Home / Dükkan Açmak / Seyahat Acentesi Açmak
seyahat acentesi açmak
seyahat acentesi açmak

Seyahat Acentesi Açmak

Seyahat Acentası Açmak

Farklı kazançlı iş fikri olarak değerlendirdiğimiz seyahat acentasi açmak, son zamanlarda globalleşen dünya içerisinde iyi bir iş olarak önümüze çıkmaktadır. Bir seyahat acentesinin verebileceği kimi hizmetleri sıralarsak; tatil ve iş seyahatleri içerisinde uçak bileti alabilmek isteyenlere uçak bileti satışı yapılabilir, otel rezervasyonlarının ve otel seçenekleri içinden ideal otelin bulunması hizmetini verebilir, turistik olarak tatil yapılacak ya da gezilecek yer konusunda turistik kılavuzluk hizmeti verebilir, yat ve katamaran gibi deniz aracı kiralamak isteyenlere aracılık etmek gibi hizmetleri verebilirsiniz.

Bu hizmetleri noksansız verip müşterilerinizin memnuniyetini kazanabilirseniz kar oranınızı artırabilir ve şirketinizi büyütebilirsiniz. Bir seyahat acentesi açmak içerisinde ilgi faktörüz lüzumlenen ehemmiyetli noktaları 10 madde durumunda sizler içerisinde sıraladık bu önerileri öneme alarak kuracağınız firmanın devamlılığını uzun seneler sürdürebileceğinizi düşünüyoruz. Seyahat acentesi açmak isteyenlere altın ölçüsünde 10 öneri;

1 – Bağımsız bir seyahat acentesi açarak hem tesis maliyetlerinizi minilaze etmiş bulunursunuz hatta bağladığınız her müşteri içerisinde belirli bir % komisyon alarak etliye sütlüye karışmadan para kazanabilirsiniz. Ufak bir büro açarak bir gayret gösteren ile bu işi rahatlıkla yürütebileceğiniz içerisinde bağımsız seyahat acentesi kurmak en en uygun fikirdir.

2 – Seyahat Acentası açmak isteyenler bu önerileri öneme alırsanız kar etmemek olanaksız olacaktır.

3 – Müşterilerinizi hoşnut etmek yerine görev türünüzü çeşitlilik itibariyle varlıklı tutun. Sadece uçak bileti adına tren, otobüs, aktarım biletleri hizmeti verip, yalnızca otel adına otel, kiralık günlük ev gibi hizmetler de vererek hem müşteri potansiyelinizi artırın hatta kar oranınızı henüz yukarılara çıkarın.

4 – Yalnızca tatil gezileri tasarlayıp müşterilerinize tek tip bir tur paketi sunmayın. Deniz tatili, tarihi geziler, iş seyahatleri, dini geziler, kültürel geziler, sıhhat turizmi, biyolojik geziler, jeolojik geziler içerisinde tek tek turlar oluşturup, bir tur içerisinde en faz yer gezme ve görme olanağı sağlayarak müşterilerinizin hoşnut kalmasını sağlayın. Bu şeklinde ağızdan ağza pazarlama formülünü sıfır masrafla gerçekleştirerek reklamınızı yapabilirsiniz.

Seyahat Acentası
Seyahat Acentası

5 – Büronuzu canlı bir yerde ya da cadde de seçenek edin. Ofisiniz ufak de olsa canlı bir yerde yer alacağından reklamınızı daha çok sayıda insana ulaştırabilirsiniz. Aksi halde ulaşacağınız insan adedi kısıtlı olacaktır. Ayrıca ofisiniz ufak de olsa çağdaş bir dekorasyona sahip olması gereklidir. Ofisiniz ne kadar güzel olursa gelen müşterilerin aklında henüz fazla zaman kalıcı olacaktır.

6 – Turizm işi yapacaksanız işletmenizin manzarası de önemlidir.

7 – Çalışanınız ya da siz müşteriler ile iletişim ve etkileşim ile ilgili eğitim almalı ve kişileri tatil planlarına yaklaşımlarını göz önüne alarak onları neşeli edecek bir etkileşim tekniği tüketmelisiniz. Etkili etkileşim ve iletişim yöntemleri konusunda çevrimiçi ya da birebir eğitimleri kesinlikle almalı ve müşterileri etkileme yöntemlerini öğrenerek uygulamalısınız. Bu sayede müşterileriniz defalarca kez sizi seçenek edecektir. Aksi halde müşteri kaliteniz ve kitleniz azalacak ve bu vaziyet sizlere negatif olarak yansıyacaktır.

8 – Reklamınızı defa iyi yapmalısınız. Günümüzde en verimli reklam kısmı sosyal medyadır. Sosyal basın alanlarında yolcu acentanızı tanıtan birer adisyon açmalı, broşürlerin dijital durumu defalarca kez insanların görebileceği ve alaka çekebileceği şeklinde paylaşılarak reklam yapılmalıdır. Sosyal basın alanlarında erişebileceğiniz insan adedi neredeyse seyahate çıkan insanların bütün bulunduğu içerisinde interneti kullanmak defa ehemmiyetlidir.

9 – İnterneti aktif olarak kullanın. İnternet üstünde rezervasyon yapıp, bilet alma işlemlerini kesintisiz bir şeklinde yapabilmek içerisinde ofisinizde minimum iki değişik web servisi bağlatarak interneti mükemmel bir şeklinde tüketmelisiniz. Bu sayede müşterilerinizi en en uygun ve kesintisiz bir görev sunmuş bulunursunuz. İnternet eşliğinde bir yolcu acentası yazılımına sahip olmalı ve işlemlerinizin tamamını güvenilir bir şeklinde bu program üstünden yürütmelisiniz. Bu sayede yapış olduğunuz işlemleri kayıt altına alabilmek hem defa basit hatta defa emin olacaktır.

10 – Kendinizi savunmaya alın. Bağımsız yolcu acentası olarak gerçekleştireceğiniz anlaşmalara kendinizi koruyan maddeler koydurmalı, alacağınız komisyon sayısını ve acentanızı savunmaya almanız gerekiyor. Yapacağınız kontratlar sizin teminatınız olacaktır. Bu vaziyet Şirketinizin devamlılığı ve karınızın yükselmesi içerisinde defa ehemmiyetlidir. Seyahat acentası içerisinde bütün yasal zorunlulukları adına getirmelisiniz. Bir yolcu acentası olduğunuz içerisinde sizi insanların gözünde negatif gösterecek en ufak kanun dışı vaziyet müşterilerinizi topluca kaybetmenize kapı aralayacaktır. Bu nedenle yasal zorunluluklarınızı noksansız olarak adına kazancın ve müşterilerinizin güvenini kazanmak içerisinde resmi belgelerinizi web sitenizde, ofisinizde yayınlayın. Seyahat acentası açarken bu ön önerilere ilgi edinin.

Web sitesi tasarlayın. Tüm turlarınızdan görseller sahibi olan tanıtıcı ve cezbedici içeriklere sahip tanıtımları sitenizin her yönüne koyun ve siteye giren her müşteri adayının alakasını çekmeyi sağlayın. Bu yolla hiç akıllarında yokken değişik bir tatil alabilmek isteyen müşterileriniz olacaktır. Bu şeklinde satış yapabilmek ve müşterilere varlıklı içeriklere sahip muhtelif turlar sunmanın size dönüşü pozitif olacaktır. Aksi halde siteye giriş yapmış müşteri kısıtlı tatil ve gezi imkanlarını görüp sizin ufak bir yolcu acentası olduğunuzu düşünecek ve farklı bir yolcu acentasının yolunu tutacaktır. Seyahat acentesi açmak karlı bir iş olsa da bu önerileri uygulamadığınız da şirketinizin devamlılığı olmayacak ve kısa müddet ardından şirketinizi kapamak mecburiyetinde kalacaksınız. Bu negatif vaziyete karşılaşmamak yerine dikkatli bir şeklinde bu önerileri uygulayıp, kısa müddet de devasa bir acente bulunabilir ve kar oranınızı yükseklere taşıyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir