150 Bin TL Sermaye İle Yapılabilecek İş Fikirleri

150 Bin TL Sermaye İle Yapılabilecek İş Fikirleri

Günümüzde sermaye ile güzel paralar kazanmak aslında zor bir işlem değildir. Eğer elinizde yaklaşık 150.000 TL gibi bir sermaye var ise bu yazımızı mutlaka takip etmelisiniz. Bu yazımızda sizlerle birlikte 150 Bin TL Sermaye İle Yapılabilecek İş Fikirleri konusunda paylaşımda bulunarak sizlere iş fikirleri vereceğiz.

150 Bin TL Sermaye İle Yapılabilecek İş Fikirleri

Günümüz şartlarında artık sermaye ile dükkan açmak, işletme devralmak gibi işlemler için gerçekten sağlam paralar gerektirmektedir. Sizler için bütçe olarak daha uygun iş fikirleri bulmaya çalıştım ve umarım sizler için faydalı bir liste olmuştur.

Günümüzde 50.000 tl gibi bir fiyata araba almak bile çok zorlaştı maallesef. Bu gibi durumlarda yatırımlarınız biraz yüksek olmalı ki açacağınız dükkan veya iş fikri sizlerin de işine yarayarak para kazandırması gerekmektedir. 150 bin tl sermaye ile yapmış olacağınız işler mantıklı ve hedef kitleye uygun olması gereken iş türleri. Bütçe olarak çok büyük bir fiyat değil fakat günümüzde de bu gibi fiyatlara iş imkanlarınız bulunmaktadır.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan listemize geçelim ve bizleri hangi iş imkanlarının beklediğine bir göz atalım.

Trader Olmak

Trader Olmak
Trader Olmak

Bilgisayar başında para kazamak isteyenlerin ve tabi ki ekonomiden anlarım ben diyen kişilerin denemesi gereken iş türlerinden bir tanesidir. Bilgisayar ile birlikte para kazanan binlerce kişi bulunmaktadır. Traderlar ekonomiyi yorumlayan ve yorumlarına göre para kazanan kişilerdir. Ekonomi olarak aklınıza sadece altın, dolar aklınıza gelmesin. Bu tür birimlerin yanında günümüzde meşhur olan kripto para, yabancı borsalar, yatırım fonları gibi birçok etken bulunmaktadır.

Çiğ Köfte Dükkanı Açmak

Çiğ Köfte Dükkanı Açmak
Çiğ Köfte Dükkanı Açmak

Günümüzde çiğ köfte birçok insanın ayrılmaz ikilisi oldu diyebilirim. Çiğ köfte ülkemizde gerçekten çok büyük bir rağbet görmektedir. Hemen hemen her alanda ve mahallede bir çiğ köfte dükkanı bulunmaktadır. Sizlere de tavsiyelerimiz bir çiğ köfte bayilik alma işlemi yaparak dükkan açmanızdır. Bildiğiniz üzere çiğ köfte dükkanları genel olarak küçük bir yapıya sahiptirler. Eğer paranızı bir işletme açarak değerlendirmek isterseniz mutlaka çiğ köfte dükkanı konusunu değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Hırdavatçı Açmak

Hırdavatçı Açmak
Hırdavatçı Açmak

Hırdavatçılar, günümüzde artık neredeyse inşaat, ev, dükkan gibi daha birçok alan için gerekli malzemeleri satan kişilerdir. Bu sebepten dolayı bir hırdavatçı dükkanı açmak gerçekten güzel bir fikirdir. Gün geçtikçe malzeme fiyatlarında maallesef artışlar gözükmektedir. Eğer bu tür bir dükkan açma gibi niyetiniz olursa mutlaka bu işlemi göz ardı etmeniz gerekmektedir.

Aktar Dükkanı Açmak

Aktar Dükkanı Açmak
Aktar Dükkanı Açmak

Günümüzde aktarlar aslında birçok sektöre göre sayısı az olan ve ihtiyaç duyulan bir sektördür. Şifalı bitkilerin, baharatların, organik otların ve daha birçok şeyin satılmış olduğu aktarlarda gerçekten iyi işler çıkarılmaktadır. Eğer bütçenizi böyle bir işletme açarak değerlendirme yaparsanız konumunuza dikkat etmeniz gerekmektedir. Genel olarak bu şekilde olan bir dükkan işlek, yani merkezi konuma sahip olan bir alana açmanız daha mantıklı olacaktır.

Bijuteri Dükkanı Açmak

Bijuteri Dükkanı Açmak
Bijuteri Dükkanı Açmak

Bijuteri dükkanları günümüzde halen popülerliğini koruyan ve işleri iyi olan bir sektör içerisindedir. Sektör olarak tek bir şey satmak yerine bu dükkan içerisinde ip çeşitleri, bileklik, küpe, nakış malzemeleri, kırtasiye ürünleri gibi birçok ürünleri satış yapabilme imkanınız bulunmaktadır. Eğer bütçenizi bu şekilde bir dükkan ile değerlendirme yaparsanız sizler için mantıklı ve para kazandıran bir işlem olacaktır.

Topraksız Tarım Yapmak

Topraksız Tarım Yapmak
Topraksız Tarım Yapmak

Topraksız tarım yapma gün geçtikçe çok daha popüler olmaya başlamış haldedir. Ülkemizde bildiğiniz gibi her yer doğal kaynak suyu ile çevrili durumdadır. Bu duruma istinaden sizler topraksız tarım üzerinden bazı bitkileri üretebilir ve bu sayede güzel satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

Dış Çekim Yapmak

Dış Çekim Yapmak
Dış Çekim Yapmak

Belki bir fotoğrafçı dükkanı açmak daha fazla sermaye gerektirebilir fakat dış çekim yaparak para kazanma işlemi çok daha ucuz bir maliyet gerektirmektedir. Dış çekim için gerekli malzemelerinizi alın ve kendinizi akrabalarınız, çevreniz, dostlarınız aracılığı ile bu işe başladığınızı yaymaya çalışın. Eğer gerçekten bu sektörde ilerleyebilirseniz gerçekten iyi işler çıkarabilirsiniz. Günümüzde dış çekim fiyatları neredeyse dudak uçuklatan rakamlar ile gerçekleşmektedir.

Yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz sermaye ile yapılacak olan iş fikirleri sizler için hazırlamış olduğum bir listedir. Bilindiği üzere ülkemizde oluşan olaylardan dolayı 150 bin tl artık iş için çok yüksek bir rakam değildir. Fakat burada sizlerle paylaşmış olduğumuz iş fikirlerine göre uygun olan fikirlerdir.

Özellikle dükkan açma fikrine aklı yatanlar için önemli bir konu vardır. Konumun önemli olduğunu az çok sizlerde bilirsiniz. Örnek olarak çiğ köfte dükkanı açmak isteyenler herhangi bir mahallede dükkan açsalar da iş alabilirler fakat aktar açacak bir kişi daha merkezi bir konumda dükkanını açması mantıklı bir girişim olacaktır.

Bu yazımızda sizlerle birlikte 150 bin tl sermaye ile ne yapılır, 150 bin tl sermaye ile iş fikirleri başlığı altında paylaşımda bulunmaktayız. Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle hızlı bir şekilde paylaşımda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın