Oyuncakçı Dükkanı Açmak

Oyuncakçı Açmak

Çocukları seviyorsanız ve içinizdeki çocuğu dışarı çıkarmak istiyorsanız oyuncakçı dükkanı açmak size bu alanda ki isteklerinizi gerçekleştirme olanağı sunacaktır. Yalnız böyle bir iş alanına girmek istiyorsanız ilk olarak yönetim, pazarlama, satın alma, müşteri hizmetleri ve finans konularında belli bir bilgi birikimine sahip olmanız gerekmektedir.

Oyuncakçı Nasıl Açılır?

Oyuncakçı açmak için ilk olarak bir piyasa araştırması yapmalısınız. Kız, erkek ve hangi yaş gruplarına hitap eden oyuncakların popüler olduğunu tespit edin. Ailelerin daha çok hangi oyuncaklara odaklandığını öğrenin. Çocuklar için eğitici ve çevre dostu olan oyuncakları belirleyin. İşletmenin açılma şekline karar vermelisiniz. Fiziki bir dükkan açıp mı satış yapacaksınız yoksa online internet yolu ile mi bir satışı tercih edeceksiniz. Belki de her iki satış yöntemini de denemek isteyebilirsiniz. Oyuncak satmak için hedef kitlenizi seçmeniz gerekir. Satış yapacağınız kitleyi belirlediğiniz zaman ona göre oyuncak seçimi yapabilir, fiyatları ayarlayabilir, reklam işlerinizi ona göre yaparsınız. Hedef kitlenize uygun bir isim belirleyin ve onu tescilleyin. Bunubulunduğunuz bölgenin belediyesinden yapabilirsiniz.

Bunun yanında gerekli olan resmi evrakları tamamlamalı ve gerekli izinleri resmi kurumlardan almalısınız. Kendinize başlangıçta yapacağınız masraflar için bir plan hazırlayın ve buna bütün masrafları not edin. Seçmiş olduğunuz hedef kitlesine uygun oyuncak satan ve onları tedarik eden kişi ya da işletmeler iletişim kurun. Başlangıçta en az ne kadar sipariş verebileceğiniz, ödeme yollarını ve süresini, oyuncakların gelme sürelerini, stok durumlarını ve nasıl sipariş verileceği hakkında ayrıntılı bilgiler alın. Açacağınız oyuncakçı dükkânı için yer belirlemek oldukça önemlidir. Bunun için potansiyel yerleri araştırmalı ve uygun bulduğunuz dükkânı kiralamalısınız.

Oyuncak dükkânının pazarlama işi oldukça önemlidir. Bunun için grafik tasarım ve web tasarımcılar ile çalışabilirsiniz. Kendinize matbaadan logo, kartvizit ve broşür bastırmalısınız. İnternet sitesi yaptırarak hem dükkandan hem de web sitenizden online satış yapabilirsiniz. İnternetten daha çok tüketiciye hitap etme olanağınız vardır. Dükkân için gerekli olan materyalleri alın ve uygun şekilde yerleştirin. Dükkânda çocukların hoşuna gidebilecek resimleri kullanmaya özen gösterin.

Oyuncakçı Açmanın Maliyeti

Açılacak dükkânın büyüklüğü, dükkânın bulunduğu yer ve dükkânda satılacak olan oyuncak çeşitleri oyuncakçı açmak için her zaman bir maliyet oluşturacaktır. Tam bir fiyat vermek yanlış olsa da 20 -50 bin TL arasında bir para başlangıç için gereklidir. Burada en fazla maliyet getiren oyuncakların alınmasıdır. Çünkü dükkânın açılışında yüklü miktarda oyuncak almalı ve bunları depolamalıdır.

Bir cevap yazın