Çanakkale Ek İş Fırsatları

Çanakkale Ek İş Fırsatları

Çanakkale ekonomisi genellikle tarım üzerinedir. Turizm, sanayi, ormancılık ve hayvancılık bu şehirde yeni yeni gelişmeye başladı diyebiliriz. Üzüm, ayçiçek, buğday, arpa, yulaf, çavdar ve baklagillerden fasulye, nohut, bezelye, börülce tarım alanında meşhur mahsullerinden bazılarıdır. Evinizde basit bir şekilde ek iş yaparak da ek gelir elde edebilirsiniz. Biz de bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için Çanakkale ek iş fırsatları hakkında bilgi vereceğiz. Hazırsanız hemen başlayalım. 

Evde tornavida paketleme işi hakkında bilgi almak için: Evde Tornavida Paketleme İşi

Konserve Hazırlama

Çanakkale şehrinde doğal sebze ve meyveye ulaşabilirsiniz. Bu durumu bir fırsata çevirerek lezzetli konserve ürünleri yapabilirsiniz. Bu işi yapan yerler ile anlaşabilir ve şehir içi ve dışına satış yaparak para kazanabilirsiniz. Salça, turşu, reçel, marmelat, menemen, kışlık sebze ve meyve konserveleri ek gelir elde edebilirsiniz. Özellikle ev hanımları tarafından tercih edilen bir ek iş modelidir. 

El İşi Davetiye Yapmak

Her  şehirde düğün, nişan ve kına etkinlikleri yapılır. Bu sebepten ötürü bazı konularda iş alanı oluşması kaçınılmaz bir durumdur. Bu işlerden biri de davetiye hazırlama ve tasarlama olarak karşımıza çıkıyor. Davetiye hazırlayan firmalar size bu konuda iş verebilir. Ek olarak el işi davetiye isteyen yerlerle de anlaşabilirsiniz. Düğün salonu sahipleri ile anlaşarak da çiftlere sizin bilgilerinizi vermelerini sağlayabilirsiniz. Firmalar ile çalışırsanız kağıt, kurdele, ip benzeri aksesuarları, yapıştırıcı, kesme makinesi ve benzeri aletleri size verir. Tek dikkat etmeniz gereken şey verilen siparişleri zamanında teslim etmektir. 

Kurutulmuş Meyve/ Sebze Paketleme

Sebze ve meyve paketleyerek de ek gelir elde edebilirsiniz. Ürünleri belirli bir düzen içerisinde kutulara yerleştiriyor ve paketliyorsunuz. Eğer istenirse ürün veya markaya ait etiketleme işlemini de yapmalısınız. Bu işi kolaylıkla bulabilir ve ayda 1000-1500 TL arası ek gelir elde edebilirsiniz. 

Oda Kiralama

Gerek plajı gerekse doğal ve tarihi güzellikleri ile her mevsim ziyaretçisi olan bir şehirdir Çanakkale. Ülkemizin en çok tercih edilen üniversitelerinden birine de sahiptir. Özellikle yazlık bölgelerde oda kiralama işini yapabilirsiniz. Evinizin veya yazlığıınızın bir odasını ya da katını internet üzerinden kiraya verebilirsiniz. Bunun için bazı mobil uygulamalar vardır. Onları da kullanabilirsiniz. 

Kutu Katlama

Oldukça kolay ve basit bir iştir. Karton, mukavva, kraft, oluklu mukavva gibi materyal çeşitleri kullanılarak yapılan kutular, ilk aşamada sizlere katlanmamış bir şekilde geliyor. Sizden istenen kutu şekline ve boyutuna göre gelen materyalleri şekillendirmektir. Eğer gerekirse kurdele bağlama veya süsleme işlemleri de yapabilirsiniz. Bu iş modeli ile günlük 100 TL gelir elde edebilirsiniz. 

Anahtarlık Tasarlama

El becerilerinize güveniyorsanız bazı basit tasarım işleri yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Özellikle ev hanımlar ve öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Tuhafiye, kırtasiye ya da hediyelik eşya dükkanı ile anlaşarak ya da bu alanda üretim yapan firmalara ile iletişime geçerek anahtarlık yapıp satabilirsiniz. Hızlı bir şekilde yapabiliyor olmalı ve yaratıcı fikirleriniz olması önemlidir. Satış oranınız ile alakalı olarak ayda 500-1000 TL arası gelir elde edebilirsiniz. 

Plastik Tabak Paketleme

Plastik tabaklar, piknik, düğün ve toplantı gibi organizasyonlarda kullanılmaktadır. Ek iş veren firmalar vasıtası ile bu işi yaparak haftalık 400-600 TL ek gelir elde edebilirsiniz. Oldukça kolay ve pratik bir şekilde bu işi tamamlayabilirsiniz. 

Bizim bahsettiğimiz işler dışında kendi becerileriniz ve yeteneklerinize göre farklı işler yapabilirsiniz. Günümüz dünyasında internet ve sosyal medya aracılığı ile satış yapabilirsiniz. Bahsettiğimiz işlere internet üzerinden ek iş veren sitelere bakarak başvurabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için Çanakkale ek iş fırsatları hakkında bilgi verdik. Umarız sizler için yararlı bir içerik olmuştur. 

 

Bir cevap yazın