Evde Tel Toka Paketleme İşi 2023

Evde Tel Toka Paketleme İşi

Kadınların, kız çocuklarının saçlarını toplamak için veya şekiller vermek için kullandığı tel tokalar günümüz dünyasında ek gelir kapılarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Evde tel toka paketleme işi yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Biz de bu yazımızda bu konu hakkında sizlere bilgi vereceğiz. 

Evlere ek iş veren firmalar, tuhafiyeler, bijuteriler hatta büyük kozmetik mağazaları tel toka satışı yapmak için mal temin etmektedir. Bu satılacak tel tokaların paketleme ve ambalaj işlerini ise evde ek iş yapan kişilere ücreti karşılığında yaptırmaktadırlar. Bu işi yaparak evde oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. 

Tel Toka Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Bu işi yapabilmek için fazla deneyim sahibi olmanıza veya malzeme temin etmenize gerek yoktur. Yapılacak işin bütün araç gereçleri işi veren firma tarafından size teslim edilecektir. Size verilecek malzemeler aşağıdaki gibidir;

  1. Tel tokalar
  2. Tel toka ambalajı
  3. Tel tokaları sereceğiniz kumaş bez
  4. Ambalajların ağzını kapatacağınız yapıştırıcı
  5. Paket lastiği
  6. Koli

Size iş veren firma üst tarafta saydığımız malzemeleri sayılı olarak teslim edecektir. İş sayısı çok olduğu için yaklaşık 10 bin adet tel toka size verilir. Her bir ambalaja 100 veya 200 adet girecek şekilde sayop koymanız istenir. Ambalajların ağzını yapıştırıcı ile nasıl kapatacağınız ve kolilere nasıl dizeceğiniz firma yetkilisi tarafından size gösterilir. Paketlerin eksiksiz olması gerekir. Büyük firmaların reyonlarında satışa sunulacak bu ürünlerde düzenli ve özenli bir şekilde çalışılması gerekir. 

Firmanın size vereceği bez üzerine bütün tel tokaları sererek tokaları koyacağınız ambalajları yanınıza alıp tek tek sayarak koyabilirsiniz. Hemen ardından verilen yapıştırıcı ile birlikte tel tokaların üstüne dökmeden ambalajın ağzını kapatmanız gerekir. Yapıştırma işlemini de bitirdikten sonra firmanın size verdiği kolilere ambalajları dizersiniz. Birde size ipucu verelim, koliye koyduğunuz ambalajları bir not kağıdına yazın, kafanız karışmaması için yazmanız sizin için faydalı olacaktır.

Tel Toka Paketleme İşinden Ne Kadar Kazanırsınız?

Bu iş söz konusu olduğu zaman net bir rakam söylemek doğru olmayacaktır. Bazo firmalar teslim edilen tel toka sayısına göre ücretlendirme yaparken bazı firmalar paket başına ücretlendirmeyi tercih ediyor. 

Basit bir hesap yapmamız gerekirse 10 bin adet tel toka paketleme işini bir haftada ailenizden de yardım alarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu işten haftada 500 TL ayda 2000 TL gibi bir rakam kazanabilirsiniz. Evinizde oturarak yapabileceğiniz bu iş sayesinde ek gelir elde etme fırsatı yakalayabilirsiniz. 

Evde boncuk dizme işi hakkında bilgi almak için: Evde Boncuk Dizme İşi 2023

Tel Toka Paketleme İşine Nasıl Başvuru Yapılır?

Tel toka paketleme işine nasıl başvuru yapabileceğinizi merak ediyorsanız bu işi yapan firmalar ile görüşmeye direkt olarak gidebilirsiniz. Tabii ki öncesinde internet üzerinden ilanlara bakmanız daha doğru olacaktır. Ön araştırma sonucu sosyal medya aracılığı ile de iletişime geçebilirsiniz. 

Bu yazımızda evde tel toka paketleme işi hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık. Umarız sizler için yararlı ve bilgi verici bir içerik ortaya koymaya  başarabilmişizdir. Başka bir içerikte görüşmek üzere!

 

Bir cevap yazın