Az Sermayeli İşler

az sermayeli iş fikri

Az Sermayeli İşler

Çok az bütçeyle az sermayeli işler kurmanız günümüzde artık çok kolay. Sermaye; ticaret yaparken kullanılacak para veya paraya çevrilebilecek malları ifade etmektedir. Ticaret sektöründe kullanılan bir terimdir. Sizin de elinizde az miktarda bir sermaye mi var? Sermayenizi nereye harcayacağınız hakkında bir fikriniz mi yok? O zaman bu yazı tam size göre. Şimdi sizinle az sermayeli işleri aşağıda inceleyelim.

1.Bebek Giyim Mağazası Açmak

Bebek giyim mağazaları çok yüksek bütçelerle açılıyormuş gibi gözükse de işin aslı pek de öyle değil. Az bir sermaye ile bebek giyim mağazası açabilmemiz gayet mümkün. Küçük ve kendi çapında açacağınız bir mağaza 20 bin lira gibi bir maliyete denk gelecektir.

2.Kültür Mantarı Yetiştiriciliği Yapmak

Kültür mantarı yetiştiriciliği, düşük sermayeli bir iş olsa da bu işe yatırım yapmadan önce bu konuda bilgi sahibi olmanız gereken bir iştir. Kültür mantarı yetiştiriciliği de günümüzde güzel gelir kapısı sağlayan işlerden biridir. Bu işe girmeniz ortalama 5 bin liralık bir maliyete gelecektir.

3.Büfe Açmak

Büfeler marketler kadar geniş bir konsepte sahip olmadığı için az bir sermaye ile bu işe girmeniz mümkün. Büfeler işlek bir yerde açıldığı takdirde size kısa sürede yüksek miktarda kar elde ettirebilir. Ortalama bir büfe açma maliyeti 7-10 bin lira civarıdır.

4.AVM’lerde Stand Açmak

AVM’lerde stand açmak,az sermayeli fakat uzun vadede kazandıracak işlerden biridir. AVM’ler günümüzde çok fazla insanı konuk etmektedir. Bir AVM’de çiğ köfte standı, tatlı standı, telefon kılıfı standlarına az bir sermaye ile sahip olabilirsiniz. AVM’lerde stand açabilmeniz için gereken miktar ise ortalama 10 bin liradır.

az sermayeli işler

az sermayeli işler

5.Oto Yıkamacı Açmak

Oto yıkama dükkânı açabilmek için bayilik almanız yeterli olacaktır. Bu için ise ortalama 10-15 bin liralık bir sermaye gerekmektedir.

6.Çay Ocağı Açmak

Çay ocağı işletmek de az sermayeli işler arasında yer alıyor. Özellikle iş merkezlerinin olduğu bir yerde açmanız sayesinde gayet iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Ortalama bir çay ocağı açmanın maliyeti ise 10 bin lira civarı olacaktır.

7.Çiçekçi Dükkânı Açmak

Büyük bir çiçekçi dükkânı açmak yüksek maliyetlere neden olur. Ancak açacağınız az sermayeli küçük ve şirin bir çiçekçi dükkânı ile de kazanç sağlayabilmeniz mümkün. Günümüzde küçük bir çiçekçi dükkânı açmanın maliyeti ortalama 15-20 bin liradır.

az sermayeli iş fikirleri

az sermayeli iş fikirleri

8.Catering Hizmeti Vermek

Yemek sektöründe ne kadar çok rekabet olursa olsun asla bitmeyecek sektörlerden biridir. Günümüzde catering firmaları hızla çoğalmaya başladı. Ancak hala birçok yerde catering hizmetine ihtiyaç duyulmakta. Siz de yemek sektörüne bir catering şirketi kurarak dâhil olmak istiyorsanız 15 bin liralık bir bütçeyle hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

9.Playstation Kafe Açmak

Playstation kafe açmak da düşük sermaye gerektiren işlerden biridir. Ortalama 100 metrekarelik bir alana açacağınız playstation kafe 15 bin liranıza mal olacaktır.

Etiketler
Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?