Evde Paketleme İşi Yapmak

Sizlerde evde ek gelir kazanmak istiyorum, oturduğum yerden iş yaparak nasıl kazanabilirim ? gibi aklınızda soru işaretleri varsa kazançlı iş fikirleri sitemizden yararlanabilirsiniz. Ev içerisinde yapılabilecek olan paketleme işleri olarak bir kaç konuyu ele aldık.

Evde Paketleme İşi

Evde paketleme işi, haneden uygulanabilecek ek işler olarak önümüze çıkmaktadır. Ev hanımları başta olmak suretiyle ev ekonomisine katkı sağlamak isteyenler bu işleri gerçekleştirmektedir. Ek iş olarak uygulanan bu işlerde az olsa da ek bir hasılat elde edilmektedir. Yine ev hanımları dışında öğrenciler ve emekliler de hâsılat elde etmek yerine evde paketleme işleri gerçekleştirmektedir.

Evde paketleme işlerinde fazlaca çok yorucu olmadan çalışarak para kazanmak olasıdır. Aslında bu işler bilgili olmaya da lüzum yoktur. Ancak uygulanan işlerin itinayla yapması ve işlerin zamanında yapılarak teslim edilmesi gereklidir. Ayrıca paketleme işlerinde sürat da değerlidir. Bu da tamamiyle kişilerin el maharetleri el yatkınlıkları ile doğru ilişkilidir. Bazı şahıslar ilk başlarda süratli olamasalar da zaman içinde bu işlerde sürat kazanırlar ve iyi bir performans sergilerler.

Evde Paketleme İşi ne şekilde Yapılır?

Dediğimiz gibi evde paketleme işleri zor işler değildir. Standart olarak paketleme yapmak ve önem vermek ve buna ayrıca seri olmak başka bir deyişle süratli olmak paketleme işlerinde esas unsurlardır. Bu işler nasıl yaparız, yapımcı firmalar evde paketleme gerçekleştirecek olan şahıslara ürünleri ve ambalaj paket malzemelerini teslim edilmektedir. İşin en başta da paketlemenin ne şekilde olması gerektiği öğretilir. Bir örnek ile bu paketlemenin ne şekilde olması gerektiği iyice anlatılır. Evde yapılmakta olan paketleme işleri yaparken, öğretilenin dışarısına çıkılmadan, düzgünce yapılmalıdır.

Yani bizden ne isteniyorsa başka bir deyişle paketlemenin ne şekilde olması gerekmektedir ise bu yolla paketleme yapmalıyız. Mümkün olduğunca süratli olmalıyız ve işi baştan sağma yapmamalıyız. Evde paketleme işinde olmazsa olmazsa itina göstermektir. Paketleme yapar iken ürünleri bozmamalı onlara zarar vermemeliyiz. Hızlı ve seri şeklinde de verilen siparişleri zamanında yapıp teslim etmeliyiz.

Hangi İşler Evde Paketleme İşidir?

Daha fazlaca ufak ve orta işletmeler, imalat alanlarında paketleme bandı yer almayan işletmeler evde paketleme işleri dağıtmaktadır. Ayrıca evde paketleme işleri genellikle besin dışı ürünlerdir. Ya da besin olsa dahi basit basit bozulmayan ürünlerdir. Ancak besin ürünleri evde paketleme işine pek de elverişli değildir. Evde paketleme uygulanan işler nelerdir şimdi onlara bir göz atalım.

Evde Sabun Paketleme İşi

Ev ortamında bozulma rizikosu minimum olan ürünlerin başında sabun gelmektedir. Sabun bölümünde imalat yapmış orta ve ufak ölçekli firmalar paketleme işlerini ek gelir olarak dışarıya vermektedir. Sabunlar ve ihtiyaç duyulan gereç firma doğrultusunda teslim edilir. Ve belirti edilen müddet nihayetinde paketlenmiş olarak geri içerler. Keyifli bir iş olup, yoruculuğu yoktur.

Kalem Montaj ve Paketleme İşi

Kalem ve benzeri ürünler, bozulmadığı için uzun süreler boyunca yaparak satışı gerçekleşebilmektedir. Bu bölgede gayret gösteren firmalar da paketleme işlerini hanelere ek gelir olarak vermektedir. Hem zevkli hatta daimiliği olan bir iştir.

Mandal Paketleme İşi

Mandal paketleme işi de hanelere ek gelir olarak verilen haneden paketleme işleri arasında bulunmaktadır. Mandal yapımcı firmalar da paketleme için tesislerinde ayrı bir alan ve eleman tahsis etmek adına fazlaca daha az bir maliyetle bu işleri hanelere ek gelir olarak vermektedir. Mandal paketleme işinde de ihtiyaç duyulan gereç ve mandallar yapımcı firma doğrultusunda teslim edilir ve belirti edilen müddet içerisinde paketlenmesi yapılır.

Nikah Şekeri Hazırlama ve Paketleme İşi

Nikâh şekeri ve kına sepetleri tarzındaki ürünlerin de hazırlanarak paketlenmesi hanelere ek gelir olarak verilebilmektedir. Bu bölgede gayret gösteren firmalar da ürün ve paketleme malzemelerini temin ederek paketlemesini yaptırmaktadırlar.

Davetiye Katlama ve Paketleme İşi

Yine bir farklı evde paketleme işleri arasında davetiye ürünleri gelmektedir. Davetiyeler matbaa ve ofsetlerde seri şekilde basılır fakat bunların bir de katlanması ve paketlemesi işi bulunmaktadır. Bunun için de ayrı olarak bir eleman tahsis etmek adına firmalar daha az fiyat ile bu işleri hanelere ek gelir olarak vermektedirler.

Makalemizi beğendiyseniz, paylaşmayı unutmayınız. Makalemizin alt kısmında yer almakta olan yorum kısmından bizlere malumat, görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz. Evlere paketleme işi vermekte olan firmanız bulunuyorsa yorum kısmından telefon numaranızı bırakarak çoğu şahısın sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

“Evde Paketleme İşi Yapmak” üzerine 10 yorum.

  1. Davetiye katlama ve paketleme işi hakkında bilgi alabilir miyim yardımcı olursanız sevinirim

  2. Merhaba bilgi almak istiyorum paketleme işi dogrumu telefon numaram beni arayıp bilgi verirseniz çok memnun olurum WhatsApp

  3. 26yaşındayım ev hanımıyım ek işe ihtiyacım var tüm paketleme işlerini yaparım antalya dokuma kepezde yaşıyorum 2 çocuk annesiyim

  4. Ben Ankara Etimesgutta yasiyorum her türlü evde paketleme isi yaparim geri donerseniz cok ama cok sevinirim …

  5. Merhaba evde paketleme işi arıyorum eve acil para kazanmaliyim ben kiramı ödeyemiyor acil işe ihtiyacım var eve 3kisilik paketleme işi arıyoruz lütfen yardımcı olun lütfen geri dönüş yapınız🤗

  6. Merhabalar evde paketleme işi için yazıyorum bebeğim var ek gelir için istiyorum elimden her iş gelir

Bir cevap yazın