Kışın Yapılacak İşler

Kışın Yapılacak İşler

Her mevsim devamlı olarak çalışılan meslekler olduğu gibi sadecekışın yapılacak işler de mevcut bulunmaktadır. Kış mevsiminde özellikle havanın soğumasıyla birlikte çeşitli iş imkânları da doğmaktadır. Kışın yapılacak işler konusunda sizin için araştırmalar yapıp maddeler halinde listeledik.

1.Atkı, Bere ve Eldiven Satışı Yapmak

Kışın yapılabilecek işler konusunu düşündüğümüzde hepimizin aklına gelen ilk fikirlerden biri atkı ve bere satışı olacaktır. Az bir sermaye ile bu işe girerek kış aylarında geçiminizi rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

2.Kış Lastiği Takımı ve Satışı

Kış aylarında araçlara lastik konusunda sınırlamalar getirildiğinden dolayı kış lastiği takımı ve satışı konusunda bir iş yaparak yüksek tutarlarda kazanç sağlayabilirsiniz.

3.Kışa Özel Seyyar Satıcılık

Kış mevsiminde sokakta çalışmak ne kadar zor olsa da akşamları günde bir iki saat seyyar satıcılık yaparak ek gelir sağlayabilirsiniz. Özellikle kestane satışı ile azımsanmayacak paralar kazanabilirsiniz. Bunun yanında boza satışı da iyi bir alternatif olabilir.

4.Soba ve Yan Ürünleri Satışı

Soba günümüzde her ne kadar yaygın olarak kullanılmasa da hala insanlar tarafından kullanılmaya devam etmektedir. Soba ve sobanın yan ürünlerini, özellikle yoğun yaşanan kırsal alan bölgelerinde satarsanız kış aylarında geçiminizi sağlayacak kadar iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

5.Çizme ve Bot Satışı

Çizme ve bot, kışın herkesin ihtiyaç duyduğu yegâne şeylerden biridir. Çizme ve bot satışı yaparak hem iyi miktarlarda paralar kazanabilir hem de yatırımınızın en kısa sürede para olarak geri dönüş yapmasını sağlayabilirsiniz.

6.Av Malzemeleri Satışı

Kışın av sporları çok yaygın olduğundan av malzemeleri satışı yapmak da iyi bir alternatif olabilir. Avcılıkla uğraşan kişilere yapacağınız satışlardan geçiminizi rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

7.Kayak Turizmi ve Kayak Satışı

Kışın yapılacak işlerden bir diğeri de, kayak turizmi olan yerlerde kayak ve kayak ürünleri satışı yapmak. Kayak turizmiyle iyi bir gelir kapısı elde ederek kış aylarında güzel paralar kazanabilirsiniz.

8.Araç Kurtarma ve Çekme İşi

Araç kurtarma ve çekme işi, kışın yapılacak en iyi mevsimlik işlerden birisidir. Özellikle kış aylarında yolda kalan arabaları kurtarmak size yüklü miktarda paralar kazandırabilir.

Bir cevap yazın