Playstation Cafe Açmak

playstation salonu

Dünya genelinde oyun severlerin en çok seçenek ettiği konsol olan Sony Playstation, çoğunlukla 5’er sene sürelerle yeni konsolu pazara sürmektedir. Birbirinden ilerlemiş efektlere sahip oyunları oynama olanağı veren bu konsollar kablosuz joystickleri ile takdir toplamaktadır. Son olarak Playstation 4’ü yapan firmanın bu cihazına yüksek talep yer almaktadır. Oyun konsolu fiyatlarının yüksek olması ve herkesin evine alamaması sebebi ile Playstation cafe açarak para kazanmak hususu gündeme gelmektedir.

Kimler Playstation Cafe Açabilir?

Playstation cafe açmak amacıyla tespit edilen etkili bir koşul mevcut değildir. Bu işi yapmanın önünde hukuksal bir engeli olmayan ve sıhhat raporlarında da sorun olmayan herkes ihtiyaç duyulan parasal olanağı sağlayarak yatırım yapılabilir. Zaten ruhsatı almaya çalıştığınız dönemde bu konularda herhangi bir probleminiz varsa meydana çıkacak ve ruhsat almanız kanunen olası olmayacaktır.

Playstation Cafe Açmak Için lazım olan Şartlar Nelerdir?

Playstation cafe açarak para kazanmak isteyen şahıslar kararını verdikten itibaren ilk iş olarak yer tercihine ilgi etmelidir. Doğru yer seçimi için çoğu kritere ilgi faktörüz gereklidir. Öncelikle okul ve camilere uzaklığının minimum 100 metre olmasına ilgi etmelisiniz. Bu kaideye uymadığınız takdirde dükkan için ruhsat alamazsınız. Dükkan için de bakarken kaç adet makine koyacağınızı şekillendirmelisiniz. Tüm konsollar ve TV sistemleri ferah bir şeklinde sığmalıdır. Buna göre dükkan genişliği düşünmelisiniz. Önerilen ise 100 metrekarenin altında olmamasıdır. Ayrıca tavan yüksekliği 3,5 metrenin üstünde olması gereklidir. Bu vaziyet ses izolasyonu da gerekmektedir.

Ayrıca dükkan açmayı düşündüğünüz binada bulunan komşuların yarısından fazlasının onayını almanız gerekmektedir. Bu konuya ilgi faktörüz gelecek aşamalarda sorun yaşamanızı önleyecektir. Dükkanın seviyesinde aktif olarak iş yapmış farklı Playstation cafe olmamasına da itina göstermeniz gerekmektedir.

Playstation Cafe Açmak İçin İhtiyaç duyulan Evraklar Nelerdir?

Tüm sektörlerde bulunduğu gibi Playstation cafe açmadan evvel de kimi belgeleri edinmek zorundasınız. Bu belgeleri şöyle sıralayabiliriz:

– Dükkan açmak için lazım olan dilekçenin doldurulması
– Ruhsat müracaat formunun noksansız bir şeklinde doldurulması
– Umuma açık eğlenmek mekanı ruhsatının alınması
– Belediyeden numarataj dokümanı alınması
– İtfaiye raporu alınması
– Bağkur veyahut SSK kayıt belgesinin bulunması
– Kimlik fotokopisi
– Vergi levhası İçin başvurunun yapılması
– Esnaf sicil tasdiknamesinin alınması
– Esnaf mensup belgesinin alınması
– Kira kontratı veyahut tapu kaydı
– Yapı kullanma müsade belgesi
– Sabıka kaydının sunulması
– Sıhhat raporunun alınması
– Cami ve okula ihtiyaç duyulan mesafede olduğunu gösteren belge
– Varsa çalışacak personelin belgeleri

Playstation Cafe Açma Fiyatı Ne Kadardır?

Günümüzde Playstation cafe açmak isteyen şahıslar belirli miktarda sermayeye sahip olması gereklidir. Bu miktarı almayı düşündükleri oyun konsolu adedi, TV düzeneğinin büyüklüğü, yiyecek veyahut meşrubat bulunup bulunmaması gibi konular etkileyecektir. Yine de asgari 25 bin TL ile işe girilmesi ön görülmektedir. Buna karşın dükkanı lüks bir şeklinde tasarım etmek isteyen, minimum bir çalışana bulunduran, ilerlemiş TV sistemlerine bulunduran cafeler için 60 bin TL’nin üstünde para gerektiği belirtilmektedir. Doğru yatırım yapması halinde miktarın yaftası getirin da doğru oranda artmasını sağlayacaktır. Yine de paranızı yatırmadan evvel birçok detaya ilgi etmelisiniz.

Playstation Cafe Ne Kadar Kazandırır?

Doğru bir şeklinde yatırım yapıldığında Playstation cafeden masraflar çıkarıldığında maaş 5 bin TL’nin üstünde para kazanmak olasıdır. Bu rakam düşebilir veyahut çıkabilir. Masa adedi, yiyecek veyahut meşrubat detaylılığı gibi konular kazanca direk tesir etmektedir. Dükkan seçiminin bu konuyu tamamiyle etkilediği göz ardı edilmemelidir. Playstation cafe açma işi oldukça zevkli fakat bu arada tehlikeler sahibi olan bir iştir. Tüm riskleri adisyon faktörüz gerekmektedir.

playstation salonu maliyeti
playstation salonu maliyeti

Playstation Cafe Açmak İsteyenlere Öneriler

Oyunları sevmeniz ve sıkı bir konsol oyuncusu olmanız Playstation cafe açarak garanti hâsılat elde etmenizi sağlamaz. Öncelikle esnaflık ile ilgili bilgili olmanız gereklidir. Güler suratlı ve anlayışlı bir şeklinde görev vermeniz gerekmektedir. Ayrıca, saat ücretini civardaki benzer esnaflarla aynısı tarafta tutmanızda da yarar bulunmaktadır. Dükkanınızın temizliğine ilgi faktörüz ve taşkınlıklara müsade vermemeniz doğru olacaktır. Cihaz ve oyunlar ile ilgili bilginizin olması müşterilerin bakışının pozitif olmasını sağlayacaktır.

Günümüzde projeksiyon sistemleri ile Playstation oynamak revaçtadır. Siz de bu sisteme dükkanınızda makul bir alan oluşturabilirsiniz. Ayrıca meşrubat ve yiyecek çeşitlerini çok tutmanızda da yarar bulunmaktadır. Bunların yanında cihazların bakımını derli toplu olarak yapmanız, bilhassa joysticklerin bereketli çalışıp çalışmadığını muayene faktörüz gerekmektedir. Bu işten anlayan tamircilerle tanışmanız ve makul ücrete iş yapmanız da artı sağlayacaktır. Fiyatı ne olursa olsun nihai oyunları veyahut çıkmış oyunların nihai versiyonunu bulundurun. Ayrıca muhtelif zaman yayınlanan güncellemeleri kesinlikle indirin ve müşteri varken bu işlemleri yapmayın. Bütün etkenlere lüzumlenen ilgi göstermeniz halinde Playstation cafe açarak para kazanmak sizin için basit olacaktır.

Bir cevap yazın