Küçük Sermayeli İş Fikirleri

Her meslekte ciddi sermaye gücüne ihtiyacınız bulunmamaktadır. Bazı çalışmalara giriş yapmanız için ortalamanın altında sermayeler bile yeterli olabilmektedir. Bu işler aracılığı ile sermayenizi kolay şekilde artırarak girişimcilik ruhunuzu kısa bir süre içerisinde aktif hale getirmeniz mümkündür.

Bu yazımızda maksimum 10 bin lira ile atılabilecek olduğunuz küçük sermayeli kazançlı iş fikirleri hakkında sizlere fikir verdik. Rehberimiz de yer alan işlerden hangisinden kazançlı sağlayacak olduğunuzu sizin becerileriniz ve çalışmanıza göre değişiklik gösterecektir. Bu fikirler ile halihazırda yer alan girişimci kişiler tarafınca küçük sermaye ile giriş yapılmış olan bugün binlerce lira gelir elde etmiş işlerdir.

Dış Çekim Fotoğrafçılığı

Fotoğrafçılık konusunda 2 aylık kurslar bulunmaktadır. Çoğu şehirde bulabilecek olduğunuz fotoğrafçılık kurslarından birine giderek orta derece de bir fotoğrafçı rahatlıkla olabilirsiniz. Bu kursa bazen para bile vermeniz gerekmemektedir. Belediye ve Halk Eğitim kurslarına giderek sizlerde ücretsiz olarak fotoğrafçılık kurslarına katılabilirsiniz. Kursu bitirdikten sonra ortalama olarak 4 5 bin lira değerinde bir profesyonel fotoğraf makinesi alarak dış çekim fotoğrafçılığına başlayarak para kazanabilirsiniz.

Nasıl iş bulabilecek olduğunuz konusuna gelirsek, şehrinizde yer alan yüzlerce fotoğrafçı vardır. Bu iş yerleri personel konusunda sıkıntılar yaşamaktadırlar. Bu dükkanlara giderek ek iş alabilecek olduğunuzu belirtin. Telefon numaranızı bırakın. Bulabilecek olduğunuz tüm fotoğrafçılara telefon numaranızı bırakın. Onlar zaten bu işi yapmaktalar bana neden işi versinler diye düşünüyor olabilir ama olay hiç de öyle değil. Örnek vermek gerekirse bir müşteri fotoğrafçıdan dış çekim istemektedir. Fotoğrafçı da müşteriden bunun için 750 ile 2500 lira arasında bir para ister ve bu paranın yüzde 30 40’ını kendilerine alıp diğer kalanı ise sizin için önerecektir. Halihazırda yer alan bu şekilde çalışmakta olan bir çok dış çekim fotoğrafçısı bulunmaktadır. Ciddi karlı bir iştir ve paranın yarısını dahi alsanız günlük 3 4 saat içerisinde minimum 300 400 lira arasında para kazanabilirsiniz.

Ayrıca dış çekim yaptırmakta olan müşterilere kendi numaranızı da vermeyi ihmal etmemelisiniz. Sizden ve fotoğraflarınızdan memnun kaldıklarında bir daha ki dış çekim için size önerecek olup size iş bağlayacaklardır. Ek bir maliyet oluşturmadan 1 ay içerisinde ortalama iş alarak profesyonel bir fotoğraf makinesinin sermayesini kolayca amorti edebilirsiniz.

Tavuklu Pilav Arabası

Son dönemlerde hemen hemen bir çok il ve ilçede sayıları günden güne artan pilav arabası görebilirsiniz. Maksimum 8 10 bin lira arasında bir sermaye ile bu işe başlayabilirsiniz. Ortalama olarak bir iş yapmakta olan pilavcı arabası günlük olarak 200 tl aylık baz alırsak 6000 lira para kazanabilmektedir. Tavuklu pilav arabası alıp başlamak istiyorsanız güzel bir yer ve güzel bir pilav arabasından başka bir şeye ihtiyacınız bulunmamaktadır. Emek sarf ettiğinizde bu iş kolunda güzel gelirler elde edebilir ve elde etmekte olan şirketleri görebilirsiniz. Bu şirketler 10 20 araba alarak asgari ücret ile çalıştırıp ay sonu binlerce lira para kazanmaktadır.

Küçük bir iş gibi görünmekte olan bu meslek aylık 5 6 bin lira kira vermekte olan bir iş yerinden daha fazla gelir sağlamaktadır.

Fatura Ödeme Merkezi

Fatura ödeme merkezleri küçük sermaye ile açılabilecek olduğu gibi kazançlı iş fikirleri arasında yer almaktadır. Ortalama olarak bir fatura ödeme merkezinin tüm gideri 10 bin lirayı aşmamaktadır. Orta düzeydeki bir fatura ödeme merkezi maksimum 5 6 bin liraya açılabilmektedir.

Tüm şehirde fatura ödeme konusunda birçok dükkan bulunmakta olup güzel kazanç elde etmektedirler. Günlük olarak 500 faturaya ulaşmak çok basit olduğu gibi her faturadan 1 ile 2 lira arası bir komisyon almakta olduğunuzu unutmayın. Hesaplamanın gerisini size bırakmaktayız.

E-ticarete Atılın

E-ticaret son dönemlerde en trend ve kazanç sağlayan işler arasındadır. Bazı e-ticaret siteleri hiç stok yapmadan sadece ürünü satın almak isteyen müşterileri için stoğa getirdiğini bilmeniz gerekir. Temel şartlarına baktığımız da bir e-ticaret sitesini 3 4 bin liraya kurabilirsiniz. Tek ürün satışı yaparak az da olsa stok yaparak da satışa başlayabilirsiniz. Eğer doğru bir e-ticaret yapmak istiyorsanız piyasada zor bulunan ve ucuz ürünleri araştırabilirsiniz.

“Küçük Sermayeli İş Fikirleri” üzerine 1 yorum.

  1. Ufak sermayeler ile yapılabilecek iş örnekleri mükemmel olmuş bir tanesine başlamak istiyorum bende

Bir cevap yazın