülkemizde en çok iş yoğunluğuna ve potansiyeline sahip sektörlerden biridir. İç piyasadaki yoğunluk dışında yurt dışına ihracat yapan büyük bir tekstil sektörüne sahibiz. Tekstil alanında triko, kazak, deri, kumaş ve kot gruplarında son derece kaliteli işler çıkarıyoruz Söz konusu tekstil olunca pantolon da akla gelen ilk isimlerden biri oluyor. Biz de bu yazımızda evde pantolon temizleme işi hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Hazırsanız hemen başlayalım. 

İş yoğunluğundan kaynaklanan eleman eksikliği baş gösterebiliyor diyebiliriz. Büyük firmalar, iş yoğunluğuna göre belirli dönemlerde siparişleri yetiştirmekte zorlanıyor. Genellikle pantolon imalatı yapan tekstil firmaları bu yoğunluktan dolayı fazla mesai harcıyor. 

Bu zorluğun üstesinden gelmek isteyen markalar, evlere ek iş veren firmalar ile anlaşıyor ve evlere iş gönderiyor. Böylelikle işleri kısa süre içerisinde tamamlıyorlar. Firmalar, çoğunlukla işlerin temizlenmesi kısmında zorlanıyorlar. İmalatı yapılan pantolonların üzerinde kalan ip ve kumaş parçalarını temizlemek kolay değildir. Bu nedenle firmalar, bu işi dışarıya vererek kısa sürede bitiriyorlar.

Pantolon Nedir?

Büyük küçük herkesin kullandığı, farklı kumaş türlerinden dikilen, belden başlayıp ayak bileklerine kadar iki paçası olan giysilere pantolon denmektedir. Kot pantolon, kadife pantolon, keten pantolon ve kumaş pantolon olmak üzere birçok çeşit dokumadan üretilir. Genellikle pantolonlar, kemer, pat, gövde ve paça kısmı olarak 4 parçadan oluşur. İlk pantolon ise milattan önce 24 bin yıllarında Sibirya bölgesinde kullanılmıştır. 

En çok tercih edilip kullanılan pantolonları evinizde temizleyerek ayda 1500-2000 TL arasında ek gelir elde edebilirsiniz. 

Evde kürdan Paketleme işi hakkında bilgi almak için: Kürdan Paketleme İşi Yaparak Para Kazanma 2023

Pantolon Temizleme İşi Nasıl Yapılır?

Pantolon temizleme işi nasıl yapılır

Firmalar, temizlenmesi gereken birbirinden farklı kalitede pantolonları karışık olarak size verir. İlk olarak pantolonları türüne göre ayırmanız istenir. Her modelin kendi içinde bedenleri olacaktır. Bu bedenlere göre ayırıp dizmeniz gerekir. Ayırma işlemi bittikten sonra firmanın size vereceği uzak temizleme makasları ile pantolonların iç ve kısımlarında kalan ip parçalarını veya fazla kumaş parçalarını ürüne zarar vermeden temizleyeceksiniz. Kumaş ve ip parçaları yüzünden evinizi kirletmemek için yere büyük bir örtü sermeniz işinizi görecektir.

Temizleme işi biten pantolonları model ve numaralarına göre ayrı kolilere koyup kolilerin üzerinde hangi model olduğunu, kaç bedenin yer aldığını yazarak işleri tamamlamış olacaksınız. Firma görevlisi biten işleri günlük veya haftalık olarak sizden teslim alacaktır.

Pantolon Temizleme İşi Ne Kadar Kazandırır? Nasıl Başvuru Yapılır?

Bu işte firmalar parça başına ödeme yapmaktadır. Tabii ki bu durum firmadan firmaya değişiklik gösterebilir. Parça başına 10-20 kuruş arasında değişebilir. Eliniz işe alıştıktan sonra bu iş modelinden oldukça rahat bir şekilde 1500-2000 TL ek gelir elde edebileceğinizi söyleyebiliriz. 

Bu tarz bir işte çalışmak için tekstil firmaları ile direkt görüşmeye gidebilir, ek iş veren internet sitelerini araştırabilir ya da sosyal medya platformları aracılığı ile iş olup olmadığını teyit edebilirsiniz. 

Bu yazımızda siz kıymetli okuyucularımız için evde pantolon temizleme işi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız sizler için kaliteli ve bilgi verici bir içerik ortaya çıkarmayı başarabilmişizdir. Başka bir içerikte görüşmek üzere!

 

Bir cevap yazın