Burger King Bayilik Başvurusu ve Şartları

burger king bayili almak

Burger King Bayiliği

Burger King franchise şartları ne şekildedir ? Burger King firmasından bayilik alma yolları nelerdir? Burger King franchise bedeli ile ilgili ayrıntılı malumat arıyorsanız kazancliisfikirleri.com sitesi olarak sizlere araştırdık. Şimdi gelin hep beraber Burger King franchise verilerine göz atalım.

Burger King Hakkında

Dünya’nın üçüncü devasa fast-food zinciri olarak sayılan Burger King, 1954 seneninde Amerika’nın Florida eyaletinin Miami şehrinde ilk mağazasını hizmete sokmuştur. Ülkemizde ise ilk Burger King restoranı 1995 seneninde Etiler’de hizmete girmiştir.

James Mclamore ve David Edgerton Miami’de açmış oldukları ilk şubelerinden ardından 5-10 sene içerisinde Burger King markasını milli bir zincire dönüştürmüşlerdir. Burger King’in esas hamle öyküsü ve gittikçe yaygınlaşan ismi sonunda Mc Donald’s zincirine rakip olması bayilik sistemi vasıtasıyla süratle yaygınlaşmasını sağlamasıyla oldu. Atılımlarını devam ettiren şirket 2014 senesinde Kanada menşeili kahve donuts markası Tim Hortons İnc’i satın almış merkezini de Kanada’ya taşıma hükmü almıştır. 2010 seneninden ardından parasal sorunlar yaşam sürdüren şirket küçülmeye gitmek mecburiyetinde kalmış, bir müddet ardından yeniden büyüme stratejileri doğrultusun da bayiliklerini çoğalmaya başlamıştır. Uygulanan yeni stratejiler kapsamında bayilik şartlarını da kolaylaştırmayı da seçen Burger King, bayisi bulunduğu restoranları da muayene altında tutabilmek yerine daha çok raporlama yapıyor.

Burger King Franchise – Bayilik Şartları

75 ülkeye sunulan 13 binden fazla restorana bulunduran markanın yatırımcısı olmaya hüküm verdiyseniz ilk olarak alt hududu 700 bin doları bulan sıcak parayı elinizde bulundurmanız gerekmektedir. Meblağ oldukça yüksek olsa da arkanıza aldığınız dünya genelinde bir markanın reklam avantajlarından epey tesir yararlanabiliyorsunuz.

Ülkemizde TAB Besin Endüstri ve Ticaret A.Ş, Burger King’in bütün lisans haklarına sahiptir. Burger King restorant işletmeciliği içersinde verilen lisans müddeti 10 yılla sınırlandırılıyor. Verilen lisans vasıtası ile lisans alan girişimci mevcut lokantada ve alakalı marka altında ticari etkinlik göstermeye hak kazanmaktadır. Bu zincirin halkası alabilmek için lazım olan finans kaynakları markanın ehemmiyet verilen esas hususlardan. Ayrıca yatırımcının sektördeki deneyimi girişimci ruhu ilgi edilen hususlardan.

Tab besin doğrulusunda belli bir eğitim alan işletmeciye, açılışın ilk gününden ardından pazarlama, reklam, satın alma ve lojistik, eğitim, insan kaynakları, ameliyat, nitelik muayene gibi kesif takviye hizmetleri verilmektedir. Yatırım fiyatı restoranın büyüklüğü ve muhitine göre değişkenlik gösterse de 700 bin dolarlık bir kaynağı gözden çıkarmanız gerekmektedir. Restoran için lazım olan lokasyon şartları yaya ve vasıta trafiğinin kesif bulunduğu noktalar olarak belirlenmiş halde. İş yerinin ölçütleri de belli standartlara bağlanmış halde. Buna göre giriş katı olma mecburiyeti sahip olunan. Giriş katlarının en düşük 120 metrekare olmak suretiyle toplam kapalı alanın genişliği 300 metrekareyi bulması gerekir. Ön cephesinin 6,5 metre tavan genişliğinin de her kat içerisinde 2.90 metreyi bulması gerekmektedir.

Bir cevap yazın