Evde Boncuk Dizme İşi 2023

Evde Boncuk Dizme İşi

Seri imalat yapan tekstil firmalarının en çok korktuğu iş modelleri arasında boncuk işlemeli kazaklar, trikolar ve hırkalar gelmektedir. Bu iş modellerinde ürünün üzerinde olan işlemelerdeki boncuklar makine ile dizilemediği için elle dizilmesi ve dikilmesi gerekir. Tabii bu durumda işlerin yavaş ilerlemesi, eleman ihtiyacına ve en kötüsü de siparişlerin geç teslim edilmesine sebep olur. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için evde boncuk dizme işi hakkında bilgi vereceğiz. 

Tekstil firmaları bu sorunlu işleri hızlı bir şekilde bitirmek ve yetiştirmek amacı ile evlere ek iş veren firmalar ile anlaşarak bu işleri evlere ek iş olarak göndermektedir. Bu firmalar aracılığı ile kazakların yada hırkaların üzerine dizilmesi gereken boncuk işlemlerini kısa sürede tamamlayarak siparişleri biran önce teslim etmiş olurlar.

Siparişleri kısa sürede teslim etmek isteyen firmalar evde ek iş yaparak geçimini sağlayan birçok kişilere de ek iş imkanı sağlarlar. Evde boncuk dizme işi yaparak aylık ortalama 1.500 TL ek gelir kazanabilirsiniz. Bu işte teslim süresini geçmemeli yani zamanında teslim etmeniz gerekir. 

Boncuk Dizme İşi Nedir? Nasıl Yapılır?

Boncuk dizme işi fazlasıyla kolay bir iş modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Firmalar, üretimini yaptığı desenli, işlemeli kazak ve hırkaları size teslim eder. Hırkaların ve kazakların sol veya sağ göğüs bölümünde ürünün üretimini yapan firmanın işlemeli logoları veya farklı sembolleri bulunmaktadır. Yapmanız gereken bu sembollerin üzerine firmanın size vereceği birbirinden renklerdeki boncuk veya pulları iğne ya da tığ yardımıyla dizmektir. 

İlk olarak iğnenin arkasına siyah renkteki ipliği takıp arka kısmını düğümlemelisiniz. Hemen ardından iğneyi işleyeceğiniz amblemin iç kısmından yukarı doğru geçirmelisiniz. İğnenin ucuna işleyeceğiniz boncuklardan bir tane takıp, iğneyi amblemin içerisinden geçirip iç kısmından yine dışarı çıkarmalısınız. Bu işlemleri amblemin üzeri komple boncuk olana kadar yapmalısınız. Size verilen bütün hırka ve kazakların işlemelerini bu şekilde boncuk veya pulla kaplayıp paketleme işini bitirebilirsiniz. 

Firmalar, size zaten işleri nasıl yapacağınızı örnek birer kazak ve hırka üzerinden gösterecek bir yetkiliyi gönderip eğitim verecektir. Yaşadığınız herhangi bir problemde görevliyi arayarak bilgi ve yardım talep edebilirsiniz. 

Bilgisayar başında para kazanma yolları hakkında bilgi almak için: Bilgisayar Başında Para Kazanma Yolları 2023

Boncuk Dizme İşi Ne Kadar Kazandırır? Başvuru Nasıl Yapılır?

Boncuk dizme işinde tamamladığınız her kazak veya hırka başına 1 TL kazanırsınız. Zahmetli bir iş olduğu için firmalar ödeme konusunda bonkör davranmaktadır. El becerinize göre günde ortalama 50-60 adet boncuk dizme işi tamamlayabilirsiniz. Ürün başına 1 TL’den günde 50 taneden ayda 1500 TL para kazanabilirsiniz. Tabii ki başlarda işe alışana kadar bu oran farklılık gösterebilir. Eliniz alıştıkça bu işi hızlı bir şekilde yaparak para kazanabilirsiniz. 

Evde ek iş yaparak aile ekonomisine katkı sağlamak veya öğrenciyseniz harçlığınızı kendiniz kazanmak istiyorsanız bu tarz bir işe başvurabilirsiniz. Bu işe başvurabilmek için etrafınızda bulunan tekstil firmaları iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca sosyal medya aracılığı ile bu tarz firmalara başvurabilirsiniz. 

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için evde boncuk dizme işi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız sizler için yararlı ve bilgi verici bir içerik olmuştur. Hayatta başarılar diliyoruz, başka bir içerikte görüşmek üzere!

 

Bir cevap yazın