Home / Girişimcilik / Üretim Fikirleri
ÜRETİM FİKİRLERİ
ÜRETİM FİKİRLERİ

Üretim Fikirleri

Üretim fikirleri hakkında bilgiye ulaşmak istiyor ve yaratıcı fikirler bulmakta zorluk mu çekiyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz. Biz sizin için en güncel üretim fikirlerini araştırdık. Ama ilk olarak üretim nedir konusu hakkında biraz konuşalım. Üretim; günümüzde artan insan ihtiyaçlarını karşılamak için mal ve hizmetlerin faydasını arttırma ve sayısını çoğaltma etkinliklerinin tümüdür. Eğer üretim yaparak para kazanmak istiyorsanız size ilk önerimiz, ilk başta küçük bir sermaye ile işe atılmanız ve kendinizi riske sokmamanızdır. Sonra kazancınız büyüdükçe daha büyük sermayeli işler yapabilirsiniz. Şimdi üretim fikirlerini aşağıda listeleyelim.

çanta iş fikirleri
çanta iş fikirleri

1.Çanta Üretimi

Çantalar her insanın olmazsa olmazlarından biridir. Çanta üretimi fikrinin 2019 yılından itibaren çok değerleneceğini düşünüyoruz. Çünkü 2019 yılından itibaren marketlerde plastik poşetler ücretle satılmaya başlanacak ve tüketici uzun süre kullanabilecekleri çantalara yönelecek.

lastik üretimi
lastik üretimi

2.Lastik Üretimi

Lastikler kullanım alanı olarak pek çok yerde karşımıza çıkmaktadır. Araba ve bisiklet gibi birçok araç yapımında kullanılmaktadır. Günümüzde otomobil sahibi olmayan insan sayısı çok az. En azından herkes hayatında bir kez bisiklete sahip olmuştur. Lastik üretimi için yüksek bir sermaye gerekse de getireceği kazançlar azımsanmayacak kadar fazladır.

cep telefon aksesuarı üretiimi
cep telefon aksesuarı üretiimi

3.Cep Telefonu Aksesuarları Üretimi

Akıllı telefonlar günümüzde hayatımızın önemli bir alanını kaplamakta. Satış fiyatları bakımından pahalı olan bu cihazları korumak için telefon kılıfları kullanılmakta. Telefon markaları piyasaya devamlı yeni telefon çıkarttığından dolayı ölmeyecek bir kazanç kapısıdır.

Organik Gübre üretimi
Organik Gübre üretimi

4.Organik Gübre Üretimi

Gübre kullanımı tarım için vazgeçilmezdir. Birçok ülke tarım üreticilerine destek olmak için gübre alımı yapmaktadır. Ülkemizde gübre üretimi açığı bulunduğundan bu iş de iyi bir üretim fikri olarak listemizde yer alıyor.

Kâğıt Üretimi
Kâğıt Üretimi

5.Kâğıt Üretimi

Dijital ortamlar kâğıt tüketimini azatsa da kâğıt üretimi konusu hala dijital platformun önünde bulunmaktadır ve bulunmaya devam edecektir. Kâğıt üretimi yapmak için büyük bir sermaye gerekse de gereken kadar müşteri bulmanız bu işin altından kalkmanızı sağlayacaktır.

plastik şişe üretimi
plastik şişe üretimi

6.Plastik Şişe Üretimi

Plastikler doğa dostu olmasa da hayatımızda hala büyük bir yer edinmekte. Gıda ve içecek sektöründe paketleri kaplamak için gerekli olan plastik şişeler iyi bir yatırım olabilir. Yapılan araştırmalara göre sadece Türkiye’de yıllık 3 bin tona yakın plastik şişe üretimi yapılmaktadır. Bu da plastik şişe üretiminde geniş bir pazar olduğunu doğrular nitelikte.

Oyuncak Üretimi
Oyuncak Üretimi

7. Oyuncak Üretimi

Ufak oyuncaklara ilgi gün geçtikçe daha da büyümektedir. Ufak bir atölye imalathanesi kurarak sizlerde tasarladığınız oyuncakları üretebilirsiniz. Eğer doğru bir sektör ürünü üretebilirseniz yüksek karlı bir iş fikrinden yararlanmış olabilirsiniz.

Çikolata ve Şeker üretimi
Çikolata ve Şeker üretimi

8. Çikolata ve Şeker Üretimi

Çikolata ve şekerlerin üretimi gün geçtikçe butik şirketlerinde de yer almaya başlıyor. Büyük şirketlerin ürünlerine ilgi düşerken, yerel tatların daha başarılı bir şekilde satışının olduğunu söylemekte gerekir. AVM içerisinde kurulan standlarda yapılan satışlar bile ciddi kar sağlamaktadır.

Ekmek Üretimi
Ekmek Üretimi

9. Ekmek Üretimi

Kazançlı iş fikirleri arasında yer alan ekmek üretimi, en karlı işlerden bir tanesidir. Fırında çalışmakta olan ustalar kendilerine ait bir ekmek imalathanesi açarak, hem kendi işini kuruyor, hemde daha fazla kar sağlayarak istikrarlı çalışıyor. Marketler, büfeler, cafeler ve benzeri ekmek tüketiminin olduğu yerler ile anlaşarak sizlerde satışlarınızı yükseltebilirsiniz.

Evde Meze Yapımı
Evde Meze Yapımı

10. Evde Meze Yapımı

Çoğu bölgede büyük bir meze yapan işletme bulunmamaktadır. Hazır marketlerdekilerin tadını hepimiz biliyoruz. Evde organik ürünlerden yapılan mezeler tamamen doğal olduğu için daha fazla ilgi odağı olmaktadır. Yapılan mezede ki en önemli etken raf ömrünün uzun tutmak olacaktır. Temiz bir alanda üretimini sağlarsanız, güzel gelir elde edebilirsiniz.

Mantı üretimi
Mantı üretimi

11. Evde Mantı Üretimi

Çoğu yerde mantı dükkanlarına rastlayabilirsiniz. Burada bulunan mantıların çoğu hazır olarak tedarik edilmektedir. Kendinize güveniyorsanız eğer mantıyı güzel yapabiliyorum diyorsanız, kilosu 30 ile 50tl aralığında fazla talep gören bu gıdanın üretimini yapabilirsiniz. Küçük imalathane fikirleri arasında yer almakta olan mantı üretimi yaparak zamanla büyütebilirsiniz.

parfüm üretimi
parfüm üretimi

12. Parfüm Üretimi

En iyi iş fikirleri arasında yer alan parfüm üretimi en çok tercih edilen fikirlerden bir tanesidir. Fakat mantıklı doğru bir şekilde yapılmamaktadır. Açık parfüm dükkanlarını herkes biliyordur. Bu işletmelerde büyük marka ürünlerin taklitleri edilerek üretim yapılmaktadır. Siz daha farklı doğal kokular ortaya çıkartarak işinizde marka olabilirsiniz. Doğru şekilde esansları bir araya getirmeniz buna yetecektir.

reçel üretimi
reçel üretimi

13. Reçel Üretimi

Reçel üretimi yapmak en kolay işler arasında yer alan fikirlerden biridir. Farklı nadir bulunan meyvelerin, farklı tat meyvelerin reçelini yapmak istiyorsanız, güzel gelirler elde edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, hindistan cevizi, kivi ve benzeri meyveler düşünülebilir.

14. Zeytinyağı Üretimi

Zeytinyağı üretimi yapmak için sadece gerekli bir iki malzeme ve ekipman yeterli olacaktır. Hızlı şekilde satabilecek olduğunuz bir gıda ürünüdür. Zeytinyağı fiyatlarının yüksek olmasıyla birlikte, kar marjı da bir o kadar fazladır.

15. Silgi Üretimi

Herkesin silgilerle bir anısı bulunmaktadır. Doğal şekilde kauçuk içerisinde silgi yapmak çok basittir. Eğer aklınızda bir tasarım ya da fikir yer alıyorsa silgi üretimi yaparak kırtasiyelere satışını yapabilirsiniz. Kar marjı da bir hayli yüksektir.

16. Meyve Suyu Üretimi

Kendinize ait yerlerde satışını yapabilecek olduğunuz, meyve sularından eşsiz tatlar çıkartarak, markalaşabilirsiniz. Eğer tadını mükemmel ötesi yaparak, bulunduğunuz yerde isim yaparsanız, iyi bir revaç görebilir ve toptan yaparak daha fazla kazanabilirsiniz.

17. Makarna Üretimi

Makarna sektörü bir hayli geniş bir sektördür. Makarna sektöründe farklılıklar katabileceğinize güveniyorsanız, ufak bir imalathane ile eşsiz ürünler yaratabilirsiniz. Şu zamanda glutensiz makarna üretimi yapmak oldukça popüler hale gelmiştir.

Karton Bardak Üretimi
Karton Bardak Üretimi

18. Karton Bardak Üretimi

10 bin lira sermaye ile bir makina alarak, tasarımlarının size ait olacak olduğu şekilde bardak üretimi yapmanız mümkündür. Bu bardaklarda istemiş olduğunuz resimlerin baskını sağlayabilir ve özel siparişler alabilirsiniz. Pazarlama hacminizin iyi olması yeterli olacaktır. Talep sayısına göre makina sayınızı da artırabilirsiniz.

 

Diğer Üretim Konularımızı İnceleyebilirsiniz..

6 Yorumlar

  1. Özellikle karton bardak üretimi harika fikir makina 12 bin tl araştırdım vede. Kosgeb büyük bir kısmını karşılıyor. Kosgep ten destek alacaklar için gerçekten harika bir üretim fikri diyebilirim.

  2. İnstagram dan satış yaparak, Kapak arkası düğün resimi gibi kapak resmi yapmak çok mantıklı arkadaşlar yapmak isteyenlere öneriyorum.

  3. Hasan Karaduman

    Karton bardak makinası istiyorum 10000 tllik makine nerde nasıl bulabilirim Arkadaşlar bilenler yazabilirmi

  4. Üretim yazısı bizler için çok faydalı bir yazı olmuş sizlere çok teşekkür ederim.
    Fakat diyelim ki ekmek üreteceğiz. Fırın için Üretim ya da satış için bir izin falan gerekli midir açıklarmısınız ?

  5. Merhabalar,çalışmanız öncelikle çok faydalı teşekkürler. Tatlı Pasta Şeker,çikolata gibi ürünler üretmek için ne tür izinler almak gerekiyor, bu konu hakkında bilgi vermeniz mümkün mü?

  6. Sizce en iyi üretim fikri neler arkadaşlar? fikri olan bizlerle paylaşabilirmi bizde yorumlarımızı yapalım olumlu veya olumsuz. şimdiden teşekürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir