Bayan Kuaförü Açmak (En İyi İş Fikri)

Bayan Kuaförü Açmak

Bayan kuaförü salonu açmak çok karlı bir iş koludur. Şuanda sadece bayanlar değil baylarda zamanlarının bir hayli bölümünü kuaförlerde geçirmeye başlamış haldedir. Kuaför salonları artık daha kaliteli bir görünüm almaktadır. Gelen müşteriler daha kaliteli ve güzel ortamlarda içerisinde hizmet almaktan memnuniyet duyuyor. Bundan dolayı olarak da kuaför dükkânı açmanın maliyeti artış göstermiştir. Hatta lüks kuaför salonlarının açılış maliyeti 150.000 TL’yi aştığı görülmektedir.

Bayan Kuaförü Nasıl Açılır?

Bayan kuaförü açmak için ilk etap da açacak olan bireyin ustalık belgesinin olması şartı bulunmaktadır. Bu belge sahip değilseniz, bu işi yapamazsınız. Ayrıca bundan önce kalfalık belgesinin de bulunması gerekmektedir. Sonrasında ilkokul mezunu diplomasına sahipseniz eğer bir iş yerinde 10 sene, lise ve yüksek okul mezunu iseniz 8 yıllık bir çalışma deneyimi istenmektedir. Bu yerlerde sigortalı bir şekilde çalışmış olmanız gerekir. Bundan sonra SGK’dan tarafından alacak olduğunuz dökümü kağıdı ile beraber ustalık sınavına başvurmanız gerekir. Sınavda başarılı bir şekilde geçmeniz sonucu size ustalık belgesi verilmektedir. Sonra açacak olduğunuz dükkanın yer seçimi yapılır. Bu yer modern ve güzel bir yer olması gerekir. Kiralayacak olduğunuz dükkanın kirasının, aylık şekilde oluşacak maliyetlerin % 8 ni aşmamasına dikkat etmelisiniz. Bunun nedeni dükkanın uzun vadede ayakta kalarak iş yapabilmesi içindir. İşe alacak olduğunuz kişilerin önceden bu sektör içerisinde deneyimi olması tecrübeli kişiler olmasına özen göstermeniz gerekir. Bunla beraber personellerin dış görünüşleri de size ekstra bir artı puan ekleyecektir.

Bayan Kuaförü Maliyeti

Bayan kuaförü açmak için yapılacak harcamalar hakkında herhangi kesin bir meblağ söylemek doğru değildir. 10 bin TL’ye de kuran var 200 bin TL harcayan kişilerde. Burada üzerinde durulması gereken en önemli nokta kuaförün dekorasyonudur. Bayan kuaförü açmak için en az 100.000 TL gerekli iken bu oran erkek kuaförlerinde 70.000 TL’ye düşmektedir.

Bayan Kuaförü Tanıtımı

Bayan kuaförü açmak ve bu yeni çevrede tanınmak ve iş yapmak için reklama ağırlık verilmelidir. Bu reklamlar mailler, radyo ve TV’lere verilen reklamlar, büyük billboardlar ve arabalara reklam verme şeklinde olabilir. Kendinizi ve işinizi tam olarak tanıtabilmek için reklam mutlaka şarttır. Bunun için de belli bir bütçe ayırmanız gerekmektedir.

Bayan Kuaförü Malzemeleri

Bayan kuaförü açmak maliyet gerektiren bir iş dalıdır. Özellikle kuaför malzemeleri çok pahalıdır. Hem sizin kullanacaklarınız hem de müşterilere satılacak olan malzemeler pahalıdır. Malzemelerin fiyatları markalarına göre değişiklik gösterecektir.

Bir cevap yazın