Ayakkabı Dükkanı Açmak

Ayakkabı Dükkanı Açmak

Ayakkabı dükkânı açmak ticaret hayatına atılmak isteyenler için oldukça uygun bir seçimdir. Ticaret hayatının riskleri oldukça fazla olmasına rağmen getirisi de yüksektir. Ayakkabı satışı önemli bir pazar oluşturmaktadır. İnsanların yeni ayakkabı trendlerini devamlı takip etmeleri, sezonlarda en az 2 çift ayakkabı alınması bu sektörün ne kadar revaçta olduğunun göstergesidir. Şehirde en işlek bir yerde kaliteli ve ihtiyaca uygun bir ayakkabı dükkânı açılması işletmecisine belli bir süre sonra yüksek bir gelir sağlayacaktır. Ayakkabı pazarının ucu oldukça açıktır. Tek bir alana da yönelebilirsiniz birkaç alanda da ayakkabı satışı yapabilirsiniz.

Ayakkabı Dükkânı Nasıl Açılır?

Ayakkabı dükkânı açmak için en önemli noktalardan bir tanesi mağazanın bulunduğu yerdir. Mağazanın açılacağı yerdeki kişilerin gelirleri ve alışveriş alışkanlıkları nelerdir bunlar çok iyi bir şekilde analiz edilmelidir. Ayakkabı bazı kesimlerde ihtiyaç için alınırken bazı yerlerde sırf moda olduğu için alınmaktadır. Bu kesimlerin alım güçleri arasında oldukça fazla fark olacağından getireceği kazançta farklılık gösterecektir. Verilen hizmetin kalitesi, satılan ürünün kalitesi ve işletme sahibi bu işletmenin zarar veya kar edip etmeyeceğini belirleyecek olan kriterlerdir. Ayakkabı mağazasında mutlaka bir insanın ihtiyacını karşılayan model olur.

Özellikle bayanlara yönelik ayakkabı modelleri işletmenin satışlarını önemli ölçüde yukarı çekecektir. Çünkü bayanlar hem alışveriş yapmayı seviyorlar hem de modayı takip ettiklerinden işletmelerin kazanç sağlamaları kaçınılmazdır. Bir diğer öneri ise büyük numara ayakkabı satmaktır. Çünkü piyasada büyük numaralı ayakkabı yok denecek kadar az hatta hiç yok denilebilir. İnsanlar çoğunluk olarak ayaklarına uyan uygun modelli ayakkabıları tercih eder. Değişik modellerde büyük numaralı ayakkabıların satılması her zaman mağazaya artı bir kazanç sağlayacaktır.

Dropshipping Yöntemi İle Ayakkabı Satışı

Satacağınız ayakkabı şekliniz sizin mağaza maliyetinizi ve aylık giderinizi belirleyecektir. Örneğin internet üzerinden dropshping yöntemi ile satış yapmak isteyen biri için sadece bir masa, telefon ve bilgisayar gerekli olacakken bir alışveriş merkezinde mağaza açmak için 200 bin TL gibi bir sermaye gerekli olabilir hatta bu miktar  azbile gelebilir. Ayakkabı mağazası açmak için işyeri açma ruhsatı ve işletme belgelerinin Belediye’den alınması şarttır. Bu işlemlerden sonra mağazanızın içini ayakkabı ile doldurabilirsiniz.

Ayakkabı dükkânı açmak için ilk etapta yer olarak pasajlar, alışveriş merkezleri ve hanların içi daha uygun olacaktır. Bundan sonra da ayakkabılarınızı uygun fiyata alacağınız toptancıları dolaşarak ayakkabı satışı işine ilk adımınızı atabilirsiniz.

Bir cevap yazın