Evde Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanın

Evde Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanın

Sanal asistanlık işini, pc, tablet ve telefon üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Online olarak şirketlerin veya direkt kişilerin yaptığı çalışmalara yardım etmek olarak bu işi ifade edebiliriz. Sanal asistanlar başka bir ifade ile sekreter olarak görev yapmaktadır. Tek fark ise bu hizmeti internet aracılığı ile gerçekleştirmeleridir. Biz de bu yazımızda siz kıymetli okuyucularımız için ‘’ evde sanal asistanlık yaparak para kazanın ’’ içeriğini hazırladık. 

Sanal asistanlık, evde çalışmak isteyen kişiler için uygun bir meslektir. Bu iş evden yapılacak meslekler arasında oldukça popülerdir. Kısa bir sürede hayatımıza girmiş olsa da gelişen internet ve teknoloji ile bu tarz işleri evden yapma ihtimali ortaya çıkıyor. 

Ofis sekreterliği, sanal yönetici asistanlığı ile birlikte farklı bir seviyeye ulaşmış durumdadır. Sanal asistanlık için herhangi bir eğitim almanız gerek yoktur fakat birtakım vasıfları taşımanız gerekir. Örnek vermek gerekirse bilgisayardan veya akıllı telefonlardan anlıyor olmalısınız. Yani bu cihazları sorunsuz bir şekilde kullanıyor olmanız gerekir. 

Sanal Asistanlık Şartları Nelerdir?

Bu iş için bir yazılı kural veya eğitim şartı bulunmamaktadır. Son zamanlarda bazı internet siteleri, belirli bir ücret karşılığında sanal yönetici asistanlığı vermeye başlamıştır. Fakat bu sitelerin hepsine güvenmemelisiniz. Bazıları insanları dolandırmak için bu işi bahane ediyor olabilir. Bu sebepten ötürü dikkatli olmalısınız. 

Güvenilir ve referansları olan sanal asistan eğitim veren siteleri tercih edebilirsiniz. Size işe alacak kişiler ya da firmalar kişilerin deneyimlerini de kontrol eder. Bir işe başvurmadan önce iyi bir CV hazırladığınızdan emin olmalısınız. 

Bu işi yapabilmek için yüksek hızda bir internete sahip olmanız gerekir. Ek olarak kaliteli bir bilgisayara da ihtiyacınız olacaktır. Yapacağınız işlerin aksamaması için bu iki durum oldukça önemlidir. Ayrıca yazıcı, tarayıcı, fax ve fotokopi makineleri de lazımdır. Ekstra özel bir telefon hattının olması da sanal asistanlar için önemlidir. 

Yukarıda belirttiğimiz ekipmanları çalışacağınız firma veya kişiler size tahsis edecektir. Tüm gün pc başında olacağınız için sessiz sakin bir ortamda olmalısınız. Firmalar bu duruma biraz fazla önem veriyor. Siz çalışırken kimse ses çıkarmamalı ve ortamı bozmamalı. 

Eve kargo ile iş veren firmalar hakkında bilgi almak için: Kargo ile Evlere İş Gönderen Firmalar 2023

Sanal Asistanlar Ne İş Yapar? Sanal Asistanlar Ne Kadar Kazanır?

 

Bir sanal asistan aynı sekreter gibi çalışmaktadır. Randevu ayarlamak, metin hazırlamak, e-posta yazma ve e-postalara cevap verme metin işleme ve elektronik dosyalama gibi işlemlerden sorumludur. 

Bütün bu işleri ev ortamında yaparsınız. Ortalamanın üzerinde iletişim becerisi olması, 1 dakika içerisinde 70 kelime yazabilmesi ve yeterli dil bilgisine sahip olması gerekir. Hesap tablosu, kelime işleme, veritabanı ve e-posta dahil olmak üzere bilgisayar seviyesinin üst seviyede olması çalışan kişinin işini kolaylaştıracaktır. 

Bu işi yapmak istiyorsanız fakat iş bulamıyorsanız internet aracılığı ile araştırma yapabilirsiniz. Linkedin gibi büyük iş ilanı sitelerinden faydalanabilirsiniz. Milyonlarca insanın sosyal medya platformunda yer aldığını ve hem iş arayanların hem de işverenlerin bu platformda yer aldığını söylemekte yarar var. Online forumlara takılmak ve buralarda aktif olmak da sanal asistanlık yapmak isteyenler için iyi bir fırsat olacaktır.

Sanal asistanlık yaparak ortalama 1-2 bin TL bandında ek gelir elde edebilirsiniz. Bu işten alacağınız ücret, firmadan firmaya veya kişiden kişiye göre değişecektir. Bazı büyük firmalar ayda 3 bin TL gibi bir rakam sanal asistanlara ödemektedir. 

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için ‘’ evde sanal asistanlık yaparak para kazanın ’’ konusunu ele aldık. Umarız sizler için yararlı ve bilgi verici bir içerik olmuştur. 

 

Bir cevap yazın