Gelecek Vadeden 10 Farklı İş Fikirleri

Gelecek Vadeden 10 Farklı İş Fikirleri

Dünya ekonomisinden dolayı gelecekte neler olacağını düşünmek bile zordur, ancak ilerde sizin ne yapmanız gerektiğini bilmeniz şarttır. Çoğu başarılı girişimci işi adamları sürüye dahil olmalar ve ön görüşlü davranıp piyasanın ihtiyaçlarını önceden tahmin ederler. Tabi ki her tahminin az ya da çok yanılma payı vardır ancak alınan riske göre karşılığı da güzel olacaktır. Otomobil, telefon internet gibi şeylere de zamanında ne kadar şüpheyle bakılsa da şuan günümüzde eksik edemeyeceğimiz maddelerdir. Bu yeniliklerin toplumsal, bireysel hem de ekonomik etkileri çok fazla oldu. Enerji ve teknoloji şuan ki duruma bakılırsa ilerde daha da yükselişe geçecek gibi duruyor.

Gelecek Vadeden İş Fikirleri
Gelecek Vadeden İş Fikirleri

İşte Gelecek Vadeden Bazı İş Fikirleri:

1: Veri Analizi

Büyük Veri yani Big Data devri başladı ve şuanda temelleri atılıyor diyebiliriz. Çoğu şirket ve rakipleri kendileri hakkında veri tabanlarına ulaşıp eriştikleri verilerden bir anlam çıkarmaya çalışıyorlar. Özellikle pazarlama açısından veri analizinin büyük rol oynayacağı düşünülüyor.

2: 3D Baskı Dükkanı

Bu işin mantığı düşük maliyetli 3D baskı makineleriyle objeler üretmek ancak bu makineler biraz pahalı. Fakat bu işin gelecekte fazla yaygınlaşacağı düşünülüyor. Yani bu dönemde fabrikaların yaptığı işi artık bu küçük makineler yapmaya başlayacak. Kısaca bu iş fikrinde insanlar size istediği nesneleri söyler sizde onların isteklerine göre o nesneleri basarsınız.

bilgisayar mühendisliği
bilgisayar mühendisliği

3: Bilgisayar Mühendisliği

Pek çok yazılım bu dönemde Hindistan’da ve Çin’de düşük fiyatlara yapılıyor. Bu durumda bilgisayar mühendisliğine yetkin ve hakim bir çok insan aranıyor. Finans ve yatırım alanında çok fazla ihtiyaç duyulacaktır diye düşünülüyor.

4: Asteroid Madenciliği

Ne kadar ismi bilim kurgu filmi gibi hissettirse de bu madencilik sektörü ileri zamanlarda uzaya kadar açılacak. Bildiğiniz üzere dünyamız maden açısından azalışta bu yüzden ileriki zamanlarda uzay taşlarından ve ufak gezegenlerden maden çıkarılmaya çalışılacak. Pek çok girişimci bunun mümkün ve makul bir iş fikri olduğuna inanmış durumda…

5: Bilimsel Araştırma

Yeni teknolojiler tıp, üretim, ulaşım gibi pek çok alanda yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyuyor. Özellikle kimya, fizik, biyoloji, genetik, matematik, tıp ve mühendislik alanlarında profesyonel kişilere yönelik talep daha artacak. Nanoteknoloji, biyoteknoloji, robotik inovasyon, 3D baskı gibi alanların temel bilimler konusunda uzman kişilere ihtiyaç duyulacak.

6: Organ Üretimi

Yakın zamanda kök hücreleri yüksek mühendislikle dokuya dönüştürülebilecek ve laboratuvarda kol ve bacak üretmek yakın zamanda mümkün olacak. Bu teknolojinin ileride çok yaygınlaşacağını biliyoruz.

organ üretimi
organ üretimi

7: Evlilik Danışmanlığı

Günümüzde insanın ruh sağlığı da önem kazanmış durumda. Amerikalı bilim adamlarının araştırmalarına göre bu iş fikrinin %41 artacağı planlanıyor.

8: Elektrikli Araç Şarj İstasyonu

Elektrikli araçlar özellikle ABD’de yoğunlaşmaya başladı ve bu araçlar için şarj istasyonları bile kuruldu. Hatta bir araç firmasının elektrikli otomobili galeriye çıkmadan tükendi yani bu tarz araçlara günümüzde ilgi çok fazla tabi ki ilerde daha da artacağı düşünülüyor. Elektrikli araçların şarj olması daha uzun zaman aldığı için otoparklar araç şarj istasyonu kurmak için ideal olabilir.

9: Uzay Turizmi

Uzayda seyahat etmek günümüzde mümkün kılınmakta anca orda bir kaç gün geçirmek için 150-200 bin doları gözden çıkarmak gerekir. Ancak teknoloji daha da ilerledikçe bu fiyatlar düşüşe geçecektir. Zira bir çok uzay şirketi bu konuyla çok yakından ilgileniyor. Yani muhtemelen böyle iş kurmak için yeterli sermayeniz asla olmayacak, ancak size turizm alanındaki yeni yönelimleri göstermesi bakımından uzay turizmi oldukça enteresan bir alan.

uzay turizmi
uzay turizmi

10: Akıllı Telefon Tamiri

Herkesin elinden düşmeyen akıllı telefonlar oldukça arttı bu yüzden onların tamircilerine de ihtiyaç olacak. Otobüste, metroda, sokakta herkesin elinde birer akıllı telefon görüyoruz. Ancak buna rağmen ortalıkta fazla akıllı telefon tamircisi bulunmuyor. Eğer teknik beceriniz varsa hemen bir akıllı telefon tamir atölyesi açabilirsiniz.

Bir cevap yazın