Home / Dükkan Açmak / Spor Salonu Açmak
spor salonu açmak
spor salonu açmak

Spor Salonu Açmak

Spor Salonu Açmak

Yoğun iş temposu, teknolojinin gelişmesi ve beslenme alışkanlıklarının değişmesi sağlık sorunlarını da beraberinde getirmiştir. Obezite, günümüz modern toplumun en önemli sorunlarının başında gelmektedir. Bunun üstesinden gelmek için de diyetisyenler ve spor salonlarının müdavimi olmak zorunda kalınıyor. Düzenli olarak diyet yapan kişiler bunu desteklemek için spor da yapmaktadırlar. İşte burada spor salonlarının yararları ortaya çıkıyor. Bir spor salonu açmak karlı bir yatırım olsa da işletmesinde bazı önemli noktalara dikkat etmekte fayda vardır. Bu iş dalında prosedürlerin hepsini yerine getirmelisiniz. Müşteri memnuniyetinin ilk sırada yer aldığı bir iş dalı olan spor salonu işletmek size iyi bir kazanç sağlayabilir.

spor salonu
spor salonu

Spor Salonu Nasıl Açılır?

Spor salonu açmak için bu iş dalında kendinize göre bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü her işin kendine ait bazı özellikleri bulunmaktadır. Salon açmadan önce spor salonunun bayanlara mı yoksa erkeklere mi ya da her ikisine de mi hitap edecek bir yer olacağına karar vermeniz gerekiyor. Buna karar verdikten sonra spor aletlerinin alınması geliyor. Alınacak bu aletleri toptancı firmalardan kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Alınacak olan aletler spor salonuna ve hizmet verilecek olan kitleye uygun olarak seçilmelidir. Üst düzey bir salon için alınacak olan aletlerin fiyatları da farklılıklar gösterecektir. Alet seçiminde titiz ve ekonomik davranmalısınız.

Çünkü spor salonunda her aletin olması gerekir. İyi bir piyasa araştırması yapmak şarttır. Aletlerin kurumlarını bir defa yapmaya özen gösterin çünkü bu aletler hassastır ve her yere taşınamazlar. Aletleri monte ederken aralarında kalacak olan mesafenin iyi ayarlanması gerekiyor. Spor salonunuzda bir fark yaratmak istiyorsanız dekorasyonunuzdan başlamanız gerekir. Spor salonu ulaşımı kolay ve işlek bir bölgede olmalıdır. Spor salonlarında en önemli konu müşteri memnuniyetidir. Müşterinin memnun olması sizin reklamınızı yapmanızı sağlayacaktır. Gazetelerde, TV’lerde ve özellikle sosyal ağlarda reklamınızı geniş bir kitleye duyurabilirsiniz. Spor salonunda çalışan eğitmenler alanlarında bilgili ve tecrübeli olmalıdır.

spor salonu örnekleri
spor salonu örnekleri

Spor Salonu Açmanın Maliyeti

Spor salonu açmak için kişinin belli bir tutarı gözden çıkarması gerekir. Ayrıca salonu açmadan önce yapılacak olan fizibilite çalışmasını da işin içine katmak gerekir. Salonun açılacağı alana göre maliyet değişebilir. Küçük bir spor salonu açmak için 40 -50 bin TL ayırabilirsiniz. Daha büyük bir spor salonu için bu tutar 150 bin TL’ye kadar çıkabilir. Spor salonun açılacağı yer, aletler, personel, reklam giderleri maliyetin belirlenmesinde en önemli nokta olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir