Parti Evi Açmak

Parti Evi Açmak

Parti evi açarak hem para kazanabilir hem de ev bütçesine katkıda bulunabilirsiniz. Hem eğlenceli bir vakit geçirmiş olursunuz hem de eğlenirken kazanç sağlarsınız. Hobi olarak başlayacağınız bu iş belki de ileride sizin asıl geçim kaynağınız haline dahi gelebilir. 1- 3 yaş arası çocuklar ve gençlerin özel günlerini yapmaları için oldukça uygun yerler olan parti evleri küçük ölçeklidir.

parti evi
parti evi

Parti Evinin Maliyeti Nedir?

Parti evi açmak belli bir maliyet gerektirir. Bu maliyet parti evini açtığınız bölgeye ve hangi kesime hitap etmek istediğinize göre değişiklik gösterecektir. Anadolu’da böyle bir yeri 5 bin TL’ye mal edebilirsiniz ama İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde bu tutar oldukça farklı olacaktır. Parti evinde bulunacak malzemeler arasında; işyerinin kirası, resmi evraklar için ödenen tutarlar, bakım ve tamirat masrafları, basit bir kafe, toplar için havuz ve diğer başka plastik aksesuarlar, tanıtım için yapılacak reklam giderleri ve bir tane anaokul öğretmeni olmalıdır. Bunları düşünürsek yaklaşık olarak 15 bin TL gibi bir tutar ortaya çıkmaktadır. Bu tutar sadece başlangıç yapmak içindir.

parti evleri
parti evleri

Parti Evi Açarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Parti evi açmak bazı konulara dikkat edilmesini gerektirmektedir. Parti evi açarken üzerinde duracağınız en önemli konuların başında parti evinin hangi yaş grubuna hitapedeceğidir. Parti evinin belli bir yaş grubuna hitap etmesi sizin için bir avantaj olacaktır. Karışık yaş grupları size itibar kaybettirebilir. Bunun için bu yaş grubu en başta belirlenmelidir. Çocukların kendi yaş grupları ile vakit geçirmeleri veliler tarafından da olumlu karşılanacaktır. Diğer bir önemli nokta ise belirlenen yaş grubuna göre uygun bir ortam yaratmaktır. Buna uygun oyunlar ve eğlenceler tertipleyin. Seçeceğiniz mobilyalarda bunlara uygun olsun. Parti evini ara ve ıssız sokaklarda açmayın. İnsanlar bu tür yerlere hem gelmek istemez hem de çocukları için endişe ederler.

Konumu güzel ve ulaşımı kolay olan yerleri tercih etmelisiniz. İşlek bir cadde veya okullara yakın yerler oldukça uygun olacaktır. Bir yer açılırken alınması gereken bazı yasal izinler ile hazırlanması gereken evraklar vardır. Bunları işin başında tamamlayınız. Değişik şeyler her zaman dikkat çeker. Siz de mekânı ne kadar değişik bir şekilde tasarlarsanız müşteri çekme olasılığınız o kadar fazla olacaktır. Değişik bir tasarım ayrıca reklamınız içinde etkili olacaktır. Oluşturduğunuz iş planının ve ortamın veliler ve çocuklar tarafından beğenilip beğenilmediğini yakından takip edebilir ve ona göre değişiklikler yaparak en iyiyi yakalayabilirsiniz. Yemeklerde yaptığınız konseptle uyum içinde olmalıdır. Bunun yanında size özel yemeklerde menüde yer almalı ki bir farklılık yaratabilirsiniz.

Menüde ki fiyatları ayarlarken çok ucuza veya çok pahalıya kaçmamaya özen göstermelisiniz. Uygun bir fiyat uygularsanız herkes memnun kalacaktır. Daha fazla kitleye hitap etmek isterseniz reklam kanallarına başvurabilirsiniz. Seçeceğiniz müziklerde neşeli, eğlenceli ve ortama uygun olmalıdır.

Bir cevap yazın