Diyarbakır Ek İş Fırsatları 2023

Diyarbakır Ek İş Fırsatları

Ülkemizin en kalabalık 12.şehri olan Diyarbakır, günümüzde 2 milyon nüfusa yaklaşmıştır. Tarihi dokusunu rahatlıkla fark edebileceğiniz şehrin 9000 yıl öncesine kadar dayanıyor. Hayvancılık, tarım ve sanayi ile geçim sağlanmaktadır. Başlıca tarım kaynakları arasında karpuz, kavun, salatalık, domates, patlıcan, armut, biber, dut ve fasulye yer almaktadır. Güneydoğu Anadolu esintilerinin yer aldığı mutfağı ise bir hayli zengindir. Meşhur yemekleri arasında hıllorik, meftune, nuriye tatlısı, ayva kebabı, içli köfte gibi yemekler yer almakta. Diyarbakır ek iş fırsatları hakkında bilgi almak için doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz. 

Nüfus yoğunluğuna göre çok sektör bulunmadığı için gelir ve iş konusunda zamam zaman sıkıntılar yaşanabiliyor. Gelir elde etmek isteyen kişiler evde çeşitli işler yaparak gelir elde ediyor. Ev hanımları, emekliler ve öğrenciler bu ek işler ile ek gelir elde edebilir. 

Evde bileklik paketleme işi hakkında bilgi almak için: Evde Bileklik Paketleme İşi 2023

Diyarbakır Ek İş Fırsatları Nelerdir?

Nikah Şekeri Yapma: Düğün sektörü yılın her zamanında aktif bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır. Diyarbakır vb yörelerde sık ve şaşalı düğünler görmekteyiz. Evde nikah şekeri yapma bu sebepten ötürü mantıklıdır. Bu iş ile ilgilenen firmalar, dükkanlar veya organizasyon firmaları ile görüşerek iş talep edebilirsiniz. Firmalar sizin yapmak istediğiniz miktara göre size belli bir miktar nikah şekeri malzemesi bırakacaktır. Teslim tarihinde eve gelip yapılan işleri teslim alacaklardır. Yanı sıra, kendiniz yapıp firmalara götürüp satabilirsiniz de.

Boncuk Paketleme ve Dizme: Her şehirde tekstil fabrikası bulunuyor diyebiliriz. Diyarbakır’da ise paketleme işi yapan firmalardan veya giyim alanındaki işletmelerden boncuk işi alarak ek gelir elde edebilirsiniz. Firmalar, size iş miktarına göre malzeme verir ve karar verilen teslim tarihinde gelip alırlar. Aylık ortalama olarak 500 ile 1000 TL arasında bir kazanç sağlayabilirsiniz.

Kuruyemiş Paketleme: Çekirdek, fıstık ve fındık gibi marketlerde, kuruyemişçilerde veya dışarıda seyyar olarak satışı yapılabilecek ürünleri paketlemek Diyarbakır gibi bir şehirde ideal olabilir. Özellikle ev hanımlarının tercih ettiği bir iş modelidir. Malzemeler üreticiler tarafından size verilir. Gramaja göre paketlere ayırıp zımbalama işlemi veya vakumlu poşetlere koyma işlemi yapıyorsunuz. Paket başına fiyat değişmekle beraber, işe başlamak için imalathanelerle görüşebilir ya da internetten yararlanabilirsiniz.

Tesbih Paketleme İşi: Evinizde tesbih paketleme işi yapabilirsiniz. Bu işte firmaların size vereceği tesbih boncuklarını iplere dizip bağlayarak tesbih elde edebilirsiniz. Tesbihleri paketlerine koyarak aylık 1200 TL ek gelir elde edebilirsiniz. 

Hamur İşi ya da Yöresel Yemekler Hazırlama: Mutfakta kendinize güveniyorsanız bu iş tam size göre diyebiliriz. Mantı, içli köfte, sarma ve kuru dolma gibi herkesin sevdiği yemekleri yaparak lokanta ve restoranlara satabilirsiniz. Ek olarak marketlerde paketleme yaparak bu ürünleri satmaktadır. Diyarbakır’a has, yemek ve tatlıları da bu şekilde hazırlayabilirsiniz. Eğer yapabilirseniz, bir sosyal medya sayfası açıp yiyecekleriniz için sipariş alabilirsiniz.

Kuş Yemi Paketleme İşi: Kuş yemi olarak bilinen tahıl ürünlerini paketleyerek çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Ayrıca bu işi yaparken ailenizden veya komşularınızdan yardım isteyebilirsiniz. 

İnternetten Organik Ürün Satmak: Organik meyve, süt ve süt ürünleri, kahvaltılık gıdalar, sebze ve birçok ürün günümüz dünyasında fazlasıyla popülerdir. Diyarbakır’a özgü yiyecekleri basit bir internet sitesi üzerinden ya da İnstagram sayfası üzerinden satışa sunabilirsiniz. Eğer kendi yetiştirdiğiniz yumurta, sebze-meyve ya da peynir, süt gibi ürünleriniz varsa ya da evden yöresel yemekler hazırlıyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz.

İplik Temizleme: Tekstil firmaları, üretimlerden sonra ürünlerin ipliklerinin temizlenmesini ister ve bu işi evlere gönderir. Oldukça basit olan bu iş için imalathane ve tekstil üreticileri malzemeleri ve ürünleri size getirir ve iş tamamlandıktan sonra aynı şekilde evlerden toplar. Bu iş modeli ile 1000-2000 TL ek gelir elde edebilirsiniz. 

El İşi Ürünler Hazırlama: Dikiş, nakış, örgü, tasarım, terzilik, tadilat yapmak gibi alanlarda yeteneğiniz varsa bunu da para kazanmak için kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden ya da yakınızdaki firmalarla, satış yapan dükkanlarla ya da tuhafiyelerle anlaşarak satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için Diyarbakır ek iş fırsatları hakkında bilgi verdik. Umarız sizler için yararlı ve bilgi verici bir içerik olmuştur.

 

Bir cevap yazın