Midyeci Dükkanı Açmak

Midye bilhassa denize kıyısı olan mahalle ve bölgelerde vazgeçilmez olan besin tüketim maddelerinden bir tanesidir.
Midye küçük ve bitirici bir atıştırmalık yemektir. Bu sebeple dükkanda tekilce midye satmak biraz yersiz kaçan bir haldir. Midye satmak içerisinde çoğunlukla stand açılır ya da kokoreç, balık ekmek dükkanlarında ek olarak genellikle servis edilmektedir. Midye satmak ve midye satışı yaparak para kazanmak isteyen kişilerin ilk başta bu işi stand açarak mı yoksa midyeci dükkanı açmayı tercih ederek mi yapacağına hüküm vermesi lazım olur. Her iki midye satma yönteminin kendisine göre çok farklı bir fiyatı ve kazancı soz konusudur. Midyeyi sebep satacağına hüküm veren bireyin ilk iş olarak bir dükkan bulmalıdır. Midye dükkanı balık ve kokoreç gibi bitirici ürünler ile yakın uzaklıkta olursa müşterilerin ilgisini çekmek defa henüz basit olacaktır.

İkinci olarak tedarikçi sorunu yaşamamak içerisinde aracıları ortadan kaldırarak direk balıkçılar ile ya da dalgıçlar ile uyuşma sağlamak gereklidir.

Midye kimden alınacak? Sorulması lüzumlenen sual budur. Midyelerin boyutları, nereden çıkarılacak olduğu ve iç pilavının nerede hazırlanacak olduğu hep ayrıntısı ile düşünülmesi lüzumlenen konulardır. Midyeci açmak içerisinde stand açmaya hüküm verilmiş ise ruhsat alabilmek gereklidir. Dükkan açılmış ise, midye standı, mutfak malzemeleri alınmalıdır. Dükkan bir besin satış yeri bulunduğu içerisinde temizliğe en yüksek seviyede dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde devlet yetkililerince kapatılma rizikosu oluşabilir.

Sürekli olarak midyenin gereksinimi olan maddelerin dükkanda bulunması lazım olur. Bunlar tuz, limon, peçete, turşu ve baharat gibi ucuz maddelerdir fakat olmaması durumunda midye dükkanı kötü bir şeklinde lanse edilir ve müşteri adedi ciddi bir kayıp yaşar. Dükkanın akşam saatlerinde çalışması gereklidir. Nasıl ki kişiler kahvaltıda çiğ köfte yemiyor ise, midye de yememektedirler. Bu sebeple akşam saatlerinde hem de olasıysa sabaha kadar açık bir dükkan işletmek henüz karlı olacaktır.

Midyeci dükkanı nasıl para kazanır?

Midyeci dükkanı ile para kazanmak içerisinde ilgi edilmesi lüzumlenen konular bulunmaktadır. Bu kaidelere ilgi edilerek geliştirilme aşaması gereklidir. İlk olarak her iş ehemmiyetlidir, midyecinin işini öneme alması lazım olur. Dükkan sahibinin midye işini küçümsemesi ileri ki kişilerinde küçümsemesi manasına gelir.

İkinci olarak yer seçimi defa ehemmiyetlidir. Midye gibi daha fazla bar, cafe, pub çıkışlarında seçenek edilen bir atıştırmalık içerisinde yeniden bu mekanlara yakın bir yer bulmak yararlı olacaktır. Dükkan içerisinde potansiyel şekilde olarak müşteri kitlesini çekecek fakat dükkanı da amacından uzaklaştırmayacak farklı ürünler verilebilir. Örneğin gece 3 sabah 6 arası çorba servisi inşa etmek gibi. Bir müddet ardından o saatlerdeki talep net olarak bilineceğinden tam ayarlanmış seviyede çorba yapabilir, çorba basit yapabilir bir yemek olmasından ek personele de lüzum yoktur. Tek bir midye boyutuna ya da kalitesine odaklanılabilir. Örneğin pazarlama taktiği olarak küçük fakat leziz veyahut kazanın en devasa midyesini satmak ün kazanmaya yardım edecektir.

Bir cevap yazın