Takı Aksesuar Yaparak Evde Para Kazanmak

Türkiye’de bayanların çoğu takıya meraklıdır. Bu yüzden takı yaparak para kazanma fırsatı bulabilirsiniz. Evde ek iş olarak değerlendirilebilecek işlerdendir. Son zamanlarda popülaritesi yüksek olan takı yapımı birçok ev kadını tarafından yapılarak ciddi gelirler elde ediyorlar. Birkaç kişilik gruba sahip kişiler ise bu konuda ciddi avantaja sahipler.

Sizlerde takı yaparak özellikle de küçük işletmelerini kurmakta olan ev hanımları bile son zamanlarda ciddi artış gösterdi. Kolay ve karşı marjı yüksek olan bu iş seçiminde en önemli unsur sadece dikkat edici ve farklı tasarımlar yaratarak takı ve aksesuar üretebilmektir. Bu yüzden piyasada pek bulunmakta olmayan ve dikkat çekmekte olan bazı ürünleri ortaya çıkartarak satış rekorları kırabilirsiniz. Son zamanlarda aksesuar satışının yoğunlaşmış olduğu İnstagram üzerinde çok ciddi yüksek satışlara ulaşmanız mümkündür.

Takı Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

Takı yapmak için ilk önce malzemelere ve birkaç ekipmana ihtiyacınız vardır. Bazı takılarda sadece el becerileri ile ekipmansız olarak da yapılması mümkündür. Bu ekipmanlar ve malzemelerle yapmak istemiş olduğunuz takıya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Çoğu takı yapımında gerekli olan malzemeler şunlardır;

Kolye
Kolye Ucu
Zincir
Boncuk
Kurdale
Küpe Arkalığı
Papağan
Püskül
İp
İsimli Harf Aparatı
İmame
Yapıştırıcı
Bileklik Ara Aparatı
Püskül
Keski
Pense
Kargaburun
Küpe Kancası

Yukarıdaki malzemelere ek olarak farklı tasarımlar çıkartmak için farklı malzemelere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu malzemeleri herhangi bir bijuteri veya tuhafiyecide bulmanız mümkündür.

Takı Aksesuar Fikirleri

Takı tasarımlarınızı ortaya çıkartmanız için faydalanabilecek olduğunuz en önemli kanal Youtube olacaktır. Bir çok tasarım ve farklı model yapımlarının yer aldığını orada görebilirsiniz. Trendleri takip etmeniz çok büyük avantaj sağlayacaktır. Dünya trendlerini de Youtube üzerinden kolayca takip edebilirsiniz. Sizler için youtube üzerinden takı yapımı konusunda destek sağlamak adına bir kaç video bularak aşağıda derleyeceğiz.

Bu takıları yapabilmeniz düşündüğünüz kadar zor değildir. En pahalı bir takı tasarımını ortaya çıkartabilmeniz için maksimum 5-6 lira bir masrafınız olacaktır. Bu tasarımların birçoğu internet üzerinde özellikle de İnstagram üzerinde 40 50 lira arasında fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Dikkat çekici ve piyasada pek fazla yer almayan bir takı yapımı ile çok fazla satış rakamlarına ulaşmanız mümkün olacaktır.

Örnek Takı Yapımı Videoları

 

Bir cevap yazın