Özel Şoförlük Yapmak

Özel Şoförlük Yapmak

Günümüzün giderek yıldızı parlayan iş alanlarından bir tanesi de özel şoförlük yapmak olarak karşımıza çıkmaktadır. Sürücülüğünü özel şoförlük yaparak değerlendiren ve bundan para kazanan kişilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Özel Şoförlük İçin İzlenecek Yollar

Hangi tür özel şoförlük yapmak istediğinize karar vererek işe başlayabilirsiniz. Makam şoförlüğümü yoksa kendini arabanızı sürerek mi yoksa bir başkasının arabasını sürerek mi şoförlük yapmak istediğinize karar vermek gerekir.

Makam Şoförü Olmak

Özel şoförlük yapmak için alanınızı belirledikten sonra bu konu ile ilgili iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Günümüzde en çok tercih edilen alanlardan bir tanesi makam şoförlüğüdür. Bu iş kolundan oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz. İyi ve büyük bir şirkette makam şoförü olarak çalışarak bunu asli işiniz olarak sürdürebilirsiniz. Yalnız makam şoförü olmak için bazı kurallar bulunmaktadır. Bunlar arasında; B sınıfı ehliyetin bulunması, yaşanılan yerin çok iyi bir şekilde bilinmesi, giyimine özen göstermek ve düzgün konuşmak gelmektedir. Onun için sadece ehliyetinizin olması sizi makam şoförü yapmayacaktır. Özellikle büyük şirketler bu tür insanları işe alırken tecrübeli ve referans gösteren insanlar olmasına dikkat etmektedir.

 

Kendi Arabanla Şoförlük yapmak

Özel şoförlük yapmak için birkaç alternatif bulunmaktadır. Onlardan bir tanesi de kendi aracını kullanarak özel şoförlük hizmeti vermektir. Bu alan oldukça geniş bir hizmet konusunu kapsamaktadır. Örneğin; sadece ihtiyaç duyulduğu zaman özel şoförlük yapabilir ve bundan kazandığınız para ile ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bazen bu özel şoförlüğü düzenli yaparak da hatırı sayılır bir kazanç sağlayabilirsiniz. Örneğin; öğrenci veya öğrencileri sabahları okula bırakıp akşam da onların çıkış saatlerinde onları okuldan alarak eve bırakabilirsiniz. İhtiyar veya yürüme açısından sorunlu olan kişileri istedikleri yerlere veya işyerlerine götürüp getirebilirsiniz. Bu örnekler çoğaltılabilir.

 

Başkasının Arabasını Kullanmak

Özel şoförlük yapmak için kendi aracınız dışında da araç kullanarak bu işi yapabilirsiniz. Mesela; yürüme özürlü olanlar, yaşlılar ve çocuklu ailelere bu hizmeti kolaylıkla verebilirsiniz. Arabası olan ama bazı sebeplerden dolayı arabasını kullanamayan insanlara siz bu alanda hizmet vererek para kazanabilirsiniz.

Özel Şoförlük Para Kazandırır Mı?

Özel şoförlük yapmak kişiye para kazandırır ama bu izleyeceğiniz yönteme göre değişir. Burada kazancınızı etkileyecek olan unsurlar iş tecrübeniz, çalıştığınız firma ya da şahıslar ve yaptığınız antlaşmalardır. Özel şoförlük yapanların kazançlarının değişkenlik göstermesi normaldir. Çünkü bazısı şoförlüğü hafta sonu yapar, bazısı haftanın belirli günleri bazıları da her gün bu işi yapar. Bundan dolayı kazançlar çok farklı olur.

Bir cevap yazın