Kırtasiye Dükkanı Açmak

Kırtasiye Dükkânı Açmak

Okul ve öğrenci açısından oldukça zengin bir potansiyele sahip olan ülkemizde kırtasiye dükkanı açmak her zaman karlı bir iş olarak düşünülmektedir. Kırtasiye açmak ve işletmek için çok fazla paraya ihtiyaç yoktur. Öğrencilerin ihtiyacı olan kırtasiye ürünlerini satmak ve malzemelerin uygun fiyatlı olması iyi bir kazanç için ilk adım olacaktır.

 

Kırtasiye Dükkânı İçin Neler Gerekli?

Kırtasiye dükkânı açmak için yer ve bölge oldukça büyük önem taşır. Öğrencilerin, gençlerin ve ofislerin çok olduğu yerler tercih edilmelidir. Böyle olunca müşteri potansiyelinizi arttırma olasılığınız vardır. Bu arada çevrede bulunan diğer rakip kırtasiye dükkânlarını dikkate almanızı tavsiye ederiz. Kendinize bir iş planı yapın. Kırtasiye işinde ne hedeflediğinizi, sermaye ve çevreniz ile ilgili bütün planlarınızı kapsayan ayrıntılı bir iş planınız olsun. Kırtasiye işinde önemli olan işlerden bir tanesi de size devamlı mal akışını sağlayacak olan bir tedarikçidir. Mal almak için e – ticaret sitelerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dükkânınızda kırtasiye ürünleri satarken bir yandan da e- ticaret sitelerinden ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz. Çalıştırdığınız elamanların müşterilere davranışlarının saygılı olmasına özen gösterin. Çünkü müşteriye yapılacak küçük bir saygısız hareket sizin daimi olarak müşteri kaybetmenize ve güven sorunu yaşamanıza neden olabilir.

Kırtasiye Dükkânı Açmak Karlı Mı?

Kırtasiye dükkânı açmak işinde kar ve kazanç elde etmek istiyorsanız talimatları doğru uygular ve profesyonel şekilde yaparsanız kar etmemeniz için herhangi bir sebep yoktur. Kırtasiye işinin en yoğun olduğu zamanlar vardır. Bunlardan biri okulların açılacağı zaman ve yarı tatilin sona ereceği zamanlardır. Bu dönemler kazancın bol olduğu dönemlerdir. Kırtasiye malzemelerine her zaman ihtiyaç duyulur ve bu ihtiyaçlar arası oldukça kısadır. Bundan dolayı kırtasiye işinde her zaman bir mal sirkülasyonu olur. Bazı dönemler çok bazı dönemler azdır.

Kırtasiye Dükkânında Daha Fazla Kar Etme Nasıl Olur?

Kırtasiye dükkânı açmak burada sadece bu tür ürünleri satacağınız anlamına gelmez. Kırtasiye dükkânında ürün çeşitliliğinin olması hem müşterileri buraya çekecek hem kazancınızı yükseltecektir. Örneğin dama, tavla ve okey satılması. Dükkânda ne kadar çok ürün çeşitliliği olursa satış ve bunun sonucu olarak da kazanç daha fazla olacaktır. Ürün satışlarında kandırmacalara ve fahiş fiyat uygulamalarına asla başvurmayın. Her zaman satışlarınızı dürüst şekilde yapmayı kendinize ilke edinin. Velilerin sizin hakkınızda ki küçük bir güvensizliği işinizin sekteye uğramasına sebep olabilir.

Bir cevap yazın