Evde İş İmkanı Sağlayan Firmaları Bulmak

Giderek zorlaşan geçim şartları, kişileri ek gelir aramaya yönlendirmektedir. Durum bu tür olunca, evde gelir olanağı kategorisinde yapılacak işler değerlendirilmektedir. Genellikle kadınların evde yapabilecekleri işler, ev ekonomisine ciddi katkılar sağlayabilir. Bu bağlamda bu makalemize bayanların evde gelir olanağı veren firmalara sebep ulaşacaklarının yanında fikir edinmeleri yönünden evde yapabilecek işleri de sıraladık umarız sizler içerisinde yararlı bir yazı oluşturmuş oluruz…

1 – Evde Makale Yazarlığı

Makale(içerik) yazarlığı evde para kazanma yollarından bir tanesidir. Her geride bıraktığımız gün devasa bir gereksinim durumuna gelen web,yanında evde gelir olanağı ortaya getirmiştir. Bu sektörlerden bir tanesi de makale yazarlığıdır. Size bir bilgisayar ve web irtibatı lazım olur. Kompozisyon yazma yeteneğiniz varsa ve bilgisayarda süratli yazı yazabiliyorsanız, makale yazarı arayan sitelere üye olarak, haneye iş veren firmalar kategorisinde, derhal yazmaya başlayabilirsiniz. Kompozisyon yazma yeteneğiniz var fakat bilgisayarda süratli yazı yazamayanlar, zaman içinde yazı yazma sürati gelişecektir.

2- Evde Kına ve Düğün Aksesuarları İmalatı İşi

Evde uygulanan işlerden biride kına ve düğün aksesuarlarının imalatıdır. Kına sepeti, kına paketleme, nedime tacı, nedime çiçeği, güvey çiçeği, gelin çiçeği, nikah şekeri paketleme ve kına mumu paketleme gibi işler, evde yapılabilmektedir. Bu işte, paket başı ya da parça başı ücretlendirme uygulanmaktadır. Eve iş veren firmalar, silikon tabancası dahil olmak suretiyle, başka tümmalzemeleri evinize oluşturmaktadır.

Evde Kına Paketleme

Bunun içerisinde öncelikle bölgenizde tespit edilen organizasyon firmalarını ziyarete gelmenizi öneririz. Eve iş veren bu şirketleri sebep bulabilirim derseniz Google’ye ”şehir adı organizasyon” mesela ”bursa organizasyon” gibi bir arama yazarsanızçoğu firma karşınıza gelecektir.

İkinci bir alternatif: Düğün salonlarını gezip onlara haneye kına paketleme tipi yada nikah şekeri paketleme işi veren şirketleri sormaktır. Bunun gibi işletmeler esasen bu sektörün içerisinde olduklarından size yol göstereceklerdir.

Üçüncü alternatif: Kına ya da boncuk malzemesi satan yerlerden malumatalmaktır.

Dördüncü alternatif: İş duyurusu siteleridir. Bu siteleri izleyerek de bir neticeye ulaşabilirsiniz.

3- Evde Kalıp Sabun Paketleme İşi veren Firmalar

Kalıp sabun kategorisinde sabun paketleme işi, bayanlar evde gerçekleştireceği işlerden bir tanesidir. Paketleme performansına göre bu işten ciddi bir gelir elde edebilirsiniz. Evde paketleme gerçekleştirecek şahıs adedinin çok olması, gelirinizin yükselmesinde ciddi bir rol oynayacaktır.

Sabun Paketleme Firmalarına Sebep Ulaşırım?

1 – İş duyurusu sitelerini inceleyin. Bulamadınız mı?

2 – İnternette bölgenizdeki sabun yapan şirketleri araştırın, bu firmaların telefon numaralarını internetten bulun ve insan kaynakları kısmıyla iletişime geçin onlara evde sabun paketleme ya da buna benzer bir iş aradığınızı gönderin. Onlar size pozitif yada negatif bir dönüş kesinlikle yapacaklardır. Yine olmadı mı?

3 – Ambalajcıları dolaşın onlara paketleme içerisinde ürün sattıkları şirketleri mesele. İşiniz yardımcı giderse ve bu firmalarla çalışıyorlarsa size bu şirketleri söyleyeceklerdir. Bundan gerisi de size kalıyor

4- Çorap Paketleme ya da Ütüleme İşi

Evde iş imkanları kategorisinde değerlendirebileceğimiz bir iş te çorap paketleme ya da ütülemedir. Bazı firmalar ütüleme işi beraber paketleme işini de verirken, kimi firmalar yanlızca paketleme işi vermektedir. Çorap paketleri on ikilidir. Çorapların kartı, çift durumuna kazançlan çorapların üst bölümünebasılmaktadır. Daha ardından, bu çoraplar 12’li paketlenmektedir.

Eve Çorap Paketleme İşi Veren Şirketleri Sebep Bulabilirim?

Bulunduğunuz il tekstil istikametinden gayret gösteren bir il ise bu işi bulmanız zor olmayacaktır. Evde çorap paketleme işi veren şirketleri bulabilmek içerisinde alttaki admlar size yardımcı olabilir; Öncelikle İş ilanları sitelerini takip edin. Bu siteler için: İş Duyurusu Siteleri | İş Duyurusu Verme Siteleri adresini ziyaret edin. İnterneti kullanın ”Maltepe çorap paketleme” gibi aramalar yapın. Tekstil firmalarının genellikle nerelerde olduğunu öğrenin.

Bir netice alamadınız mı?

Bulunduğunuz il yada ilçedeki esnaf sanatkarlar odasını ziyaret edin bu şirketleri mesele. Yine netice alamadıysanız
Muhasebecileri gezin mükelleflerinden biri paketleme işi yaptırıyor bulunabilir.

5- Oyuncak Montajlama

Oyuncakların montaj çalışmaları, firmalar içerisinde fiyatı artırmaktadır. Bu nedenle, çoğu firma, daha az fiyatlı olan evde oyuncak montaj işini hanelere vermektedir. Bu evde ek gelir kategorisindeki işte, oyuncaklar parça durumunda evinize gelmektedir. Başlangıçta montajlama prosedürü, defa aheste bulunabilir. Ancak zaman içinde hızlandıkça geliriniz de artacaktır.

Oyuncak Montajı işi vermekte olan firmaları nasıl bulurum ?

Eve oyuncak montajlama işi veren şirketleri bulabilmek içerisinde ilk 4 maddemize bakabilirsiniz.

6- Buzdolabı Süsü ve Turistik Armağan İşi

Silikon tabancası ile mıknatıs ve süs yapıştırılmaktadır. Daha ardından paketlemesi uygulanmaktadır. Bu işte de paket başı uyuşma uygulanmaktadır. Zamanla seri bir şeklinde üretim ve paketlemeyi yapabiliyorsunuz. Eve iş olanağı veren bu şirketleri bulmak içerisinde ilk 4 maddeye bakınız.

7- Hac ve Umre Malzemeleri Hazırlama

Özellikle kadınlar içerisinde, hac ve umre malzemeleri seçeneğinde, namaz takkesi dikimi işi, hanelere verilmekte olan işler arasında yer alır. Ayrıca tekstil sanayisinde, elbiselerin üstüne boncuk işleme işi de hanelere verilmektedir. Başörtü kenarı yapma işi gibi çoğu iş yeniden tekstil sanayisinde,hanelere verilen işler arasında bulunmaktadır.

İş vermekte olan firmalar için ilk 4 tane maddeyi incelemeniz gerekir.

8- Evde Tespih Dizme

Tespih dizme işi, evde uygulanan en klasik işlerden bir tanesidir. Bu işte seri bir şeklinde tespih dizerek, ev ekonomisine katkı edinebilirsiniz. Tespih başına ücretlendirme uygulanmaktadır. Namaz tespihleri 99 adettir ve imameden meydana gelir. İmame eşliğinde, tüm boncukları ve ara imameleri de dizmiş olmanız lazım olur.

İlk 4 maddemizi bu konuda inceleyebilirsiniz.

9- Müşteri hizmetleri Operatörlüğü

Çağrı merkezi işi de evde ek gelir kategorisindeki işlerden bir tanesidir. İnternet ve bilgisayar, bu iş içerisinde yeterli olacaktır. Çağrı merkezi işi, çoğunlukla iş ilan sitelerinde yer alır. Geliri de epey iyidir. Gün boyu defalarca kez çağrı merkezi kategorisinde görev veriyorsunuz.

Çağrı merkezi operatörlüğü işi vermekte olanları nereden bulabilirim?

Öncelikler iş duyurusu sitelerini takip ediniz. Bu tarz web sitelerinde ilan bulamazsanız internette bu şirketleri araştırmalısınız. Yine bulamazsanız 4. maddedeki firma bulma yöntemlerini deneyiniz.

10- Evde Çocuk Bakıcılığı

En süregelen işlerden bir tanesidir. Bunun içerisinde karşılıklı emniyet defa ehemmiyetlidir.Sonuçta size çocuk emanet edilecek. Çocukları ve bebekleri seviyorsanız ve sabırla çocuklara bakabiliyorsanız, evinize bakmak içerisinde çocuk alabilirsiniz.

Bu gün gayret gösteren anneler ve babalar, çocukları içerisinde emin çocuk bakıcısı aramaktadır. Bu sektörde de ad yaptığınız vakit, daimi bakacak çocuk bulabilirsiniz. Ayrıca, çocuk bakımı konusunda kitapları da okuyabilirsiniz. Hem bu kategoride gelişirsiniz, hatta para kazanabilirsiniz. Çocuk bakıcılığı işi aramaktaysanız eğer sizlere tavsiye olarak çevrenizde tespit edilen kamu binalarını ziyaret edip orada size sıcak ileri ki bir bay yada kadına çocuk bakıcılığı işi yaptığınızı bu istikamette gereksinimi olan biri olup olmadığını şayet olursa telefon numaranızı şahsa vermenizi öneririz.

Bunun dışında işkur’a da müracaat yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın