Distribütörlük Veren Firmalar

Distribütörlük Veren Firmalar

Değişik sektörler içerisinde bir araya topladığımız alttaki firmalar bölge distribütörlüğü ve bölge alt distribütörlüğü vermektedir. Bu sayede yatırımcı kişilere fırsatlar sunmaktadırlar. İlk olarak distribütörlük nedir, nasıl yaparız onlara bir bakmamız gerekir.

Distribütörlük Nedir? ne şekilde Yapılır?

Distribütörlük ürün veyahut hizmetlerin bir ülke içerisinde, bir bölge ya da bir kentte dağıtıcısı olmaktır. Daha fazlaca somut ürünler üstüne şekillenmiş olup hizmet sektörü içerisinde yer almaktadır. Distribütörlük veren firmalar esasen durumu hazırda olan bir görev sektörü bileşenidir. Marka bilinirliği olan devasa firmaların ürünlerinin mesul olunan bölgede içerisinde dağıtım işini yapanlar distribütördür. Distribütörler yapılan dağıtım işleyişini birebir tüketiciye değil, fakat tüketicinin ürünü temin edebilecek olduğu bayilere yapmaktadır.

Bu bayilikler de bulunmakta oldukları bölge içerisindeki distribütörlükler ile bağlı şekilde çalışmaktadırlar. Ürün temininden ödemesine kadar olan, eğitim desteğinden yöntem desteklerine, pazarlama stratejisinden müşteri memnuniyetine kadar çoğu çalışmalarda distribütörler bayilere hizmet vermektedir. Distribütörlük, yalnızca bir bölge içerisinde değil bazen bir ülkeyi de kapsayabilmektedir.

Örnek vermek gerekirse, Starbucks firmasının Türkiye distribütörü olan Shaya Grup’tur. Şirketin Türkiye hareketlerini tüm şeyleri ile bu firma üstlenmiştir. Distribütörlük yüksek bütçeye sahip olmayı gerektirip, ciddi bir yatırım fiyatı ve yöntem ekip gerektirmektedir.

Distribütörlük Veren Firmalar Listesi

Türkiye’de Distribütörlük Veren Firmalar Nerelerdir?

Türkiye’de distribütörlük vermekte olan çoğu firmadan söz etmek olasıdır. Sizlere en çok distribütörlük vermekte olan ve süregelen olan şirketleri şöyle listeleyebiliriz.

Bosch: Alman beyaz eşya ve elektronik markası Bosch şirketinin Türkiye grubu bölge ve bölge alt distribütörlüğü vermeye devam etmeyi sürdürmektedir. Bu fırsatı değerlendirmeyi düşünenler için firma etkileşim verileri şu şekildedir:

Bosch Endüstri ve Ticaret A.Ş.

Web: www.bosch.com.tr

Vestel: Vestel, Türk beyaz eşya pazarında bulunan ve önde gelen bir şirkettir. Vestel’den bölge distribütörlüğü ve alt bayi distribütörlük alabilmek isteyenler için firma etkileşim bilgileri:

Web: www.vestel.com.tr

vestel bayilik
vestel bayilik

Türk Telekom: Türkiye etkileşim ve mobil web şirketlerinden Türk Telekom, bölge distribütörlüğü vermeyi sürdürmektedir. Firma etkileşim bilgilerini not alabilirsiniz.

Turgut Özal Bulvarı 06103 Aydınlıkevler Ankara
Telefon: 444 1 444 / 444 4 564

Şölen Çikolata: Çikolata, bisküvi ve şekerleme bölümünde gayret gösteren Şölen’den sizler de bölge distribütörlüğü almanız mümkündür. Firma etkileşim bilgileri:

Web: www.solen.com.tr

Sütaş: Süt ve süt ürünleri bölümünde süregelen bir şeklinde gayret gösteren Sütaş distribütörü almak istiyorsanız, bu durumda lütfen bu etkileşim bilgilerini not alınız:

Web: www.sutas.com.tr

Philip Morris Türkiye: Sigara ve tütün pazarında bulunmakta olan Phillip Morris şirketinden bölge alt distribütörlüğü almanız mümkündür. Bunun için firma etkileşim bilgileri:

Web: www.pmi.com

Vodafone: Etkileşim ve mobil sektörünün bir diğer devi olan Vodafone’den bölge alt distribütörlüğü alabilmeniz mümkündür. Vodafane etkileşim verileri ise şu şekildedir.

Web: www.vodafone.com.tr

Torku Gıda: Besin pazarında birçok bölgede imalat yapmış Torku Gıda, Türkiye geneli bölge distribütörlüğü vermeyi halen sürdürmektedir. Gerekli etkileşim verileri şu şekildedir.

E-mail : panek@panek.com.tr

torku bayilik
torku bayilik

Ücretsiz bayilik veren firmalar arayışı içerisindeyseniz, bu konuyla alakalı yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Makalemize alt kısımdan yorum bırakarak görüş ve önerilerinizi bizlere iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın