Destek Elemanı Maaşları Ne Kadar? 2023

Destek Elemanı Maaşları Ne Kadar? 2022

Günümüzde şirket ve firmaların güvenlik ile sağlık bölümlerine verdiği değer, bir hayli önemsenmektedir. İş sağlığı ve güvenliği açısından alınan tüm önlemler, mutlaka dikkat edilmesi gereken ve sağlam bir şekilde ayarlanması gereken konulardan birisidir. Bu sebepten dolayı şirketler, bu tür alanlar için Destek Elemanı adı altında personel alımları yapmaktadırlar. Bu yazımızda da sizlerle birlikte bu mesleğe göz atarak, bizleri ne tür bilgilerin beklediğini görmüş olacağız.

İş arama sayfaları ve forum alanlarında sıklıkla Destek Elemanı maaşları gibi konular açılmaktadır. Bende bunun üzerine bu konuyu araştırdım ve sizlerle birlikte öğrendiğim bilgileri paylaşmak istedim. Genel olarak bu konu hakkında birçok farklı bilgi yer alıyor fakat doğruluğu biraz şüpheli diyebilirim. Sizler için maaş vb konuları en doğru bilgiler eşliğinde buldum ve paylaşmak istiyorum. Bu sayede aklınızda bulunan soru işaretlerini de atmış olacağız.

Destek Elemanı

Görev almış oldukları iş alanlarında iş sağlığı ile güvenliğinden sorumlu olan kişilere Destek Elemanı denmektedir. Bu kişiler genel olarak iş yerinde oluşabilecek tehlikeleri önlemek, personeller ile mekanı en iyi şekilde korumakla görevli olmaktadır. Tabi yangın vb afet durumunda da kişileri dışarıya güvenli bir şekilde tahliye etmekle sorumlu olmaktadır. Ayrıca ilk yardım konusunda da bilgili ve bu konuda görev almaktadırlar.

Destek Elemanı Maaşları Ne Kadar? 2023
Destek Elemanı Maaşları Ne Kadar? 2023

Destek Elemanı Ne İş Yapar?

Bizlere bu meslek hakkında en çok sorulan soru ise Destek Elemanı ne iş yapar? oldu diyebilirim. Sizler için bu konuyu en iyi şekilde araştırdım ve detaylara doğru bir şekilde ulaştım. Şimdi ise bulduğum bilgileri madde şeklinde paylaşarak, sizleri bu konuda bilgilendirmek istiyorum.

  • İş yerinin güvenliğini en iyi şekilde sağlamak,
  • İş yerinde bulunan eşya ve evrakları koruyarak gerekli önlemleri sağlamak,
  • Herhangi bir afet ya da olay sırasında can ve mal güvenliğini sağlamak,
  • Yangın çıkması durumunda hemen müdahale etmek ve yangını kontrol altına almaya çalışmak,
  • İlk yardım müdahalesinde kullanılabilecek malzemeleri tanımak ve onların kullanımlarını bilmek,
  • Acil durumlarda personelleri dışarıya güvenli bir şekilde tahliye etmek,
  • Arama ve kurtarma çalışmalarına katılım sağlamak.

Burada yer alan maddeleri okuduğumuzda, Destek Elemanı görevleri nelerdir sorusunun cevabını sizlerle birlikte paylaşmış bulunmaktayız. Eğer bu mesleği yapma gibi bir düşünceniz varsa, mutlaka yukarıda yer alan listeyi baştan sona doğru okumanızı tavsiye etmekteyim.

Bu meslek genel olarak tehlikeli ve bir o kadar da sorumluluk isteyen bir iştir. Bu sebepten dolayı bu mesleği yapmadan önce detaylı olarak bilgileri okumak ve kendiniz ile uyumluluğunu kontrol etmenizi önermekteyim. Can ve mal güvenliğinden sorumlu olmak, acil durumlarda zor durumda kalmanızı da sağlayabilmektedir. Bu sebepten dolayı bu mesleği herkesin yapabilmesi, biraz zor bir durum diyebiliriz.

Destek Elemanı Nasıl Olunur?

Bu mesleği yapabilmek için öncelikle bazı belirli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Öncelikle devlet kursları ya da özel kurslar tarafından hazırlanmış olan İş Güvenliği ve Uzmanlığı konusunda sertifika almanız gerekmektedir. Sonrasında ise gerekli iş başvurularında kolaylıkla bulunabilirsiniz.

Destek Elemanı Maaşları

Günümüzde en çok merak edilen ve bizlere yöneltilen sorulardan birisi de Destek Elemanı maaşları ne kadar sorusudur. Sizler için bu konuyu detaylı olarak araştırdım ve paylaşmak istiyorum. Yaptığım araştırmalara göre en düşük 5.500 TL iken en yüksek 10.000 TL olmaktadır. Ortalama bir fiyat alındığında ise 6.300 TL gibi bir fiyat çıkmaktadır.

Bu yazımızda sizlerle birlikte “Destek Elemanı Maaşları Ne Kadar? 2023” başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Hemen aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle birlikte paylaşımda bulunabilirsiniz.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Bir cevap yazın