Franchise Veren Firmalar

Franchise Veren Firmalar

Franchise Veren Firmalar

Franchise, bizim ülkemizdeki tabiriyle bayilik anlamına gelmektedir. Bayilik verme kavramı ise yaklaşık 25 senedir ülkemizde her geçen dönem daha da kendisini gösterip genişlemeye başlayan bir ticari Pazar ağına dönüşmüştür. Bu ağ kapsamında da yeni bir iş yatırımında bulunmak isteyen kişilerin de tamamen franchise üzerinden kendilerine çok daha az maliyetli, sağlam bir iş ağı oluşturabilirler. Bu alanda dikkat edilmesi gereken esas husus ise, kurulacak olan iş modelinin franchise yani bayiliğini almadan önce o iş dalının sektördeki nitelikleri ve getirileri hakkında da bir gözden geçirme gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu tarz araştırmalar çok daha nitelikli bir iş ağı sonucunu da sizler için sunmaktadır.

Hangi Firmalar Bayilik Veriyor

Franchise veren firmalar gerçekten de geniş bir marka işleyişiyle her geçen gün daha da büyüyen bir sektör ağını ortaya koymaktadır. Bu kapsamda da aklınıza gelebilecek her türlü firmadan bayilik alma olanağına erişebilirsiniz. Öyle ki ülkemizde ilk defa bir rock festivalinin bile franchise yöntemiyle gerçekleştirildiğini söyleyebiliriz.

Hal böyle olunca da sizler için franschise alabileceğiniz bazı önemli firmalar hakkında bir sıralama ve başlıklarla açıklamalarda bulunmak istiyoruz.  Bu sayede bulunacağınız iş girişimlerinden çok daha sağlıklı bir gelir sonucuna ulaşma olasılığını da yakalamış olursunuz.

İşte Franchise – Bayilik Alabileceğiniz Firmalardan Bazıları;

Çiğ Köfte – İçli Köfte
Çiğ Köfte – İçli Köfte

Çiğ Köfte – İçli Köfte

Belki de ülkemizde franchise kavramının en geniş kapsamda yayılıp benimsenmesini sağlayan sektördür çiğ köfte sektörü. Aynı zamanda içli köfte üretimi konusunda da aynı şeyi söylemek mümkün. Pek çok bölgede çiğ köfte üzerine birkaç simge isimle faaliyet gösteren dükkanlar bulunmaktadır. Bu kapsamda bakıldığında da çiğ köfte dükkanı açarak kendi yatırımınızı yapabilir, bayilik sayesinde de sorunsuz bir ilerleyiş elde edebilirsiniz. Bu konuda araştırmalar yaparak iyi olarak kabul edilen birçok çiğköfte firmasıyla da iletişime geçme olanağı bulacaksınızdır. Bu tarz aşamaların tamamı göz önüne alındığında da zaten franchise konusunda önerilerin başına bu sektörü yerleştirmek istedik.

Ev Yemekleri Bayiliği

En az çiğ köfte kadar revaçta olan bir sektör haline dönüştü ev yemekleri. Keza günün büyük kısmını dışarıda geçiren insanlar, öğrenciler ve birçok kesim ev yemeklerine hasret kalıyor. Franchise alarak ev yemekleri yapan bir girişimde bulunabilirsiniz. Ev yemeği üzerine birçok farklı seçenek ve bayiliğin varlığından bahsetmemiz mümkün. Restoran ve gıda sektörünün her daim güncel kalacağını göz önüne aldığımızda da ev yemekleri bayiliği açarak kendiniz için iyi bir iş alanı açma olanağı da yakalamış olursunuz.

Künefe Bayiliği

Son 5 sene içerisinde bildiğimiz künefenin üzerine çıkan, bol mezeli ve harika seçeneklere sahip künefe sunumları gerçekleştiren birçok firmaya denk gelmeye başladık. İşte bu firmaların vermiş olduğu franchise sayesinde siz de künefe konusunda kendi pazarınızı açabilirsiniz. Pek çok insanın tatlı açısında adeta tapmış olduğu künefe bayiliğiyle istikrara ulaşıp kendi iş alanınızı güçlendirme olanağı bulabilirsiniz. Künefe bayiliğinin de her geçen gün revaçta olan bir yapıda olduğunu söylememiz gerek.

Pizzacılar

Yine en fazla tercih edilen ve asla sönmeyecek olan bir alan olan sektör pizzacılık. Pizza üzerine franchise alarak tüm gün farklı bir hizmet modeli oluşturabilirsiniz. Kuryeler ve restoran üzerinden gerçekleştireceğiniz bu hizmet sektöründe de verim alacağınız sonuçlara odaklanmanız mümkündür. Bu konuda ülkemizde pizzaya olan düşkünlüğü de unutmayarak iyi bir iş girişiminde bulunmanız mümkün olabilir. Bu da güvenilir bir franchise ile mümkün hale gelebilir.

Nargile Kafeler

Nargile Kafeler
Nargile Kafeler

Nargile kafelerin de son dönemlerde franchise sektöründe kendisini göstermeye başladığını söyleyebiliriz. Aslına bu sektör bağımsız girişimciler tarafından gerçekleştirildi, ancak birkaç güçlü firmanın ismini duyurup markalaşmasıyla birlikte franchise kavramı da kendisini fazlaca göstermeye başladı.  Pek çok insan nargile kafelerde vakit geçirmeyi, nargile içmeyi çok seviyor. Bu sebepten dolayı da nargile kafelerin iyi bir girişime dönüşme olasılığı da çok yüksek. Burada önemli olan şey satın alacağınız bayilik öncesinde kuracağınız kafenin konumu, girdisi ve çıktısı üzerine olası tabloları oluşturmanızdır. Bu tarz öngörüleri gerçekleştireceğiniz zaman zaten sonuç odaklı daha verimli ve çok daha detaycı bir iş girişime erişim de mümkün hale gelecektir.

Waffle

İstanbul, Ankara ve İzmir sonrasında neredeyse tüm ülkeye yayılan bir waffle çılgınlığı var. Bu gerçekten de gözle görülen bir büyümeye açık bir sektör. Bu sebepten de franchise konusunda waflle da tercih edilebilir. Waffle seçenekleri ve dondurma ile desteklenen menüler sayesinde farklı ve lezzetli bir iş girişiminde bulunabilirsiniz. Bu kapsamda da franchise piyasasında waffle’ın da özel bir yeri olduğunu ve tercih ettiğinizde, iyi girişimlerle de ilerlettiğiniz takdirde kısa süre içerisinde sizi kazançlı bir konuma yerleştireceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Lokmacılar

Lokma kültürü seneler boyunca İzmir ile bütünleşen ve her sokakta hayrına dağıtılan bir oluşumdu. Ancak son bir sene içerisinde ülkenin dört bir yanında birçok farklı formatta lokmacı açıldı. Maliyet açısından gayet uygun ve piyasada yer edindiği takdirde de uzun soluklu sonuçlara ulaştıracak olan lokmacılık konusunda iyi bir girişimde bulunabilirsiniz. Bu işleyiş sayesinde de gayet yerinde ve verimli bir nakit yönetimini sizler bu tarz bir bayilik üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra sadece saydıklarımızla kısıtlı değil, bayilik – franchise veren firmalar konusunda her zaman geniş bir sektörün varlığından bahsetmemiz de mümkün hale gelebilir. Bu işleyişi son ana dek sürdürmeniz için araştırmalarınızı birçok sektör üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü sadece gıda değil, giyim, ulaşım, teknik destek, iletişim gibi aklınıza gelmeyecek kadar pek çok önemli alanda bayilik alabileceğiniz bir Pazar söz konusu durumda.

Bir cevap yazın