Estetisyen Maaşları Ne Kadar? – 2023

Estetisyen Maaşları Ne Kadar? - 2022

Günümüzde en çok merak edilen ve bizlere yöneltilen sorulardan birisi Estetisyen mesleğidir. Özellikle son dönemlerde olan popülerliği ile birlikte, çok daha fazla ilgi ve rağbet görmektedir. Bu yazımızda Estetisyen ile alakalı genel olarak merak edilen soruları cevaplayacağız. Bu sayede sizlerde aklınızdaki soru işaretlerine cevaplar bulmuş olacaksınızdır.

Estetisyen Nedir?

İnsanlar, özellikle son zamanlarda estetik kaygı durumunda bazı kaygılar yaşamaktadır. Psikoloji gereğince özellikle de kadınlarda bu durum daha fazla yaşanmaktadır. İnsanların cilt sağlıklarını iyileştirerek görünümlerini daha iyi hallere getirmek için çalışma yapan kişilere Estetisyen ismi verilmektedir. Makyaj, bakım, derin temizlik gibi birçok farklı işlemleri hastalarına uygulamaktadırlar.

Estetisyen Ne İş Yapar?

Estetisyenlerin yaptıkları iş konuları, alan olarak bir hayli geniş bir yelpazeye ayrılmaktadır. Sizler için buradaki soruyu cevaplamak ve sizleri bilgilendirmek için maddeler halinde bir liste hazırladım. Umarım faydalı ve bilgi içeren bir liste türü olmuştur.

  • Cilt sorunları ile alakalı tıbbi olmayan bakımların önerilerinde bulunmak,
  • Müşterilerin beklentilerini karşılayacak şekilde estetik ve bakım işlemlerini uygulamak,
  • Kalıcı ya da günlük olarak makyaj yapabilmek,
  • Saç bakımı yapmak,
  • Cilt yapısını inceleyerek gerekli şekilde cilt bakımı yapmak.

Burada yer alan maddeleri okuduğumuzda, genel olarak estetisyen ne iş yapar sorusunun cevabını öğrenebilmekteyiz. Eğer bu mesleği yapma gibi bir düşünceniz varsa, mutlaka oluşturmuş olduğumuz bu listeyi baştan sona doğru okumanızı tavsiye etmekteyim.

Estetisyen
Estetisyen

Estetisyen Olmak İçin Neler Gereklidir?

Estetisyen olabilmek için öncelikle herhangi bir eğitim zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu meslek grubu için tek şartın sertifika sahibi olmanız gereğidir. MEB onaylı olan kurumlar tarafından verilen eğitimlere katılabilir ve sertifikanızı alabilirsiniz. Sonrasında ise güzellik uzmanı estetisyeni olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Estetisyen Maaşları Ne Kadar?

Bu meslek grubunda en çok merak edilen konulardan birisi de estetisyen maaşları ne kadar sorusudur. Sizler için bu konuda detaylı bir araştırma yaptım ve gerekli bilgileri paylaşmak istiyorum. Estetisyenler, özel kurumlar altında çalışan ya da klinik sahibi olan kişilerdir. Ortalama olarak sabit ücretlerle çalışan estetisyenler, 8.000 TL ile 15.000 TL arasına kadar maaş almaktadırlar. Çalışılan kurum ve yaşanılan şehre göre fiyatlarda farklılıklar görülmektedir.

Bu yazımızda Estetisyen Maaşları Ne Kadar? – 2023  başlığı altında meslek hakkında sizleri bilgilendirmekteyiz. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Hemen aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Bir cevap yazın