Evden Yapılabilecek 8 Farklı İş Fikirleri

Farklı işlerden dolayı evde vakit geçiriyorsanız bunu bir fırsata çevirmek ve ev ekonomisine katkıda bulunmak istiyorsanız sizlere sunacak olduğumuz evden yapılacak 8 kazançlı iş fikirleri ile kolay şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Evde ek iş fikirlerini sizler için derledik ve kendinize uygun olan bir iş türünü seçerek sizlerde ciddi derecelerde gelir elde etme fırsatını bulabilirsiniz.

Herhangi bir sermaye istemeden cüzzi rakamlara bu işlere atılabilirsiniz. 100 200tl ile kendinize çok güzel iş fikirleri yaratabilirsiniz.

İlk olarak Oda Kiralama

Evinizde kullanmadığınız odanız bulunuyorsa eğer bunu kiraya vererek gelir elde edebilirsiniz. Tatil beldelerinde yaşıyorsanız turistler arasında yaygın olan bu yöntem ile kolay şekilde para kazanabilirsiniz. Ayrıca öğrencilerin olduğu mevkilerde de bu geçerlidir.

Gelir: Aylık 500 – 500 TL
Uygunluk Derecesi: Yeni insanlarla tanışmayı seviyorsanız eğer bu mantıklı bir iştir.
Müşteri Nasıl Bulunur: airbnb.com üzerinden ilan verebilir, üniversitelere broşür dağıtabilirsiniz.

Evcil Hayvan Bakımı

Kalabalık şehirlerde yaşıyorsanız evcil hayvan bakıcılığı yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

Kalabalık bir bölgede yaşıyorsanız evcil hayvan bakıcılığı yapabiliyorsunuz. Çalışan kişilerin hayvanlarına bakarak 4-5 hayvan bakımı ile güzel gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca kedi ve köpek bakıcılığı çok olduğundan bu konuda sertifika alabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Gelir: Aylık 200 – 400 TL
Uygunluk Derecesi: Hayvan bakmayı seven kişiler için uygundur.
Müşteri Nasıl Bulunur: Çevrenize yayarak rahatlıkla iş bulabilirsiniz.

Reklam Temsilcisi

Evde oturduğunuz yerden rahatlıkla satış ve pazarlama yapabilirsiniz. İnternet ve telefon olması bunun için yeterli. İnsanlara bir şey pazarlamayı seviyorsanız, komisyon bedelleri ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. E ticaret ile uğraşarak sizlerde gelirlerinizi artırabilirsiniz.

Gelir: Aylık 1000 – 1500 TL
Uygunluk Derecesi: Pazarlama tekniğine güvenen
Müşteri Nasıl Bulunur: İnstagram, twitter, facebook gibi sosyal medyaları kullanın.

Paketleme

İmalat sektörüyle uğraşan firmalara paketleme işlemleri konusunda satış yaparak gelir elde edebilirsiniz. Türkiye’de büyük şehirlerde evde paketleme hizmeti veren firmalar bulunmaktadır. Ev ekonomisine gelir getirmek için mantıklı bir iştir. Herhangi bir ağırlığı bulunmayan işte paketleme sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.

Gelir Aylık 400 – 600 TL
Uygunluk Derecesi: Evde oturmaktan sıkılıyor ve boş vaktiniz çok bulunuyorsa tercih edebilirsiniz.
Müşteri Nasıl Bulunur: İmalathaneler ile bu konu için görüşebilirsiniz.

Youtuber

Son zamanlarda Türkiye’de ki bir çok kişi tarafından çekilmeye başlayan ve çok ciddi gelir kaynağı olan bir iş fikridir. Ev hanımlarının basit yemek tarifi videoları hazırlayarak aylık 3000 4000tl kazandıklarını görebilirsiniz. Bu işi yapmanız için kameranız olmalı ve eğlenceli şekilde anlatım yapabilmeniz gerekmektedir. Keyifli ve ayrıntılı şekilde bir video hazırlayarak sizlerde kolaylıkla youtube üzerinden para kazanabilirsiniz.

Gelir: Değişkenlik göstermektedir.
Uygunluk Derecesi: Video çekmeyi seviyorsanız denemelisiniz.
Müşteri Nasıl Bulunur: Youtube üzerindeki çekilen videoları izleyebilirsiniz.

Sanal Öğretmen

Bilgisayar üzerinden sanal öğretmenlik hizmeti vererek güzel gelirler elde edebilirsiniz. Son zamanlarda bir çok sanal öğretmen tarafından 100 200 öğrenci sayısı ile ders vermektedirler. Eğitim dalında kendinize güvendiğiniz bölüme ait kurs verebilir bu şekilde para kazanabilirsiniz.

Gelir: Öğrenci Başına Saatlik 5-7 TL
Uygunluk Derecesi: Branşınıza göre
Müşteri Nasıl Bulunur: Sosyal medyayı iyi kullanarak

Anket Doldurmak

Son zamanlarda evde oturarak anket doldurup para kazananları görmüşsünüzdür. Türkiye’ye göre düşük kazançlar verilse de anket doldurarak boş vakitlerinizde para kazanabilirsiniz. Bu işe kazanç kapısı olarak bakmak yerine ek gelir olarak bakmanız daha faydalı olacaktır.

Gelir: Anket Başına 1-2 Dolar
Uygunluk Derecesi: Herkese
Müşteri Nasıl Bulunur: İnternet üzerinden anket doldurma sitelerine bakabilirsiniz.

İnstagram E-ticaret

İnstagram üzerinden el işi ve evden satabilecek olduğunuz ürünlerinizi tercih ederek kolaylıkla bir sayfa oluşturup sayfa üzerinden insanlara satışa sunabilirsiniz. Bu şekilde yüksek gelirler elde eden bir çok kişi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de neden siz olmayasınız.

Gelir: Ürüne göre değişken
Uygunluk Derecesi: Ticaret kabiliyetine güvenenler
Müşteri Nasıl Bulunur: İnstagram üzerinden takipleşerek

Bir cevap yazın