Dropshipping Nedir ? Dropshipping Nasıl Yapılır ?

dropshipping nedir

Bu yazımızda sizlere dropshipping nedir?  Dropshipping Nasıl yapılır? Dropshipping ile nasıl para kazanılır?  gibi sorulara yanıt vererek Sizlere aktaracağız. Sizler de artık dropshipping ile para kazanma  fırsatı bulabilirsiniz.

Dropshipping nedir?

Asıl gerçek anlamı stoksuz şekilde satış yapmaktır. fiziki bir şekilde dükkan, envanter ve herhangi bir ürün tedarik gerektirmeden satış yapabilmenizi sağlamaktadır. bu konuda yapmanız gereken tek bir şey siparişi almak, ürünü satmak ve yeterli derecede komisyonumuz almaktır. Her şey çok basit görünebilir, ancak her işin bir zorluğu vardır. Her işlemin çok mantıklı ve basit gözüktüğü doğru olabilir, fakat çalışma içerisinde bazı tuzakların olduğunu da unutmamak gerekir.

İşleyişe göre dropshipping sistemi harika bir fikirdir. Çünkü çok az sayıda emek sarf ederek ve çalışma yaparak para kazanabilirsiniz. ancak bu işin en derine indiğiniz zaman bir takım zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Birçok kişi dropshipping ile para kazanmanın e-ticaret sisteminden daha kolay olduğunu düşünme bilmektedir, ancak aşağıda belirteceğimiz zorluklar ile kolay olmadığını göreceksiniz.

Dropshipping nasıl yapılır?

para kazanmaya Herkes bu sorunun cevabını merak ediyor. dropshipping işlemi ile para kazanmak kazanç elde etmek harika bir iştir, ancak işlemlerinizi çok iyi takip etmeniz gerekmektedir. DropShopping işlemi satacak olduğunuz ürünleri toptan temin ederek komisyon aracılığı ile alıcı satış yapmanıza denmektedir. Bu şekilde çalışma yaparak herhangi bir dükkana ihtiyacınız yoktur ne de bir depoya. Burada sizin yapmanız gereken tek bir şey alıcı ürünleri zamanında teslim etmek olacaktır.

Farklı çeşitlerle ürün hizmeti sağlayacaksınız eğer ekibinizin kalabalık olması son derece önemlidir. Eğer tek kişi olarak giriyorsanız tek bir ürün üzerinden yürümeniz daha mantıklı olacaktır. Bu şekilde bir sistem ile haftada en az 300 TL kazanmanız mümkündür.

Her konuda ne kadar az maliyet ile çalışırsan o kadar çok kazanç elde edersiniz. Dropshipping içine girmiş olan herkes satın almak da oldu ürünlerin toptan fiyatının her yerde aynı fiyata olduğunu düşünebilir. Ancak bu doğru değildir. Bazı toptancılar ürünleri ek ücret veya vergi ekleyebilmektedirler.

Ucuz fiyata alınmayan bazı ürünler normal mağazalardaki satış fiyatının daha pahalıya mal olabilir. Bu durumlarda ürününüzü satmanız biraz daha zorlaşabilir ve ekstra maliyetler ile başa çıkmak zorunda alabilirsiniz.

Ürünleriniz de Kargo ücretini satış fiyatına yansıtmalısınız. Genellikle ürün bolluğu yaratabilmek adına birden fazla dağıtıcı firma ile çalışmak durumunda kalabilirsiniz. Bu şekilde fazla firma tarafından müşterilerinizi kargo hizmeti sunulmaktadır. Her bir firma kendine göre kargo ücreti belirlemektedir.

Satmış olduğunuz bir ürün müşterinin evine gidene kadar birden fazla kargo işleminden geçmektedir. Bu yüzden her bir kargo ücretini fiyata yansıtmalısınız. Fiyatlarınızı uygun tutmalısınız ki satışlarınızı azalmasını önlemeli ve rekabetinizi zorlaştırmamalısınız.

Dropshipping stoksuz satış

Bütün çalışmaların dağıtıcı firma tarafınca sizin yerinize yapılacak olması ve sizin sadece ürünü satacak olmanız arkanıza yaslanıp takip edebilecek olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz. ancak Maalesef ki bu durum böyle olmuyor. İlk öncelikle müşteri tabanını kontrol etmeniz gerekir. Burada tüm müşteri ile sorunların tek ilgisi siz olacaksınız ve sorunlarına çözüm bulmak zorunda kalacaksınız. Ürünün müşteriye geç teslim edilmesinde özür dilemesi gereken siz olacaksınız.

Birden fazla dağıtıcı firma ile çalışıyorsanız eğer vermiş olduğunuz siparişleri zamanında eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz biraz zorlaşabilir. Bir ürün satışında birden fazla mal satışı yaptıysanız bir kişiye teslim süreleri değişkenlik gösterebilir. Müşteriniz 5 ürünü 5 farklı dağıtıcı firma tarafından sipariş istiyorsa, 5 ürün farklı zamanlarda teslim edilecek demektir.  Zaman unsurunda hassas olan müşterileriniz için her ürünün zamanında teslim edildiğinden emin olmalısınız.

Online şekilde satış işlemi konusunda, itibarını daha çok artırabilmek için dağıtıcı firmalar ile güvenli bir şekilde iletişim kurmalısınız.

Bir cevap yazın