Temizlik Şirketi Açmak (Kar Marjı Yüksek İş)

Temizlik Şirketi Açmak

Temizlik şirketi açmak günümüzde en popüler olan yatırımların başında gelmektedir. Temizlik sektöründe ki ihtiyaç bu alanda yatırım yapmayı cazip hale getirmektedir. Temizlik şirketi kurmak için bu alanda bilgi sahibi olmanız size avantaj sağlayacaktır.

temizlik
temizlik

Temizlik Şirketi Nasıl Açılır?

Temizlik şirketi açmak için hangi alanda hizmet vereceğinizi önceden bilmeniz gerekir. Temizlik dalları arasında ev, inşaat, ofis ve apartman temizliği bulunmaktadır. Bundan dolayı bu işe girerken kişi en iyi olduğu alanda çalışmalıdır. Ev temizliklerinde fazla elemana ihtiyaç duyulmazken ofis, inşaat, dış cephelerin temizliği ve plaza gibi yerlerin temizliğinin yapılmasında ekip işi faydalı olacaktır. Şimdilik şirket kurmak gibi bir düşünceniz yoksa bayilik sisteminden yararlanarak kurulmuş olan bir şirketin başına geçerek de bu işe başlayabilirsiniz. Bu işte ilerlemek ve pastadan pay almak istiyorsanız mutlaka bir iş planı yapmanız gerekir.

Şirketinizin kalıcı olmasını istiyorsanız kendinize güzel ve kalıcı bir isim bulunuz. Şirketi faaliyete geçirmek ve iş yapmak için kesinlikle resmi evrakların hazırlanıp gerekli yerlere teslim edilmesi gerekir. Yapacağınız hizmetlerin fiyatlarını ve personelinize ödeyeceğiniz tutarları ayarlamanız büyük önem taşımaktadır. İşleriniz büyüdükçe elemana ihtiyaç duyacaksınız. Bunun içinde çevrenize haber salarak veya yerel gazetelere ilan vererek eleman bulabilirsiniz. Çalıştığınız alana göre temizlik malzemeleri ve ekipmanlar almanız gerekiyor. Aldığınız malzemeler sizin işinize yaramalıdır. Müşteri kazanmak için reklamlardan, radyolardan, el broşürlerinden ve internetten yararlanabilirsiniz.

Temizlik Şirketi İçin Gerekli Evraklar

Temizlik şirketi açmak resmi evrakların tamamlanmasını zorunlu kılar. Hazırlayacağınız belgelere ek olarak bazı belgelerde istenebilir. Şirket açmak için gerekli belgeler arasında; sabıkanızın olmadığını gösteren belge, nüfus cüzdan sureti, bir tane imza sirküleri, nerede oturduğunuzu gösteren ikametgâh belgesi ile yaptınız kira sözleşmesi bulunmaktadır. Bu evrakların hazırlanıp gerekli yerlere verilmesinden sonra şirket kurulumu birkaç gün içinde onaylanacaktır.

 

Temizlik Şirketi Maliyeti

Temizlik şirketi açmak diğer iş dallarına göre daha az maliyet isteyen bir iş olarak bilinmektedir. Şirketin kirası, aylık personel giderleri, işin tanıtımı için yapılacak reklam masrafları, alınacak demirbaşlar, temizlik malzemeleri ve servis arabası maliyetlerin hesaplanması için önemli kalemlerdir. Temizlik şirketi kurarak bu işten para kazanmak mümkündür. Ama yukarıda da dediğimiz gibi büyümek ve bu işten yüklü bir kazanç sağlamak için her şeyinbir plan dâhilinde yürütülmesi şarttır.

 

“Temizlik Şirketi Açmak (Kar Marjı Yüksek İş)” üzerine 1 yorum.

  1. diyarbakirtemizlik.org/temizlik-sirketi-acmak-icin-gerekenler/
    Burdan da bilgi edinilebilir

Bir cevap yazın