Evde Raptiye Paketleme İşi

Evde Raptiye Paketleme İşi

Sabit bir işimiz varsa tempolu bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ömrümüz süresince çalışmaktan, koşturmadan kurtulamayacağız gibi gözüküyor. Kurtulamazsak bilir aza indirmeyi başarabiliriz. Evde ek iş yaparak evinizin ortamında  patron, müdür, insan kaynakları baskısı olmadan rahat bir şekilde eşinizle, çocuklarınızla yada komşularınızla birlikte çalışarak para kazanabilir evinizi geçindirebilirsiniz. Ek iş veren firmalar aracılığı ile evde raptiye paketleme işi yapabilir ve gelir elde edebilirsiniz. 

Raptiye Paketlemesi Nasıl Yapılır?

Raptiye paketleme işi oldukça kolay bir iştir. Ufak olan raptiye kutusuna, ortalama 30-50 adet arasında raptiye sığmaktadır. Yapmanız gereken şey farklı renklerde gelecek olan raptiyeleri düzgün bir şekilde sayarak kutulara koymalısınız. Adeti tamam olan ufak kutuların ağızlarını para bandı yardımı ile bantladıktan sonra raptiye kutularını, 10’lu paketler haline kolilere dizmelisiniz. Son olarak ise paketlerin adetlerini not alıp koliyi kapatmalısınız. 

Bu işi yaparken dikkatli olmalı ve kesinlikle eldiven takmalısınız. Paketleme işi için ihtiyacınız olacak ekipmanlar firmalar tarafından size verilir. O ekipmanlar şu şekildedir;

  • Eldiven
  • Para bandı
  • Koli bandı
  • Koli
  • Maket bıçağı
  • Yere sermek için muşamba

Evde abaküs montajı işi hakkında bilgi almak için göz atabilirsiniz: Evde Abaküs Montajı İşi

Raptiye İşi Kaç Para Kazandırır? Nasıl Başvuru Yapılır?

Evde raptiye paketleme işi, diğer evde ek iş modellerine göre daha riskli olduğu için firmalar ödeme konusunda bonkör davranır. Raptiyelerin ucu sivri olduğu için paketleme sırasında ufak tefek yaralanmalar olabilir. İyi bir ödeme ile çalışanların gönlünü alma olarak değerlendirilebilir. Bazı firmalar, paket başına ücret hesaplarken bazı firmalar sabit aylık ücret öder. Raptiye paketleme işi yaparak aylık 1750-2000 TL arası ek gelir elde edebilirsiniz. 

Evde raptiye paketleme işine başvuru yapabilmek için internet üzerinden ek iş veren siteleri ziyaret edebilirsiniz. Direkt olarak fabrikalarla görüşmeye gidebileceğiniz gibi sosyal medya aracılığı ile de bilgi alabilirsiniz.

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için evde raptiye paketleme işi hakkında bilgi verdik. Umarız sizler için yararlı bir içerik olmuştur. Başka bir içerikte görüşmek üzere, hayatta başarılar diliyoruz. 

 

Bir cevap yazın