10 Yeni İş Fikirleri 2023

10 Yeni İş Fikirleri

Kar getiren ve iş potansiyeli yüksek işleri tercih etmelisiniz. Günümüzde birçok iş kolu ortaya çıkmaktadır. Bunlardan hangilerinin size daha uygun olduğunu araştırıp ona göre sizde kendinize bir kazanç kapısı açabilirsiniz. Bu yazımızda 10 yeni iş fikirleri hakkında size bilgi vererek sizin de bu alanların birinde çalışmanıza vesile olmak isteriz.

  1. Organik Bal Üretmek

Organik bal üretimi yapmak 10 yeni iş fikirleri arasında bulunan karlı bir iştir. Bu işi yapmak için ya amatör olarak balcılık ile uğraşmanız veya bal üretim tesisi kurmanız gerekmektedir. Böyle bir tesisi üretime sokmak için yaklaşık olarak 100 bin TL sermayeye ihtiyacınız olacaktır.

  1. Aksesuar ve Bijuteri Pazarlama

Aksesuar ve bijuteri satarak kazancınızı oldukça yükseltebilirsiniz. Böyle bir mağaza kurmak için yüklü bir sermayeye de ihtiyacınız yok. Bir bijuteri mağazasında bulunan malzemelerin ederi 10 bin TL,  dükkân içinin de dekorasyonunu yapmak için 10 TL harcamanız gerekecektir. Yalnız elinizdeki bu malzemelerin hepsini satmanız durumunda elinize 30 bin TL ye yakın bir miktarda para geçecektir. Bu tür dükkânlarda mal satışları oldukça hızlı olmaktadır. Bazen kişiler 5 veya 10 parça takı alabiliyorlar. Satışlarınızın daha fazla olmasını istiyorsanız ürünlerinizi sosyal ağlardan pazarlayabilir ve reklam yapabilirsiniz.

Aksesuar ve Bijuteri Pazarlama
Aksesuar ve Bijuteri Pazarlama
  1. Süs Bitkileri Üretmek

10 yeni iş fikirleri arasında belki de en cazip iş bu olmaktadır. Oturduğunuz bölgenin ılıman bir iklimi var ise süs bitkisi üretmek için harekete geçebilirsiniz. İlk olarak bu konuda küçük bir araştırma yaparak bu işe adım atınız. Önü oldukça açık bir sektör ve her geçen gün talep artmaktadır.

  1. Kahvaltı Restoranı

Oldukça hızlı büyüyen sektörlerden bir tanesi olan kahvaltı sektörü en yeni iş alanlarından bir tanesidir. Kahvaltı oldukça önemli bir öğün olarak bilinmektedir ama fazla önem verilmemektedir. Özellikle büyük işyerleri, sanayi, büyük iş yerleri, üniversiteler ve fabrikalarda kahvaltı önemli bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada çalışan insanlar sabahın çok erken saatlerinde yola döküldükleri için kahvaltı yapmaya fırsat bulamıyorlar. İşte bu tür yerlere yakın bir yer bularak bu ihtiyacı giderecek bir kahvaltı restoranı açıp para kazanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta dükkânın dekorasyonudur. Bu tür bir işyeri için 40 TL sermaye başlangıç olarak yeterli olacaktır. 3 tane de personel sizin işinizi görecektir.

  1. Yaşlı Bakım Yeri

10 yeni iş fikri arasında yaşlı bakım merkezi açmak oldukça karlı iş olarak bilinmektedir. Oldukça hızlı büyüyen bir sektördür. Bu tür bir işyeri açmak için 150 bin TL bir parayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu sektöre çabuk girmeniz sizin pastadan daha fazla pay almanızı sağlayacaktır. Çünkü bu sektörde oldukça fazla açık bulunmaktadır.

  1. Ofis Mobilyaları Satmak

Tarım ülkesi olan ülkemizde hizmet sektörü açık farkla öne geçmiştir. Yeni bir iş dalı olarak ofis mobilyaları karşımıza çıkmaktadır. Geleceğin işlerinden bir tanesini yapmak istiyorsanız ya ofis mobilyaları satan bir şirketin bayisi olun veya bu işi sıfırdan kendiniz yapınız. Bu işi kendiniz yapmak isterseniz yaklaşık olarak 60 bin TL sermayeye ihtiyacınız olacaktır.

  1. Balık Büfe Açmak

10 yeni iş fikirleri arasında size tavsiye edeceğimiz bir diğer iş kolu balık büfe açmaktır. Özellikle denizin olmadığı ve balıklara ulaşımın çok zor olduğu yerlerde bu tür işyerlerine oldukça fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu iş dalında bayilik yöntemi de bulunmaktadır. Kendi yerinizi açmak isterseniz 60 bin TL ayırmanız gerekiyor. Yalnız bu işte deneyim sahibi olmanız veya bu işi bilen birisi ile ortak çalışmanız size avantaj sağlayacaktır.

  1. Okul Servisi Taşımacılığı

Okul servis taşımacılığını son zamanların en gözde ve gelecek vaat eden işleri arasında sayabiliriz. Veliler artık çocuklarının okula yürüyerek gitmelerini istemiyor ve bu yüzden okul servislerini tercih ediyor. 3 tane servis arabası almak için 100 bin TL gibi bir sermayeniz var ise hemen bu işe girmenizi tavsiye ederiz. Bir okul servisi aylık ortalama 2 bin TL para bırakır. Tabi ki bütün masrafları düştükten sonra.

  1. Yoga / Plates Eğitmenliği

10 yeni iş fikirleri arasında yıldızı parlayan bir diğer iş kolu yoga – plates eğitmenliğidir. Bu tür merkezleri özellikle gelir düzeyi yüksek yerlerde kurarsanız kazancınız oldukça fazla olacaktır.

  1. Organizasyon Şirketi

Oldukça yüksek bir iş potansiyeline sahip olan organizasyon işinde düğün, nişan ve doğum gibi günleri organize ederek hatırı sayılı kazançlar elde edebilirsiniz. Küçük bir sermaye ile bu işi kurabilirsiniz. Küçük bir ofis size yetecektir. Burada en önemli nokta iyi bir reklam yapmanızdır.

Bir cevap yazın