Öğrenciye Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Sizlerde öğrenciyseniz ve farklı sebeplerden dolayı kredi ya da kredi kartı ihtiyacınız varsa, bu kapsam içerisinde başvuruda bulunabilecek olduğunuz bir çok banka mevcuttur. Fakat limitlerin çok yüksek olmadığını sizlere baştan söylemek isteriz.

Türkiye’de yer alan bankalar kredi notu uygun kişilere hiç bir sorun çıkartmadan kredi verebilmektedir. Fakat daha öncelerden bankaya yolu düşmemiş ve bundan dolayı düşük kredi puanına sahip öğrencilerin kredi ya da kredi kartı alması bazı sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Yine de birçok banka tarafından ‘Eğitim Kredisi’ adı altında öğrencilere uygun faiz oranları ile kredi verilmektedir. Bu tarz kredilere başvurmak için bankaların bazı şartları bulunmaktadır. Bizde sizler için öğrenciye 2023 senesi güncelliğinde kredi vermekte olan bankaları listeledik ve uygun kredilere en yakın banka şubelerine giderek başvuru yapmanız için bilgi verdik.

İŞ BANKASI

İş bankası öğrencilerin eğitimi konusunda kredi vermektedir. İş bankası’nın bu tarzda çok kredi ödeme ve vade tarihleri yer almaktadır. İş Bankası’nın Eğitim Kredisi’ne başvuru yapmanız için;

• Başvuru Formu
• Nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi
• Gelir durumunuzu gösterir belge
• Eğitim bedelini gösterir fatura aslı ve/veya öğrenci kayıt belgesi ve/veya okul ücretini gösterir belge

İNG BANK

İNG Bank, öğrenciler için eğitim kredisi vermektedir. Banka en çok 48 ay vadeyle 50 bin liraya kadar kredi imkanı sunmaktadır. İNG Bank yalnızca düzenli bir mesleğe sahip olan öğrencilere kredi veriyor. Vade aralığı ise 3-48 ay olarak yer alan bu krediler için uygulanmakta olan şu anki faiz yüzde 1,64’tür.

ZİRAAT BANKASI

Ziraat Bankası’da öğrencilerin eğitimi konusunda kredi vermekte olan bankalardan biridir. Ziraat Bankası’nın eğitim kredisi vadesi maksimum 36 ay olarak. Ziraat Bankası kredi süresi boyunca hayat sigortası da yapmaktadır.

YAPI KREDİ

Yapı Kredi’nin eğitim kredisi üst limiti 50 bin lira olarak. Banka eğitim kredisi için 48 aya kadar vade sunmaktadır. Bankaların eğitim kredisine başvurmak için şubelere girmek mecburi olup online başvuru yer almıyor.

HALK BANKASI

Halk Bankası’nın eğitim kredilerinin üst limiti yer almıyor. Kredi puanınıza bağlı kalarak çok yüksek miktarlarda da eğitim kredisi başvurusunda bulunabilinen bankadır.

ODEABANK

OdeBank eğitim kredisi veren ve bu konu içerisindeki en yüksek vade seçeneği sunmakta olan banka olarak göze çarpıyor. 60 aya kadar vade imkanı sunmakta olan OdeBank, yıllık maliyet oranı yaklaşık olarak yüzde 25 seviyesinde yer alıyor.

GARANTİ BANKASI

Eğitim Kredisi almak istiyorsanız alternatifler arasında Garanti Bankası’nı da değerlendirebilirsiniz. Bankanın vermiş olduğu eğitim kredilerinde yıllık olarak ortalama maliyet oranı yüzde 26 civarında yer almaktadır.

Bir cevap yazın