Home / Dükkan Açmak / Bayan Kuaförü Açmak (En İyi İş Fikri)
Bayan Kuaförü Açmak
Bayan Kuaförü Açmak

Bayan Kuaförü Açmak (En İyi İş Fikri)

Bayan Kuaförü Açmak

Bayan kuaförü açmak oldukça karlı bir iş dalıdır. Günümüzde sadece bayanlar değil erkeklerde zamanlarının büyük bir bölümünü kuaförlerde geçirmeye başlamıştır. Kuaför salonları artık daha modern bir görünüm alıyor. Müşteriler daha nezih ve güzel ortamlarda hizmet almak istiyor. Buna bağlı olarak da kuaför dükkânı açmanın maliyeti de artmaktadır. Bazı kuaför salonlarının açılış maliyeti 200.000 TL’yi aşmaktadır.

Bayan Kuaför Salonu Açmak
Bayan Kuaför Salonu Açmak

Bayan Kuaförü Nasıl Açılır?

Bayan kuaförü açmak için ilk olarak kişinin ustalık belgesinin olması gerekmektedir. Bu belge olmadan bu işi yapamazsınız. Yalnız bundan önce kalfalık belgesinin alınması lazımdır. Sonra ilkokul mezunu iseniz bir iş yerinde 11 yıl, lise ve yüksek okul mezunu iseniz 8 yıllık bir çalışma hayatınızın olması gerekir. Bu yerlerde sigortalı çalışmalısınız. Bundan sonra SGK’dan alacağınız hizmet dökümü kâğıdı ile ustalık sınavına başvurmalısınız. Sınavda başarılı olmanız sonucu size ustalık belgesi verilir. Daha sonra açacağınız dükkânın yer seçimi yapılmalıdır. Bu yer şık ve güzel bir yer olmalıdır. Kiralayacağınız dükkânın kirasının, aylık olarak oluşacak maliyetlerin % 5 ni aşmamasına özen göstermelisiniz. Bunun sebebi ise dükkânın uzun vadede ayakta kalıp iş yapabilmesidir. İşe alacağınız kişilerin daha önceden bu sektörde çalışmış tecrübeli kişiler olmasına dikkat ediniz. Bunun yanında personellerin dış görünümleri de size ayrıca bir artı puan getirecektir. Kendinize uygun bir isim seçin.

Bayan Kuaförü
Bayan Kuaförü

Bayan Kuaförü Maliyeti

Bayan kuaförü açmak için yapılacak harcamalar hakkında herhangi kesin bir meblağ söylemek doğru değildir. 10 bin TL’ye de kuran var 200 bin TL harcayan kişilerde. Burada üzerinde durulması gereken en önemli nokta kuaförün dekorasyonudur. Bayan kuaförü açmak için en az 100.000 TL gerekli iken bu oran erkek kuaförlerinde 70.000 TL’ye düşmektedir.

Bayan Kuaför Salonu
Bayan Kuaför Salonu

Bayan Kuaförü Tanıtımı

Bayan kuaförü açmak ve bu yeni çevrede tanınmak ve iş yapmak için reklama ağırlık verilmelidir. Bu reklamlar mailler, radyo ve TV’lere verilen reklamlar, büyük billboardlar ve arabalara reklam verme şeklinde olabilir. Kendinizi ve işinizi tam olarak tanıtabilmek için reklam mutlaka şarttır. Bunun için de belli bir bütçe ayırmanız gerekmektedir.

Bayan Kuaförü Açmak
Bayan Kuaförü Açmak

Bayan Kuaförü Malzemeleri

Bayan kuaförü açmak maliyet gerektiren bir iş dalıdır. Özellikle kuaför malzemeleri çok pahalıdır. Hem sizin kullanacaklarınız hem de müşterilere satılacak olan malzemeler pahalıdır. Malzemelerin fiyatları markalarına göre değişiklik gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir