Haftada 600 Tl Kazandıracak İş Fikirleri

Haftalık 600tl para kazanmak istiyorum. Haftada nasıl kazanabilirim ? gibi aklınızda soru işaretleri varsa bu makalemiz ile haftalık 600tl kazanma fırsatını sizlerde bulabileceksiniz. Türkiye’de devasa işsizlik meseleleri yaşanmasına karşın çoğu ek gelir fikriyle derli toplu bir çalışma yaşamına sahip olmadan dahi para kazanmanızı sağlayacak çoğu yol yer alıyor. Bu işlerden bir bölümü sizin içerisinde makul olmasa dahi, bazılarını kesinlikle sizin becerilerinize, yeteneklerinize mantıklı olacaktır. Kendinizi geliştirmeyi seviyorsanız ve kişiler ile etkileşim meseleleri yaşamıyorsanız, kolaylıkla haftalık bin liraya kadar ek işlerden para kazanmanız olası. Elbette her işin her insan için getirisi aynısı olmayabilir, kimileri daha çok hâsılat elde edebilirken, kimileri hiç kazanamayabilir. Bu biraz da bulunduğunuz alanda iş içerisinde ihtiyaç duyulan talep ile alakalıdır.

MOTORLU KURYE

Eğer motosiklet ehliyetiniz varsa ya da elektrikli motosikletleri (ehliyet istenmiyor) kullanabilme yeteneğiniz varsa aşağı yukarı her il ya da ilçede motorlu kurye ilanlarına rastlayabilirsiniz. Motorlu kuryeler çoğunlukla günlük 80 ila 130 TL arası para kazanmaktadır. Motorlu sürücü ilanlarına bulabilmek için bakmanız gereken yerler Kariyer.net, Indeed, Sahibinden, Yenibiris tarzında yerleri kullanabileceğiniz gibi size yakın döner, pizza ve pide salonlarına da başvurabilirsiniz.

ÖZEL DERS

Özellikle İngilizce, Matematik, Kimya, Fizik, Biyoloji ve müzik aletlerine yönelik derslerde olmak suretiyle özel ders verebilme kapasitesine sahipseniz haftalık tekilce 2-3 talebe ile dahi 600 TL üstünde bir hâsılat edinebilirsiniz. Özel ders vermek esas şartlar altında basit ve stressiz bir iş şeklinde de ilgi çekiyor. özel ders vermek içerisinde öncelikle çevrenizdeki insanlara malumat verin, birkaç iş ardından kişiler sizin telefonlarınızı daha fazla aramaya başlayacaktır.

ÖZEL KUAFÖRLÜK

Özellikle kadınlar eskiye kıyasla daha çok şahsi bakıma itina işaret ediyor. Bu kapsamda özel kuaförlere olan talep patlamış halde. Kuaför salonları adına ferdi olarak hanelerde görev veren kuaförlere talep defa çok. Eğer bu hususta yeteneğinize güveniyorsanız derhal bir sosyal basın hesabı açarak burada yapabileceğiniz işlere ait bulgular verin ve öncelikle arkadaşlarınız üstünde çalışmalar yapın. Başlangıç seviyesindeki bir kuaför içerisinde bir saatlik özel kuaförlük hizmeti 150 liranın üstünde.

TAKSİ SÜRÜCÜSÜ

Türkiye’nin her ilçesinde her saniye taksi şoförü alabilmek tekilce birkaç saatinizi alır. Taksi sahipleri aşağı yukarı her lâhza şoför aramaktadır. Şehrinizdeki taksi duraklarına telefon ederek birkaç saat içinde iş bulabilirsiniz. Ancak taksi sürücüleri çoğunlukla çalıştığı kadar komisyon alırlar, fakat haftalık 600 liralık bir hâsılat en kötü taksici içerisinde dahi düşük bir rakamdır. Elbette ehliyet sahibi olmanız

 

TEKSTİL PERSONELİ

Türkiye tam manasıyla bir tekstil cenneti. İstanbul, Ankara ve İzmir dahil Anadolu’daki her alanda tekstil personelleri defalarca kez aranıyor. Üstelik iyi bir usta olmadan dahi kolaylıkla ‘Ortacı’ adı ile iş bulabiliyorsunuz. Tekstil işlerini bulabilmek içerisinde yeniden Kariyer.net, Indeed, Sahibinden, Yeni bir is gibi platformlarını kullanabileceğiniz gibi dolaysız Web üstünden bölgenizdeki tekstil firmalarını arayarak iş sorabilirsiniz. Standart bir tekstil çalışanı ortalama olarak haftalık 500 – 600 TL kazanması mümkündür.

temizlik personeli
temizlik personeli

TEMİZLİK PERSONELİ

5 sene evveline göre insanların ev hijyenikliği içerisinde tuttuğu eleman adedi tam 6’ya katlanmış halde. Günümüzde ‘ev hanımı’ tabiri giderek azalıyor ve bu da ev temizlik personellerine olan gereksinimi artırıyor. Temel şartlar altında defa çok malumat ve yetenek sahibi olmadan dahi temizlik yapabilirsiniz. Üstelik hiç sermayeniz olmadan dahi bu gün bile iş bulabilirsiniz.İş bulabilmek içerisinde Kariyer.net, Indeed, Sahibinden, Yenibiris gibi platformlarını kullanabileceğiniz gibi dolaysız Web üstünden bölgenizdeki ev temizlik şirketlerini arayarak iş bilgisi alabilirsiniz.

PAZARLAMA PERSONELİ

Aslında tam anlamıyla gelirin belli bulunmadığı bir iş fikridir. Türkiye’de binlerce işletme pazarlama elemanı arıyor, zira bu işletmeler personele para vermek adına satış başına komisyon ödüyor; Bu nedenden dolayı esas şartlar altında gelen tüm başvuruları kabul ediyorlar. Pazarlama işi yapmakta olan çalışanların kazancı net değildir, yapacağı işe göre bir haftalık sürede 10 bin lira dahi kazanabilmekte olan personeller yer alırken, hiç kazanç elde edemeyenler de bulunuyor. Pazarlamaya yönelik iş ilanlarını da yeniden iş arama sitelerinde bulabilirsiniz, fakat bizim size esas önerimiz her kentte toptancılar siteleri bulunur; Buraya bir ziyaret gerçekleştirerek daha çok iş bulabilme şansınız var. Üstelik pazarlık etme talihi da elde edersiniz.

MAĞAZA ve CAFE PERSONELİ

Mağazalar ve cafeler en çok eleman değişikliğe uğrayan mekanlardır. Bu tür ortamlarda çoğunlukla part-time iş arayan kişiler kesif bir şeklinde başvurur ve defalarca kez böyle işletmelerde eleman aranır. Mağaza ve cafelerde günlük 8 saat çalışma ile haftalık 600 TL’i kolaylıkla kazanabilirsiniz.

 

 

ANKETÖR

Türkiye’de defa aktif olarak 18 ile 24 yaş aralığının yaptığı bir iş olan anketör işi de kazançlıdır. Yaptığınız anket başına komisyon aldığınız bu iş fikriyle kazancınızı defa yüksek civarlara çıkarma şansınız da yer alıyor.

Bir cevap yazın