Android Geliştirici Maaşları Ne Kadar? Ne İş Yaparlar?

Android Geliştirici Maaşları Ne Kadar? Ne İş Yaparlar?

Android işletim sistemi, günümüzde en çok kullanılan ve favori haline gelen yazılımlardan bir tanesidir. Açık kaynaklı kod sisteminin olması sebebiyle, birçok kullanıcı için büyük bir avantaj diyebilirim. Diğer işletim sistemlerine göre daha özgür işlemler yapılabilmektedir.

Günümüzde artık hemen hemen herkeste telefon yada tablet cihazları bulunmaktadır. Bu mobil cihazlar üzerinden her geçen gün farklı program ve oyunlar indirmekteyiz. Telefon yada tabletlerimizi le uyumlu olarak geliştirilen uygulamalar, zorlu yollardan geçilerek bizler ile buluşmaktadır. İşte tam bu noktada android geliştirici ismi verilen kişiler devreye girmektedir. Android platformuna uygun olarak uygulamalar geliştirerek piyasaya sürmektedirler.

Birçok kişinin merak etmiş olduğu android geliştirici maaşları ne kadar ve diğer başlıklarımıza kısaca geçiş sağlayabiliriz.

Android Geliştirici

Android işletim sistemine uyumlu olarak uygulamalar geliştiren ve düzenleyen kişilere Android Geliştirici denmektedir. Açık kaynaklı bir kod sisteminin olması nedeniyle, yazılımcılar bu işletim sistemini daha fazla tercih etmektedir.

Android Geliştirici Ne İş Yapar?

Her meslekte olduğu gibi android geliştiricisinin de bazı görev ve sorumlulukları bulunmaktadır. Sizler için internetten araştırmalar yaparak ne iş yaptıklarını detaylı olarak paylaşmak istiyorum.

 • Android ile uyumlu uygulamalar geliştirmek,
 • Geliştirdiği veya farklı uygulamaları düzenlemek,
 • Müşterilerinin isteklerine göre hareket etmek,
 • Uygulamayı geliştirirken satış ekipleri ve müşteri ile sıkı bir şekilde iletişimde kalmak,
 • Uygulamayı android cihazlarda çalışacak bir şekilde geliştirmek,
 • Performans testleri gerçekleştirerek uygulamanın verilerini raporlamak,
 • Birçok farklı Android sürümü ile uyumlu bir şekilde geliştirmek,
 • Performans kısmında oluşan hataları tespit etmek ve düzeltmek,
 • Kullanıcıların yada müşterilerin bildirdiği hataları düzeltmek.

Burada yer alan maddeler genel olarak Adroid Geliştirici görevleri arasında yer almaktadır. Eğer bu mesleği yapmayı düşünüyorsanız listemizi baştan sona okumanızı tavsiye ederim.

Android Geliştirici Maaşları Ne Kadar? Ne İş Yaparlar?
Android Geliştirici Maaşları Ne Kadar? Ne İş Yaparlar?

ayrıca bkz: Anaokulu Müdürü Maaşları Ne Kadar? Nasıl Olunur?

Android Geliştirici Maaşları

Birçok kişinin merak etmiş olduğu android geliştirici maaşları ve android geliştirici ne kadar kazanır sorularını sizler için cevaplamak istiyorum. Güncel bir araştırma yaptım ve maaş rakamlarına yaklaştığımı düşünüyorum.

Güncel olarak 2023 yılında en düşük 6.800 TL, en yüksek ise 11.630 TL gibi rakamların olduğunu söyleyebilirim. Ortalama bir fiyat çıkardığımızda ise 11.000 TL gibi bir rakamın olduğunu görmekteyiz.

Burada yer alan rakamlar tamamen tahminidir. Yapılan işin ve zamanına göre farklı fiyatlar ortaya çıkacaktır.

Android Geliştirici Nasıl Olunur?

Bu mesleği yapabilmek için herhangi bir zorunlu eğitim şartı bulunmamaktadır. Genel olarak baktığımızda dört yıllık bazı bölümlerden mezun olmanız, şirket yada firmalarda iş bulma imkanınızı arttıracaktır.

Dilerseniz bu bölümleri listeleyelim:

 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Yazılım Mühendisliği
 • Bilgisayar Programcılığı

Burada yer alan bölümlerden mezun olan kişiler, işe alımlarda daha avantajlı olacağını söyleyebilirim. Tabi ki siz kendinizi bu alanda geliştirerek yaptığınız işlerle de kendinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle birlikte android geliştirici maaşları konusunda bilgilendirme yapmaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgili bir makale türü olmuştur.

Bir cevap yazın