Kürdan Paketleme İşi Yaparak Para Kazanma 2023

Kürdan Paketleme İşi Yaparak Para Kazanma

Yemeğimizi yedikten sonra sofra başında kesinlikle kürdan ile dişlerimizi karıştırıp temizlemek isteriz. Dişlerimizin arasına giren yemek kırıntılarını kürdan aracılığı ile temizleriz. Tabi bu durum diş sağlığından ziyade bir hobi keyif haline geldiğini söyleyebiliriz. Biz de bu yazımızda siz kıymetli okuyucularımız için kürdan paketleme işi yaparak para kazanma konusuna değineceğiz. Hazırsanız vakit kaybetmeden başlayalım. 

Kürdan, küçük mezeler ve kokteyl sunumları için de kullanılır. Mezelere farklı görünümler katmak için kürdan kullanılır. Ek olarak kokteylleri süslemek için fırfır kağıtları ile birlikte kürdan kullanılarak farklı görünüm kazandırılır.  Kürdanlar hijyenik ve temiz olması açısında kutulu bir şekilde satılmaktadır Genellikle lokanta ve kafelerde kürdan kullanımı oldukça fazladır. 

Günlük olarak kürdan tüketimi çok fazla olduğundan kürdan imalatı yapan fabrikalar yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Çok yoğun dönemlerde siparişleri yetiştirmek için evlere ek iş verilir. Bu firmalar aracılığı ile kürdan paketleme işleri tamamlanır. 

Kürdan Nedir?

Yemek yedikten sonra dişler arasında kalan yemekleri temizlemek için kullanılan, bir veya iki ucu sivri bir şekilde olan, tahta veya plastikten üretilen malzemeye kürdan denmektedir. Kürdan aynı zamanda mezeleri süsleme işleminde de kullanılır. 1996 yapılan araştırmalara göre kürdanın tarihçesi 7500’lü yıllara dayandığı öğrenilmiştir. 

Ev, cafe ve lokantalarda kullanılan kürdandan kazanç sağlamanız mümkündür. Kutulu paketler halinde mağazalarda satılan kürdanları evinizde paketleyerek satışa hazır hale getirebilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. 

Evde ayakkabı süngeri paketleme işi hakkında bilgi almak için: Evde Ayakkabı Süngeri Paketleme İşi 2023

Kürdan Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Kürdan paketleme işinin nasıl yapıldığını anlatmadan önce bu iş modelinin sağlık ve hijyen açısından önemli bir iş olduğunu ve Sağlık Bakanlığı tarafından denetlendiğini belirtmek istiyoruz. Bu nedenden ötürü kürdan paketleme işi yapacak kişiler mutlaka eldiven, ağız, maskesi, önlük ve bone takması zorunludur. İş veren firmaların çoğunlukla bu kurallara çok dikkat ettiğini bilmeniz gerekir. 

Firmalar, plastik ve tahta olmak üzere iki farklı türden çeşidini koliler halinde karışık olarak size verir. İlk olarak kolilerdeki kürdanları tahta ve plastik olarak ayırmanızı ister. Ayırdığınız kolileri silindir şeklindeki plastik kutulara her bir kutuya 100 adet girecek şekilde yerleştirmelisiniz. Yerleştirme işlemi sırasında kürdanlara zarar vermemeye dikkat etmeniz gerekir. 

100 adet kürdanı kutulara koyduktan sonra kutunun kapağını kapatacaksınız. En son işlem olarak da kutunun üzerinde firmanın markasının yazılı olduğu etiketi yapıştırarak paketleme işini bitirirsiniz. Firma yetkilisi, her hafta cuma günü gelip işlemi biten paketleri sizden alır. Ödeme de peşin olarak tarafınıza yapılır. 

Kürdan Paketleme İşi Kaç Para Kazandırır? Başvuru Nasıl Yapılır?

Kürdan paketleme işinde ödemeler kota sayısına ulaşıldığında haftalık olarak yapılır. Firma size haftalık olarak bir kota belirler. Kota tamamlandığında haftalık 250-300 TL bandında ödeme alırsınız. Böylelikle ayda 1000-1200 TL bandında ek gelir elde edebilirsiniz. Hızlı bir şekilde işleri tamamlamaya başladıktan sonra firma ile görüşerek kotanızı arttırabilirsiniz. 

Kürdan paketleme işi için çok fazla vaktiniz olmasına gerek yoktur. Günlük olarak birkaç saatinizi ayırarak ek gelir elde edebilirsiniz. Başvuru yapmak için sosyal medya platformlarını kullanabilir veya ek iş ilanı veren sitelere göz atabilirsiniz. Tabii ki bu iş ile ilgilenen firmalar ile direkt olarak görüşmeye de gidebilirsiniz.

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için kürdan paketleme işi yaparak para kazanma konusu hakkında bilgi verdik. Umarız sizler için yararlı ve bilgi verici bir içerik olmuştur. Başka bir içerikte görüşmek üzere!

 

Bir cevap yazın