Twitter’dan Para Kazanmak

Twitterdan Para Kazanmak

Twitter’dan Para Kazanmak

Twitter 2006 yılından beri en çok kullanılan sosyal medyalar arasında yer almaktadır. Bu sosyal mecranın kullanıcısı da oldukça fazladır. Hal böyle olunca insanlar bu mecradan para kazanmanın yolunu bulmuş ve kullanmaya başlamışlardır. Hatta Twitter kullanıcılarının büyük bir yüzdesi işletme hesaplarıdır. İşletmeler Twitter’ı müşteriler il iletişime geçmek ve şirket hakkında bilgi vermek için kullanmaktadır.

Twitter’dan para kazanmak için ise birkaç husus gerekmektedir. Eğer bir Twitter kullanıcısı iseniz ve yüksek takipçileriniz varsa yüksek miktarda paralar kazanmanız da mümkün olacaktır. Bu işi ciddiye alırsanız ve gereklerini yerine getirirseniz çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Günde 1 ila 2 saatinizi Twitter için ayırırsanız ve doğru adımlarla giderseniz ayda 300- 500 civarı para kazanmanız mümkün olacaktır. Twitterdan para kazanmanın ipuçlarını sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

twitter ile para kazanmak
twitter ile para kazanmak

Twitter Üzerinden Nasıl Para Kazanabilirim?

 • Profesyonel bir Twitter kullanıcısı olmalısınız. Twitter’ı iyi kullanmayan ve nasıl kullanıldığını bilmeyen biri Twitter üzerinden para kazanamaz.Takipçi sayınızı nasıl arttıracağınızı bilmeli, birden fazla hesabın yönetimini yapabilmeli ve ilginç içerikli tweetler atabilmelisiniz.
 • Pazarlama konusunda bilgi sahibi olmalısınız. İnternet üzerinden pazarlama planları, aday müşteri yaratma, satış ortaklığı gibi konular hakkında bilgi sahibi olmalısınız.
 • Twitter’ı ticari amaçlar için kullanabilirsiniz. Sosyal medya şirketlerin hedef kitlesine ulaşabilmesi için bir araç olarak görülmektedir. Twitter hesaplarınızdan paylaştığınız linkler ile tıklanması durumunda kampanyalar ve indirim imkanları sunmalısınız. Bu insanları size daha çok çekecek ve yönlendirecektir.
 • Twitter üzerinden satış ortağı olun. Bir ürünün fotoğrafını paylaşın. Eğer hedef kitleniz tarafından beğenilirse bu ürünü satan üreticilerle iletişime geçin ve ürünün aracılığını yapın. İnsanlar bu işi yapmakta ve satış başına kar payı almaktadır. Bu işi yaparak yüksek paralar kazanabilirsiniz. Bir nevi reklam yapmak gibi düşünebilirsiniz. Twitter’dan para kazanmak için etkili bir yöntemdir.

  sosyal medyadan para kazanmak
  sosyal medyadan para kazanmak
 • İnternetten sponsor twitleri araştırın ve bulun. Şirketler ürünlerinin sponsorluğunu yapacak çok takipçi sayısına sahip insanları aramaktadır. Eğer çok takipçiniz varsa bu şekilde para kazanabilirsiniz. Firmalarla iletişime geçebilirsiniz bu sayede tweet başına para kazanmış olacaksınız. Bu alanda yazılı anlaşma yapmalısınız herhangi bir anlaşmazlık durumunda hakkınızı savunmanız için bu çok önemlidir. Bu tür içerikleri sık sık yayınlamamaya çalışın yoksa takipçileriniz sıkılacak ve sizi takip etmek istemeyeceklerdir.
 • Kendi yaptığınız ürünleri bu sosyal mecradan satışa çıkartabilirsiniz. Çoğu insanlar bu yöntemi kullanmakta ve oldukça güzel paralar kazanmaktadır. 30 milyona yakın takipçisi olan bu sosyal medya ile çok geniş bir kitleye hitap etmiş olacaksınız.
 • Satacağınız şey illaki bir ürün olmak zorunda değildir. Twitter üzerinden yaptığınız hizmetleri de satmanız mümkündür. Bu yöntem sayesinde yeni iş kapılarını kendinize açabilir ve kendinizi bu sayede pazarlamanızı sağlayabilir. Twitter’dan para kazanmak sabır ve zaman gerektiren bir şeydir.

Bir cevap yazın