Oto Yıkama Dükkanı Açmak

Oto Yıkama Dükkanı Açmak

Son zamanlarda araç sahipleri, otomobillerine fazlaca kıymet vermekte ve otomobillerini sıklıkla yıkatma gereksinimi hissetmektedirler. Bundan dolayı oto yıkama hizmeti vermekte olan araç yıkama yerlerine götürüp arabaların iç – dış ya da yalnızca dış temizliğinin yapılıp temizlenmesini beklemektedirler. Otomobil yıkama hizmetine olan gereksinim son zamanlarda iyice attığı için düşük bir bütçe sayesinde oto yıkama dükkanı açılabilmektedir.

Oto yıkama için lazım olan anapara ne kadar?

Oto yıkama dükkanı açmak için orta ölçülere sahip bir dükkan kiralamak, basınçlı araç yıkama makinesinden iki ya da üç adet alabilmek, kiralanmış olan dükkanın su tesisatını araç yıkamak için yine yapabilmek ve su giderlerini düzeltmek için harcanması istenilen toplam anapara dükkan yerine göre 5 bin ile 22 bin lira arasında değişkenlik göstermektedir. Oto yıkamak için çalışacak olan bir bireyin aylığı da ilave ettiği vakit 20000 bin lirayı geçmeyen bir iş yeriniz bulunabilir. Oto yıkama dükkanı açmak için yeterli sermayeniz bulunmuyorsa, devlet teşviklerini araştırabilirsiniz.

Oto yıkama ne kadar kazandırır?

Araçların dış temizliğini 10 TL, iç ve dış temizliği ise 25 TL gibi rakamlara yaptığınızı var sayarsak fazlaca kısa vakitte sermayenizi çıkarıp kar edebilecek olduğunuz konuma gelebilirsiniz. Bu iş için ilgi faktörüz istenilen en değerli püf noktalar dükkan konumunu fazlaca stratejik seçmek ve dükkanda çalışacak bireyin vereceği hizmetin özel olmasını sağlamaktır. Bu ikisini iyi bir şeklinde yaparsanız müşteri sayınız süratle artacak ve dükkan kazancı günden güne daha çok olacaktır. Otomobillerin yıkanmasının yanı sıra yağ değişimi de yapabilirseniz kar oranınız daha çok olacaktır.

Bir cevap yazın